Skocz do zawartości

Instalowanie TWRP i zrootowanie Kate przy zablokowanym bootloaderze.


ukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przetestowany własnoręcznie sposób na zainstalowanie TWRP i zrootowanie Kate przy zablokowanym bootloaderze. Pewnie niektórzy z was widzieli już oryginalny wątek z XDA:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/method-to-flash-twrp-recovery-unlock-t3473294

Napiszę jak ja zrobiłem żeby zadziałało u mnie, jeśli ktoś chce próbować to na własną odpowiedzialność.

Zasadniczo chodzi o to aby podmienić recovery.img przed wgraniem romu przez miflash… i tyle, działa.

Wszystkie dane w telefonie zostaną usunięte, telefon będzie jak wyjęty z pudełka

A teraz krok po kroku:

1.    Pobieramy Dev rom w fromacie .tgz ze z serwera Xiaomi, zadziała każda wersja przed 6.11.24. Sprawdzona i potwierdzona jest 6.9.29:

http://bigota.d.miui.com/6.9.29/kate_global_images_6.9.29_20160805.0000.29_6.0_global_9aa2d85137.tgz

2.    Archiwum jest spakowane 2 razy, można użyć programu 7zip i rozpakować 2 razy.

3.    Pobieramy TWRP, ja użyłem z tego wątku:

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/zcx-twrp-install-twrp-flash-supersu-t3462448

Recovery dzięki któremu pozostając na romie Global Dev możemy opcjonalnie korzystać z OTA. Plik do pobrania również tutaj:

https://www.dropbox.com/s/tadpv356pdg8vx7/ZCX_TWRP_0917.zip?dl

i również rozpakowujemy. To jest TWRP dla Kenzo ale działa też dla Kate

4.    W folderze z rozpakowanym romem z punktu 2 otwieramy  folder „image” i podmieniamy plik: „recovery.img” z pobranego w punkcie 3 TWRP.

5.    Przełączamy telefon w tryb EDL, u mnie nie dało się przełączyć używając kombinacji klawiszy więc użyłem skryptu:

https://www.dropbox.com/s/2py2ot2pwekh4xe/EDL Switch.zip?dl

po uprzednim przełączeniu telefonu w tryb fastboot *(uruchamiamy telefon kombinacją vol- i power). Tryb EDL mamy wtedy gdy ekran jest czarny i mruga czerwona dioda.

6.    Uruchamiamy MiFlash. Można użyć wersji z kwietnia:

https://www.dropbox.com/s/rw9ybb3m20qk1dd/MiFlash201604.zip?dl=0

lub, jeśli ta nie zadziała, wersji z sierpnia:

https://www.dropbox.com/s/t1mmuyr09tvmuus/MiFlash20160830.zip?dl

Proszę pamiętać o deinstalacji jednej wersji MiFlash zanim zainstalujemy kolejną.

Po zainstalowaniu MiFlash warto zaktualizować sterowniki korzystając z opcji „Driver” dostępnej w programie. Ostrzeżenia Windowsa o braku weryfikacji sterownika należy zignorować.

Podłączamy telefon w EDL do komputera korzystając z oryginalnego kabla i w MiFlash klikamy „refresh”, nasz telefon powinien pojawić się w tebelce MiFlash.

Klikamy „select” w programie i wskazujemy folder z rozpakowanym romem (nie folder”images”)

Na dole okienka zaznaczamy „clean all/flash all”

Przypominam:

Wszystkie dane w telefonie zostaną usunięte, telefon będzie jak wyjęty z pudełka

Klikamy „flash i czekamy cierpliwie na wiadomość o pomyślnym zakończeniu.

7.    Teraz odłączmy telefon od kabla i uruchamiamy po raz pierwszy do TWRP – ważne jest aby uruchomić do TWRP przed pierwszym uruchomieniem MIUI. Wcisnąć i trzymać Volume up +, następnie wcisnąć i trzymać Power. Jak pojawi się napis MI puścić Power, cały czas trzymając wciśnięty Volume up +.

8.    Menu TWRP będzie po chińsku, więc pierwsze co przełączamy na polski lub angielski. W tym celu klikamy 2 kwadrat od dołu w prawym rzędzie, następnie u góry zakładkę z symbolem globusa, wybieramy język o potwierdzamy kliknięciem w kwadrat na dole.

Polecam przejrzenie wątku na XDA z punktu 3 tam są ładnie obrazki z TWRP.

Teraz możemy uruchomić telefon normalnie, czyli: Reboot – System.

Można teraz zainstalować każdy rom w formacie .zip przeznaczony na Kate, w tym Miui Polska/Xiaomi EU

Jeżeli chcemy pozostać na właśnie co zainstalowanym Miui Global Dev i mieć dostęp do OTA, przed uruchomieniem telefonu robimy jeszcze:

1    Zaznaczamy Support MIUI-OTA w ustawieniach TWRP

2.    Flashujemy ten sam Dev rom, tylko w formacie zip, wersje 6.9.29 można pobrać stąd:

http://bigota.d.miui.com/6.9.29/miui_HMNote3ProtwGlobal_6.9.29_f35a25dd3f_6.0.zip

3.    Uruchamiamy telefon.

OTA działa, tylko trochę inaczej niż zwykle. Po konfiguracji telefonu sprawdziłem dostępne aktualizacje romu. OTA było dostępne więc potwierdziłem aktualizację poczekałem aż się ściągnie (plik ok 150mb), potwierdziłem restart. Telefon uruchomił się do TWRP zaczął aktualizacje która skończyła się bardzo szybko błędem. Uruchomiłem telefon do MIUI, ponownie sprawdziłem dostępność OTA. Tym razem również wyświetliła się dostępna aktualizacja, potwierdziłem i telefon zaczął ściągać plik OTA, tym razem dużo większy ok 1,4gb. Potwierdziłem restart uruchomił się do TWRP i przeprowadził aktualizacje. Wyglądało to jakby sflashował cały rom, po restarcie okazało się że nic nie zostało usunięte poza rotem. Aktualizacja powiodła się.

Update 24/11/16

1.    Aktualizacja OTA 6.11.24 romu Global Dev przy recovery podmienionym tą metod, powoduje softbrick telefonu, możliwe jest tylko uruchomienie w trybie fastboot. Korzystanie z OTA przy podmienionym recovery traci w ten sposób sens.

2.    Próba flashowania romu 6.11.24 z podmienionym recovery na TWRP nie przynosi zamierzonego skutku, tzn MIUI uruchamia się ale nie ma możliwości wejścia w recovery.

3.    Po flashowaniu romu np: 6.9.29 można bez problemu przejść na Miui Polska/Xiaomi EU 6.11.24 i kolejne.

 

Ad. 1.   Opcjonalnie można zrootować telefon bezpośrednio z poziomu menu TWRP.

Advanced – SuperSu – Swipe to install

Edytowane przez ukasz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ukasz napisał:

Nie wiem czy stracisz gwarancje, to zależy gdzie kupiłeś i jakie tam maja warunki.

Bootloader jest nadal zablokowany, zawsze możesz używając MiFlash , wgrać MIUI global z orginalnym recovery.img i będzie jak wyjęty z pudełka, nie będzie śladu że coś było zmieniane.

wiesz mam jailbreakowanego ipada :) jasne ze mozesz tak jak mówisz jeżeli...nie padnie ci tak że nie bedziesz w stanie tego zrobić. Jak padnie pamięć procek to wg mnie jest utrata gwarancji. Zresztą piszą ta na stronach chińskich sklepów :)  This Android/Windows device is designed to function specifically with the current Android/Windows OS installed on it. Any alterations such as upgrades, modding with custom ROMs, rooting or flashing the Android device with other firmware will automatically void the device's warranty.

Edytowane przez Kyniolus73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety mam problem i mój RMN3 SE nadal leży bezużyteczny :/

Do punktu czwartego wszystko spoko, pkt. 5 nie do końca rozumiem ale znalazłem w sieci jak włączyć telefon w trybie EDL (najpierw podłączamy kabel do komputera, później do telefonu i natychmiast wciskamy na raz vol- i vol+, ekran jest czarny, czerwona dioda miga więc zakładam że jest ok).

Problem pojawia się w pkt. 6. Nie mogę zainstalować Xiaomi Miflash. Pasek postępu dochodzi do pewnego momentu i wyskakuje komunikat o sterownikach, klikam zainstaluj mimo to jednak pasek postępu stoi w miejscu. Po około 5 minutach pojawia się ponownie ten komunikat i tak w kółko. Dopiero kiedy kliknę "nie instaluj sterownika" pasek dochodzi do końca i Miflash jest zainstalowany, mogę go normalnie otworzyć. Niestety po podłączeniu telefonu w trybie EDL komputer rozpoznaje tylko jakieś urządzenie ale nie znajduje dla niego sterownika. Kliknięcie refresh w miflash również nic nie daje...

Próbowałem na dwóch komputerach z Win7 i na jednym z XP, niestety wszędzie to samo...

Pomóżcie proszę bo zaczynam się już powoli poddawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat pojawia się ok. 5 czy 6 razy. Musisz to przeklikać i w końcu pójdzie. A jeżeli tak nie daje rady to ręcznie zainstaluj sterownik przez menadzera urządzeń. Sterowniki się znajdują w folderze Xiaomi w C:\Program Files

Edytowane przez kamilo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, temat opanowany i telefonik śmiga aż miło, z zasięgiem i aparatem nie ma już problemu.

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi, szczególnie Tobie kamilo23. U mnie również zadziałała wersja kwietniowa Miflasha, natychmiast znalazło podłączony telefon (ale to być może też dzięki sterownikom od Ciebie) i później poszło już z górki krok po kroku według instrukcji, także ukasz świetna robota! Fajnie że Ci się chciało to wszystko napisać! W pkt. 5 możesz napisać kombinację klawiszową przełączenia telefonu w EDL (czyli telefon wyłączony, kabel najpierw podłączamy do komputera, później do telefonu i natychmiast wciskamy na raz i trzymamy klawisze Vol- i Vol+, czerwona dioda zaczyna migać, ekran czarny) ale to już jak uważasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też skorzystałem z tego poradnika, z tym ze mi też na wersji sierpniowej wyskoczyły błędy. Na kwietniowej poszło bez problemowo. Miałem też problemy na windowsie 10 ze sterownikami, niby się instalowały a komputer nie wykrywał prawidłowo telefonu. Na W7 poszło bez problemowo.

A i przez przypadek nie zaznaczyłem "flash all" tylko zostawiłem domyślne "flash all except storage". Bałem się że wynikną z tego jakieś problemy, i w najlepszym przypadkiem trzeba będzie od nowa się bawić, ale nie, wszystko działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś być na rzeczy ze sterownikami albo komponentami MiFlash. Jak flashowałem po raz pierwszy to tak teraz patrze ze to MiFlash 20140509 i wtedy recovery.img nie został zflashowany. Flashując po raz drugi miałem już ze 3 wersje MiFlash zainstalowane w tym tą którą użyłem czyli 20160830. Dzięki i poprawie tutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Doszedłem do punktu z OTA - Support MIUI-OTA zaznaczone, ściągnąłem developer rom w formacie zip, w TWRP --> instaluj i wskazałem ściągnięty zip. Niestety instalacja dochodzi tyko do miejsca na zrzucie poniżej i bez żadnego błędu następuje restart. Root jest. Co może być przyczyną, że nie można w TWRP zainstalować zip'a?

err.JPG

Edytowane przez Squid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwna sytuacja że żadnego błędu nie wyświetla, tylko od razu restart. Zacząłbym od flashowania samego recvoery jeszcze raz, sam plik recovery.img z paczki z pkt 3 instaluj z poziomu TWRP, później reboot recovery i próbuj jeszcze raz. Plik zip z miui developer też ściągnij od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zip w pamięci urządzenia w katalogu głównym. Dokładnie ta wersja miui_HMNote3ProtwGlobal_6.10.13_acdf8b47bb_6.0.zip
Oraz ta
miui_HMNote3ProGlobal_6.10.13_4869db85f8_6.0.zip
Twrp pomija sprawdzanie md5 i telefon się resetuje bez żadnego błędu trwa to bardzo krótko.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ota USB właśnie sprawdziłem - nie działa, zachowanie identyczne jak poprzednio. Zrobiłem kawałek zrzutu - jeszcze jest coś o ota inctemental i ścieżka do zipa ale nie udaje mi się wstrzelić bo następuje restart. Próbowałem ostatni i przedostatni full rom.

Screenshot_2016-10-18-03-09-08.thumb.png

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...