Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

No i dzisiaj mój MI9 w orange na kartę dostał bana :) W przyszłym tygodniu idę do flexa.

Właśnie uruchomiłem VoLTE i Wifi Calling na Redmi 6, gdy go zaktualizowałem do Miui 11.0.2. Nie musiałem nic robić, oprócz włączenia wifi calling na czacie PLAY.

Na Redmi Note 7 nie działa. Przekładam numer do Redmi 6 i działa. Więc to wina softu, lub PLAY odblokował Redmi 6 a RN7 nie. Próbowałem różne Miui: Global, EEA, nowsze, starsze i nadal nic.

Edited by marcin19883

Dnia 24.02.2020 o 13:59, w.swierk napisał:

Na stronie android-apk.org można pobrać modem config.

A jak go uruchomić? OK zainstalowałem Activity Launcher. W modem config mam tylko profil Comericial Config. List pusta :( Może to przez Androida? Mam 10tkę.  Na Pie Miui w ogóle nie idzie zainstalować modem config. Lipa

Edited by marcin19883

Na mi9t (10.0.4 Global) aby ustawić / sprawdzić wybrany modem, wchodzimy w ustawienia - o telefonie - wszystkie parametry - klikamy 3 razy na wersję jądra (wchodzimy w ten sposób do diagnostyki) - 3 kropki u góry po prawej stronie - additional tools - modem test tools - mbn config loading.

Screenshot_2020-02-28-17-24-33-656_com_miui_cit.thumb.jpg.e54cf8c28fabfe6eba2905d49d405fce.jpg
Tam na wybranym profilu Poland Orange (który jest swoją drogą standardowo wybrany po ostatniej aktualizacji) volte i vowifi działało bez problemu przez 1 dzień po czym bez żadnych problemów zostało wyłączone przez Orange z góry. (na wcześniejszej wersji systemu, czasem volte sprawiało problemy typu połączenie przez 3g, rozłączanie itp, a potem i tak było wyłączane przez Orange z góry)

Skoro teraz xiaomi ma typowy profil modemu dla Orange w Polsce, to dlaczego wciąż orange wyłącza volte po kilku dniach??

2 godziny temu, luk159 napisał:

Na mi9t (10.0.4 Global) aby ustawić / sprawdzić wybrany modem, wchodzimy w ustawienia - o telefonie - wszystkie parametry - klikamy 3 razy na wersję jądra (wchodzimy w ten sposób do diagnostyki) - 3 kropki u góry po prawej stronie - additional tools - modem test tools - mbn config loading.

Niestety na swoim telefonie nie mam opcji additional tools. A Orange blokuje telefony Xiaomi, bo rzekomo generowały błędy na platformie bilingowej i były błędy rozliczeń. Dla mnie to kompletna bzdura, bo wczesniej chyba przez rok jak nie więcej nic nie blokowali. Jakby kasa uciekała, to by szybko blokowali.

Edited by marcin19883

5 godzin temu, 00raq00 napisał:

Czy ktoś na xiaomi.eu odpalił wifi calling w Play?

Posiadacze Mi 9/9t odpalili napewno.

On 2/29/2020 at 2:37 PM, marcin19883 said:

Posiadacze Mi 9/9t odpalili napewno.

Na mi8 VoLTE mi działa w Play ale VoWiFi nie :-), nawet po przepięciu modem configuration na polską konfigurację

42 minuty temu, 00raq00 napisał:

Na mi8 VoLTE mi działa w Play ale VoWiFi nie :-), nawet po przepięciu modem configuration na polską konfigurację

Kodami  uruchamiałeś?

2 hours ago, marcin19883 said:

Kodami  uruchamiałeś?

Tak, przełączniki włączone, na w Play niby uruchomione. No ale cóż może mi8 nie potrafi dogadać się z siecią odnośnie VoWiFi :-P

24 minuty temu, 00raq00 napisał:

Tak, przełączniki włączone, na w Play niby uruchomione. No ale cóż może mi8 nie potrafi dogadać się z siecią odnośnie VoWiFi :-P

Na czacie PLAY zleciłeś ręczne włączenie na twoim koncie wifi calling?

U mnie tak samo na nowym Mi8 nie działa wifi calling. Sprawdzone i aktywne na koncie. Za to VoLTE działa od ręki po odblokowaniu kodami.

52 minuty temu, 00raq00 napisał:

11 minut temu, radier napisał:

U mnie tak samo na nowym Mi8 nie działa wifi calling. Sprawdzone i aktywne na koncie. Za to VoLTE działa od ręki po odblokowaniu kodami.

Udało się na Mi8 i w Playu uruchomić obie usługi. Tu jest post klik

Dnia 28.02.2020 o 17:30, luk159 napisał:

Mi dalej nie udało się uruchomić ani VoLTE ani VoWiFi, jeśli wchodzę tu co Ty to po wejściu w mbn config loading mam NOT SUPPORT.

Jakieś jeszcze pomysły/ wskazówki?

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...

XIAOMI MI 9 LITE

Czy ten telefon obsługuje voLTE oraz voWiFi / wifi calling  ?
Mam w Play - potwierdzone że usługi włączone
na innym telefonie działa 

kody włączałem i dostałem potwierdzenie na ekranie że odblokowane, restartowałem  .. pomocy

20 minut temu, akronix napisał:

XIAOMI MI 9 LITE Czy ten telefon obsługuje voLTE oraz voWiFi / wifi calling

Tak, w Play działa bez problemu. Masz w ustawieniach możliwość włączenia VoLTE i VoWiFi i włączyłeś?

11 minut temu, FromWP napisał:

Tak, w Play działa bez problemu. Masz w ustawieniach możliwość włączenia VoLTE i VoWiFi i włączyłeś?

Chętnie bym włączył jakby się takie opcje pojawiły,
Ty masz 9 Lite ? Może to kwestia softu ?

1 minutę temu, akronix napisał:

Ty masz 9 Lite ?

Tak. Pojawią się jak użyjesz kodów w dialerze (telefonie)

Volte
*#*#86583#*#*
Vowifi
*#*#869434#*#*

Oczywiście to robiłem 

w aktywację i informacją   "... enable"

Ja mam soft MIUI 10.3.1

Wersja Android 9 PKQ 1.181121.001

8 minut temu, akronix napisał:

i informacją   "... enable"

To zrób jeszcze raz, bo to wyłączyłeś. Ta informacja jest błędna. Trochę stary ten rom masz i jeszcze Miui 10, ale może zadziała.

• Like 1

18 minut temu, FromWP napisał:

To zrób jeszcze raz, bo to wyłączyłeś. Ta informacja jest błędna. Trochę stary ten rom masz i jeszcze Miui 10, ale może zadziała.

Dziękuję za pomoc !!!

nie wpadłem na to :) 

(nietypowe ale proszę podeślij mi numer rachunku bankowego na "jan kropka zalogowany małpa gma...i tak dalej)

Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas !  teraz mogę iść spać 

U mnie na Mi 9T Pro na romie global EEA, w taryfie RBM siemaPL po kontakcie z czatem play24 zaczęło działać (pojawiła się ikonka) VoLTE, ale VoWiFi za żadne skarby nie chce się włączyć. Taryfa niby jest zgodna, ale te mendy z Play nie chcą włączyć mi WiFi Calling :/ Oczywiście zgodnie z instrukcją tu znalezioną zastosowałem te krótkie kody (*#*#), ale wysyłanie sms o treści start na 282 zwraca komunikat "twoja taryfa/telefon niezgodne itp."

54 minuty temu, DjAbra napisał:

po kontakcie z czatem play24 zaczęło działać (pojawiła się ikonka) VoLTE

To prawdopodobnie już Ci włączyli VoWiFi jak działa VoLTE. W Play te usługi są chyba połączone i VoLTE nie zadziała bez włączonego VoWiFi.

Bo dostępny będzie dopiero jak się zaloguje i zacznie działać VoWiFi. Próbowałeś z inną siecią WiFi?

Na domowym wifi nic (łącze 100/25, Asus RT-AC58U), zobaczę jak będę poza domem u kogoś. Na szczęście to całe VoXXX nie jest mi do szczęścia potrzebne, ale jak jest to czemu nie włączyć :)

Redmi Note 8T, operator Orange - po prośbie na czacie o aktywację i uruchomieniu ponownym telefonu, ikonka na belce pojawiła się na kilka sekund i zniknęła. Od tego czasu nie powróciła :(

Redmi Note 8T, operator Orange - po prośbie na czacie o aktywację i uruchomieniu ponownym telefonu, ikonka na belce pojawiła się na kilka sekund i zniknęła. Od tego czasu nie powróciła

Poprawili auto blokadę na Xiaomi. Jeszcze w zeszłym roku trzymali kilka dni.

• Thanks 1

Ja już dawno miałem od razu, grubo powyżej pół roku temu. Dzięki Bogu flex póki co dziala

U mnie dzisiaj zniknęła ikonka VoLTE, sieć Play (taryfa RBMobile Siema). Jak wrócę do domu to sprawdzę VoWiFi i ewentualnie uruchomię ponownie usługę.

12 minut temu, cincin27 napisał:

U mnie dzisiaj zniknęła ikonka VoLTE, sieć Play (taryfa RBMobile Siema). Jak wrócę do domu to sprawdzę VoWiFi i ewentualnie uruchomię ponownie usługę.

U mnie na Poco i Mi8 też nie działa VoLTE. Oby Play nie szedł drogą Orange.

Play, dzisiaj rano VoWiFi przestało działać, wczoraj ściągnąłem aktualizację 11.0.8.0 na MI9 , ale to chyba nie powinno być problemem?