Skocz do zawartości

Instalowanie TWRP i zrootowanie Kate przy zablokowanym bootloaderze.


ukasz

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, xiaomiowicz napisał:

A po co jeszcze nam potrzebny unlock, jeśli można sflashować recovery?

nie każdy chce kombinować z wgrywaniem scrackowanego bootloadera i podmianami modemów. jak będzie oficjalny unlock dla wszystkich, to być może pojawi się też oficjalne TWRP dla kate i rom od xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ucegliłem swój tel. Postępowałem wg poradnika, ale instalowałem tylko stable global bez podmiany recovery. Wszystko cacy, znalazlo fona, sterowniki qualcomma, flaszuje i po 400 sekundach jakis blad ze max buffer sector is 256. chciaem go zrestartowac i nie da rady. Przycisk trzymam dlugo i sie nie restartuje. Jak tylko podlocze go do usb to zaczyna czerwona dioda mrugac. W menedzerze urzadzen widnieje jako Qualcomm HS-USB diagnotics 900E i mi flash go nie wykrywa - próbowałem chyba 3 wersji. Porażka.

Edytowane przez jarek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz rade uruchomic tel w trybie fastboot?

Jesli tak to mozesz sprobowac uzywajac skryptu z pkt 5 przelaczyc go do EDL. Jesli to nie poskutkuje a bedziesz miec tel w trybie fastboot, mozesz sprobowac sposobu z tego tematu:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/unbricking-redmi-note3-hardbrickhs-usb-t3351325

post nr 5

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=66184463&postcount=5

O ile czujesz sie na silach, poza tym takie flashowanie tez niesie sporo ryzyka.

Ostatecznie jest jeszcze sposób z otwieraniem telefonu

http://xiaomitips.com/guide/how-to-unbrick-redmi-note-3-snapdragon-best-solution/

Powodzenia
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po użyciu metody z kablem deep flash system wykrył telefon jako qloader 9008. Ale miflash kwietniowy nie wykrywał telefonu. Miflash sierpniowy wykrył, ale po wciśnięciu flash jest jakiś błąd z tekstem coś tam sahara coś tam 9. Kolejne wciśnięcie flash i tym razem błąd z odebraniem hello packet czy coś w tym stylu. Czytałem komentarze pod ofertą Banggood i nie jestem jedynym, który ma taki problem z tym fonem. Ciekawe czy jakiś serwis by to mógł naprawić.

ED:

Udało mi się odceglić swoją kaśkę i mam developer rom. Bawiłem się metodą z kablem deep flash. Miflash beta pomimo odnalezienia telefonu nie dał rady sflaszować bo wywalał błąd o braku odpowiedzi z portu COM. Moje rozwiązanie: trzeba połączyć tel z kompem za pomocą kabla ze skrzyżowanymi przewodami zielonym i czarnym oraz wcisnąć przycisk power aż dioda led zamruga w nieregularny sposób i dopiero rozłączyć przewody. Dla mnie wtedy przeszedł tel w prawdziwy tryb edl - komp wykrył jako qloader 9008. Już myślałem, że ucegliłem tel na amen i kasa poszła w błoto. Pozdrawiam!

Edytowane przez jarek87
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowi, pomocy bo już brakuje mi pomysłów.

Robię wszystko po kolei, jak w poradniku, ładni mi się flashuje telefon, al gdy chcę wejść w recovery to pojawia mi się obrazek telefonu z kabelkiem a nie recovery :(.

 

Oczywiście podmieniłem plik recovery. img na ten z folderu :

ZCX_TWRP_0917.zip

 

Bardzo proszę o pomoc

 

NIe było tematu :)

Wybrałem zły obraz podczas flashowania.

Bardzo dziękuje za poradnik, zaraz spróbuję wgrać ostatni rom stable.

 

Wszystko pięknie działa, jeszcze raz bardzo dziękuję.

 

Edytowane przez Minetqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mając wgrany wczesnej rom stable global mogę wgrać samo TWRP tak jak opisano:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

3. Instalacja recovery

  • Instalujemy Fastboot wg FAQ
  • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
  • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
  • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
  • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
  • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
  • Na koniec fastboot boot twrp.img
  • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.
  • Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna i zamontowana w systemie

 

I drugie pytanie czy mając już wgrane TWRP moge z jego poziomu wgrać rom Xiaomi.eu czyli stąd:

https://miuipolska.pl/download/

https://basketbuild.com/uploads/devs/Acid/6.10.27/xiaomi.eu_multi_HMNote3SE_6.10.27_v8-5.0.zip

 

oczywiście telefon bez odblokowanego bootloadera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jimmy napisał:

Czy mając wgrany wczesnej rom stable global mogę wgrać samo TWRP tak jak opisano:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

3. Instalacja recovery

  • Instalujemy Fastboot wg FAQ
  • Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
  • Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
  • Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
  • Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
  • Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
  • Na koniec fastboot boot twrp.img
  • Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.
  • Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna i zamontowana w systemie

 

I drugie pytanie czy mając już wgrane TWRP moge z jego poziomu wgrać rom Xiaomi.eu czyli stąd:

https://miuipolska.pl/download/

https://basketbuild.com/uploads/devs/Acid/6.10.27/xiaomi.eu_multi_HMNote3SE_6.10.27_v8-5.0.zip

 

oczywiście telefon bez odblokowanego bootloadera...

Nie, nie i nie. Nie wgrasz twrp bez uprzedniego odblokowania bootloadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wątku z  Reddit oraz pierwszego postu Ukasz;a:

Instalując TWRP można wgrywać dowolne rom;y bez konieczności odblokowania bootloadera...

Czy wgrywając ROM przez recovery traci się ustawienia itd tak jest to przez fastboot?

Cytat

 

Confirmed working on Redmi Note 3 Pro (Kenzo).

I couldn't, for the life of me, get the bootloader unlocked officially and if I wanted to unofficially do it, I had to redownload MIUI 7's dev ROM and I wasn't going to sit through downloading 1.2GB so this is what I tried.

Follow these steps to a T. It's easy enough but also easy to f*ck up.

  • Download a Developer fastboot ROM. Global or China, doesn't matter which one you choose.

  • Uncompress it and head into the images folder. (Rename the archive's extension from .tgz to .tar.gz before extracting if you're having trouble with missing files)

  • Replace the recovery.img file with your TWRP image. Has to be named as recovery.img

  • Connect your phone in EDL mode. (adb reboot edl)

  • Point MiFlash to this folder and flash it.

  • After ~400 seconds and the flash is successful, unplug the phone. Do not boot the phone normally yet. Instead, boot into TWRP by pressing the Volume Up and Power keys together.

  • Allow anything TWRP asks you. This typically means disabling the stock recovery from overwriting your newly flashed custom one. Do not flash CM13 or anything yet.

  • Reboot from the main menu into MIUI. This is important. On first boot, MIUI expands the filesystem to use up all available storage. If not done, the phone will be stuck with ~9GB of storage, even on the 32GB model.

  • You now have TWRP permanently installed without any bootloader unlocking necessary.

  • Flash whatever you want, treat the phone as if it were unlocked.

That's about it. Have a good one.

Instalując TWRP można wgrywać dowolne rom;y bez konieczności odblokowania bootloadera...

Czy wgrywając ROM przez recovery traci się ustawienia itd tak jest to przez fastboot?

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wgrać recovery przy zablokowanym bootloaderze, ale jak widać w tym wątku nie każdemu się udaje i trudno odpowiedzieć na pytanie od czego to zależy.
Wygrywając recovery tym sposobem używasz Miflash więc stracisz wszystkie dane i ustawienia.
Flashujac później romy przez recovery, teoretycznie możesz robić tzw. dirty flash, tzn nie usuwasz aplikacji i ich danych, ale przeważnie kończy się to niedziałającymi apkami i zwiechami systemu, więc i tak powinno się czyścić wszytko, lub prawie wszystko. Wyjątkiem jest flashowanie nowszej wersji tego samego romu, tzw. update, wtedy wipe/czyszczenie nie jest wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2016 o 10:47, Squid napisał:

U mnie to samo co u @kamilo

Screenshot_2016-10-20-10-44-02-525_com.android.settings.png
Screenshot_2016-10-20-10-42-40-563_com.android.settings.png
Screenshot_2016-10-20-10-42-47-918_com.android.settings.png

Dnia 20.10.2016 o 10:55, gregsoir napisał:

też miałem ten błąd, popróbujcie włączać i wyłączać find my phone i kilka razy klikać add account and device poźniej, jak na wifi nie działa to na komórkowych. zrobcie restart urządzania po wyłączeniu find my phone. u mnie w końcu zaskoczyło

Różne kombinacje odwalam i nic... Ciągle ten sam błąd. Próbowałem na 3 róznych romach. Dwóch dev'ach i jednym stable. Do tego na dówch kompach... i z róznymi sterami. Zawsze ten sam bład MiUnlock'a i oczywiście nie mogę zrobić "Add account and device" bo też daje bład...

Wykrywanie fona w MiCloud'zie działa, itd...Zgoda na unlock oczywiście jest...

 

 

 

 

unlock.png

Edytowane przez Jimmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2016 o 22:15, Jimmy napisał:

Różne kombinacje odwalam i nic... Ciągle ten sam błąd. Próbowałem na 3 róznych romach. Dwóch dev'ach i jednym stable. Do tego na dówch kompach... i z róznymi sterami. Zawsze ten sam bład MiUnlock'a i oczywiście nie mogę zrobić "Add account and device" bo też daje bład...

Wykrywanie fona w MiCloud'zie działa, itd...Zgoda na unlock oczywiście jest...

 

 

 

 

unlock.png

Zdejmij blokadę metodą nieoficjalną bo się zamęczysz, mamy po prostu pecha bo widzę, że coraz więcej osób może oficjalną metodą bootloadera odblokować.

Ja skorzystałem z tego:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=404064&highlight=unofficial

CM-a nie musisz wrzucać, leć od razu z softem MiuiPolska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że trzeba wykorzystać dokładnie ten sam ROM który jest w tutku? Czy wystarczy podmiana pliku emmc_appsboot.mbn w np ostatnim 6.11.03.

Czyli po skończonym Flashu nie odpinamy kabla USB od fona tylko jeszcze wykonujemy komendy odblokowujące za pomocą polecenia fastboot.

Dopiero potem włączamy po raz pierwszy fona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jimmy napisał:

Myślisz że trzeba wykorzystać dokładnie ten sam ROM który jest w tutku? Czy wystarczy podmiana pliku emmc_appsboot.mbn w np ostatnim 6.11.03.

Czyli po skończonym Flashu nie odpinamy kabla USB od fona tylko jeszcze wykonujemy komendy odblokowujące za pomocą polecenia fastboot.

Dopiero potem włączamy po raz pierwszy fona?

Wykorzystaj tą, która jest podana w poradniku, później zmienisz sobie na jakiego będziesz chciał. Tak, nie odpinamy tylko odblokowujemy za pomocą komendy fastboot a później już z górki, wbijasz sobie TWRP i jazda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz pliki z linku z pkt 5, rozpakowujesz, podpinasz tel który wcześniej przełączyłeś w tryb fastboot, klikasz reboot.bat, później otwiera się okienko i wykonujesz instrukcje z niego.

Telefon powinien mieć czarny ekran z mrugającą czerwoną dioda, wtedy jest EDL.Po uruchomieniu Miflash i kliknięciu refresh powinien pokazać się  jako COM(numer portu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2016 o 08:54, kamilo23 napisał:

Zdejmij blokadę metodą nieoficjalną bo się zamęczysz, mamy po prostu pecha bo widzę, że coraz więcej osób może oficjalną metodą bootloadera odblokować.

Ja skorzystałem z tego:

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=404064&highlight=unofficial

CM-a nie musisz wrzucać, leć od razu z softem MiuiPolska

Wszystko działa tak samo jak po oficjalnym zdjęciu blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2016 o 07:34, kamilo23 napisał:

Wykorzystaj tą, która jest podana w poradniku, później zmienisz sobie na jakiego będziesz chciał. Tak, nie odpinamy tylko odblokowujemy za pomocą komendy fastboot a później już z górki, wbijasz sobie TWRP i jazda :)

Wiem że męczę pytaniami, ale chcę wszystko mieć "obcykane" zanim zacznę działać niż utknąć w jakimś momencie...

Pytanie: Po skończonym flashowaniu w trybie EDL, trzeba przejść do trybu Fastboot kombinacją klawiszy, bo w EDL nie działa komenda fastboot - dobrze kombinuje, bo w tutku tego nie ma... i dopiero w trybu Fastboot robimy

fastboot oem unlock-go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...