Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

W jakim abonamencie ? Jak sprawdzić czy karta obsługuje ? czy muszę dzwonić do Orange żeby to włączyli ? mam Orange w/w tel. i może bym mógł przetestować.

Edited by fido

Odblokuj kodami opcję volte i wifi-calling i powinno samo wskoczyć. Jak nie to telefon do BOK.

4 minuty temu, radier napisał:

Odblokuj kodami

Nia ma kodów w Orange.

8 minut temu, fido napisał:

mam Orange

Abonament? Dzwoń do BOK.

1 minutę temu, radier napisał:

Odblokuj kodami opcję volte i wifi-calling i powinno samo wskoczyć. Jak nie to telefon do BOK.

No nie do końca tak bym to robił. 

Przede wszystkim najnowszy soft Global EU ewentualnie Global International.  Bez wpisywania kodów na początek bym testował. Być może Orange PL nie jest już blacklistowane przez Xiaomi w carrierchecku

W wątku o MI 9 SE przełacznik VOLTE pojawija się userom bez wpisywania kodów po najnowszej aktualizacji. 

Jeśli chodzi o te suwaki to ja już je mam dawno. Telefon mam na abonament. 

IMG_20200508_230146.jpg

Nie no poważnie 

A tak na serio tak działa przy włączonych danych i wyłączonych połączenie ze skrzynka 

Screenshot_2020-05-08-23-04-20-816_com.android.incallui.jpg

Screenshot_2020-05-08-23-04-44-799_com.android.incallui.jpg

Dnia 8.05.2020 o 12:10, galakty napisał:
29 minut temu, fido napisał:

A tak na serio tak działa przy włączonych danych i wyłączonych połączenie ze skrzynka 

Co musiałeś zrobić, żeby zadziałało VoLTE? 

Jestem ciekaw jak to teraz wygląda, gdy model jest oficjalnie wspierany. 

Dobra Panowie, dalej mi to nie działa parę razy pisałem do Play o restart tego itp itd.. i teraz napisali mi, że jest to aktywowane u mnie. Przyciski mam zaznaczone odnolte i vowifi. W czym może jeszcze leżeć problem , że nie mam ani volte ani vowifi? (Play a telefon to mi 9)

41 minut temu, Dwoorak napisał:

W czym może jeszcze leżeć problem , że nie mam ani volte ani vowifi? (Play a telefon to mi 9)

Spróbuj wymusić w ustawieniach sim roaming np. tmobile. Potem wróć do automatycznego wyboru. To zresetuje ustawienia dla twojego konta. Jak masz rzeczywiście to włączone przez Play. Był taki problem i to pomagało.

W Orange Flex od niedawna przestało działać. Gdy mam włączone VoLTE i gdzieś dzwonię to słyszę komunikat "nie ma takiego numeru".
EDIT po ostatnim update znowu działa.

Edited by MatixYo

9 godzin temu, raven1979 napisał:

Xiaomi Mi10pro sieć Play, działa volte i wifi calling.

Z kodami czy bez?

Dnia 29.05.2020 o 12:37, Plati napisał:

Czy w Redmi Note 9 Pro, na MIUI 12 działa VoLTE?

A skąd wytrzasnąłeś MIUI 12 Na RN9 Pro?

Dnia 29.05.2020 o 14:09, raven1979 napisał:

Xiaomi Mi10pro sieć Play, działa volte i wifi calling.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

A u mnie w Play na Mi 10 nie działa ani VoLTE ani wwifi calling. Jak to uruchomiłeś?

A u mnie w Play na Mi 10 nie działa ani VoLTE ani wwifi calling. Jak to uruchomiłeś?
Najpierw standardowo kody *#*#volte#*#* i *#*#vowifi#*#* ale to pewnie już masz zrobione, a później wystarczył telefon do bok play i prośba o włączenie wifi calling następnie restart telefonu i wszystko pięknie śmiga.

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Panie i Panowie, pytanko mam, czy w profilach APN w Play macie nowe profile dotyczące VoLTE i VoWiFi czytałem, że powinny tam być 2 profile IMS i XCAP, jednak u mnie ich nie ma. Czy ktoś kto je ma może mi wysłać ustawienia jakie w nich są? 

53 minuty temu, cross099 napisał:

powinny tam być 2 profile IMS i XCAP

Widoczne są tylko podstawowe Play internet i Play MMS. Niczego innego nie mam.

Widoczne są tylko podstawowe Play internet i Play MMS. Niczego innego nie mam.
Zależy jaki telefon na jednym z Play mam dalej ims i internet a na drugin tylko internet( a kiedyś też był ims w apn)

Czy da się uruchomić volte na mi5s?
Niestety nie, ten telefon nie jest już wspierany a nawet na nowych telefonach jest problem. Ja ostatnio jak próbowałem na Global Stabls ostatnim pod taki telefon kombinować z Volte to zasięg się zrobił jakby only Lte i za cholerę nie mogłem tego przestawić albo był zasięg ale dodzwonić się nie szło-cisza albo brak zasięgu. Nawet jak kodami wyłączyłem volte i vowifi daje to samo. Musiałem kombinować w ustawieniach bandów/modemu.

Co musieliście zrobić żeby opcja VoLTE się tutaj pokazała? Pacjent Redmi 8 Pro z MIUI 11.0.2 Global Stable

IMG_20200612_112714.jpg

29 minut temu, nasluchowy1 napisał:
2 godziny temu, Morton napisał:

Co musieliście zrobić żeby opcja VoLTE się tutaj pokazała? Pacjent Redmi 8 Pro z MIUI 11.0.2 Global Stable

*#*#86583#*#*

Używałem tego kodu parę dni temu, konieczny restart? Bo po wpisaniu teraz mam takie coś:

IMG_20200612_141333.jpg

IMG_20200612_112714.jpg

*#*#86583#*#*
Sam kod nic nie da jak dany telefon nie ma wsparcia dla volte u operatora, jak karta sim i sam operator lub plan taryfowy tego nie wspiera. Plus oprogramowanie czyli rom musi miec odpowiednie pliki i konfigurację dla volte u danego operatora w danym kraju.

10 minut temu, nasluchowy1 napisał:

Nie powinien byc konieczny restart. Komunikat taki wlasnie ma byc.

Ok dzięki, działa, zrozumiałem że miałem włączone skoro po użyciu kodu jest "disabled" :). Teraz przy dzwonieniu zobaczę czy będzie ikonka czy nie... 

Ikonę powinieneś mieć cały czas jak jesteś w zasięgu 4G czyli LTE, wtedy powinieneś mieć ikonę Volte i znak 4G lub LTE przy zasięgu. Podczas rozmowy nie przełączy Ci się z LTE na 3G to znaczy, że masz volte, jak spadnie z LTE do 3G nie masz Volte.
Po zrzucie widać, że nie masz obecnie Volte, ale nie wiem czy bo wcale nie masz dalej czy jestes w zasięgu 3/2G

W momencie robienia zrzutu byłem w zasięgu LTE (prawie w centrum miasta). Niestety volte nie działa u mnie. Za tydzień zmieniam operatora na Orange, dam znać czy to coś zmieni. Jakość rozmów OK, tak poza tematem - zasięg na Redmi 8 Pro lepszy niż na Galaxy S8 z tym samym operatorem.

Edited by Morton

18 godzin temu, Morton napisał:

zasięg na Redmi 8 Pro lepszy niż na Galaxy S8 z tym samym operatorem.

Nic dziwnego, bo Mediateki mają lepiej wystrojone radio. Przekonałem sie o tym w kilku  telefonach. I na każdym Volte śmiga idealnie.

6 godzin temu, marcin19883 napisał:

Nic dziwnego, bo Mediateki mają lepiej wystrojone radio. Przekonałem sie o tym w kilku  telefonach. I na każdym Volte śmiga idealnie.

Najwyraźniej jedyna zaleta Mediateków... 

Hmmmm, jednak SMSy działają, dziwne. W trybie samolotowym nie mogłem wysłać, tylko dzwonić, ale teraz telefon sam się przełączył na WiFi i wiadomości wysyła. 
Przy trybie samolotowym?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Ktoś ogarnął temat volte i vowifi w Xiaomi mi 9 na stocku w Play? 

W ustawieniach nie ma opcji do volte, kody nie działają (w sensie nic się nie dzieje), a operator włączył obie funkcje.