Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

Całkiem możliwe że to po aktualizacji znikło. Nie mieszałem z tym już nic bo do niczego mi to nie jest potrzebne. Z ciekawości po prostu włączyłem usługę.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

15 minut temu, zoltan78 napisał:

do niczego mi to nie jest potrzebne.

Jest jeden istotny plus. Jak masz LTE i używasz VoLTE, to połączenie z tobą jest dużo szybsze. Bez VoLTE trwa to czasami naprawdę długo, bo sieć musi zrzucić telefon do 3/2G żeby można było odebrać połączenie.

52 minuty temu, FromWP napisał:

Nie wiem czy to Ci pomoże, ale żeby zmienić: ze sklepu play aplikacja Launcher aktywności (activity launcher), to znajduje wszystkie aktywności między innymi ustawienia Modem config. Tam powinieneś mieć kilka dla PL. U mnie działa prawidłowo na ogólnym PL, ale powinien tam być też dedykowany dla Play.

Po zainstalowaniu aplikacje i uruchomieniu nie mam takich ostawień jak modem config

4 minuty temu, marcin102_5 napisał:

nie mam takich ostawień jak modem config

Powinieneś chyba mieć, chyba że masz rom z Androidem 10 i znowu coś zmienili.

Screenshot_2020-01-16-11-03-28-188_de.szalkowski.activitylauncher.thumb.jpg.d34fb1fb837b7281fbde5f157c75eebb.jpg

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Powinieneś chyba mieć, chyba że masz rom z Androidem 10 i znowu coś zmienili.

Kurde niemam tych ustawien a androida mam 9

Moze jakąś inna aplikacją

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...

40 minut temu, emarcin napisał:

Na MIUI11.0.7 Android 10 te opcje są dostępne. Nawet uruchomiłem w Orange po wybraniu profilu Orange PL. Zobaczymy jak długo pośmiga.

[mention=65745]marcin102_5[/mention] a masz tą aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

Tak mam tą aplikacje

48 minut temu, marcin102_5 napisał:

Kurde niemam tych ustawien a androida mam 9

Moze jakąś inna aplikacją

Spróbuj MIUI Hidden Settings. Tam też są te ustawienia modemu

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Spróbuj MIUI Hidden Settings. Tam też są te ustawienia modemu

na RN5 nie da się włączyć tej opcji

3 godziny temu, emarcin napisał:

Na MIUI11.0.7 Android 10 te opcje są dostępne. Nawet uruchomiłem w Orange po wybraniu profilu Orange PL. Zobaczymy jak długo pośmiga.

[mention=65745]marcin102_5[/mention] a masz tą aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

ten profil jest dla orange:
modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generic/eu/orange/commerci/poland/mcfg_sw.mbn
czy tez ten:
modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generetic/eu/dt/commercial/pl/mcfg_sw.mbn

dla MI 9 (11.0.7.0 QFAEUXM)

Dziś była próba na Global Beta na Pie na Mi 8 Lite i przekładka simki do Iphone 8.
Volte w nju działa, mimo, że w stan ims pokazuje, że nie ale znaczek volte kożo zasięgu mam i nie zrzuca mi do 3G. Także ten stan ims można sobie wsadzić w 4 litery.
Vowifi aktywowane w Iphone 8, w Mi8 Lite nie działa.

Także ten stan ims można sobie wsadzić w 4 litery.

A ile masz kart SIM? Jedną czy dwie?

A ile masz kart SIM? Jedną czy dwie?

1 karta sim. A w Mi Max 1 na xiaomi.eu nie mogę znaleść opcji w activity launcher jak wpiauje modem

5 minut temu, k120 napisał:

Także ten stan ims można sobie wsadzić w 4 litery.

Prawdopodobnie sprawdzałeś stan IMS dla innego slotu.

Prawdopodobnie sprawdzałeś stan IMS dla innego slotu.
A działa ten myk z activity launcher na xiaomi.eu na miui 10? Mam ostatnią bedę na Mi Max i nie znajduje mi modem a band mam US, 800 i PCS. Wybrałem PCS ale nic się nie zmieniło.

9 minut temu, k120 napisał:
19 minut temu, FromWP napisał:

A działa ten myk z activity launcher na xiaomi.eu na miui 10?

Nie wiem, jak nie widać to prawdopodobnie nie.

Nie wiem, jak nie widać to prawdopodobnie nie.
Albo to wina andka 7 czyli nie działa ta metoda poniżej 8/9 albo xiaomi.eu nie da rady

1 minutę temu, k120 napisał:
30 minut temu, FromWP napisał:

Albo to wina andka 7

Nie wiem, raczej romu, niezależnie czy eu, czy global. Na Redmi note 7 też to nie działa a ma chyba Androida 9.

A Play udostępnia jeszcze APN - IMS ? Może ktoś wkelić ustawienia? Albo te Internet?

Dnia 16.01.2020 o 08:35, marcin102_5 napisał:

Witam wszystkich

Mój przykład wygląda tak na Mi 9T

1. Wprowadziłem kody i pojawiły się opcje VOLTE VoWifi

2. Za pośrednictwem BOK w Play a dokładnie czatu Play uruchomił mi opcje VoWifi wraz z Volte

Po około minucie pojawiła się ikonka koło stanu baterii że Volte działa i naprawdę działało, pojawiła sie ikonka HD podczas wykonywania rozmów w usłudze IMS Volte jest dostepne

Jednak wystąpił błąd polegający na tym że nie widzę kto do mnie dzwoni i jest tylko numer nieznany, czyli  telefon nie czyta ID kontaktó

Drugim problemem to nie działające Vowifi, nie pojawiła się żadna ikonka na ekranie i w stanie usługi IMS Vowifi jest niedostepne

Jak mogę naprawić te problemy

A masz ustawione Karty SIM i sieci komórkowe -> wybrana karta -> Właściwości sieci -> preferuj Wi-Fi?
Bo ja dzisiaj też ten temat przerabiałem MIUI Global 11.0.3 na Mi 9T i dopiero po ustawieniu tej opcji mam ikonkę na belce u góry.

Odnośnie Orange

Miła Pani na czacie poinformowała wprost - każdy model telefonu nie ujęty w urządzeniach podanych na ich stronie - współpracujących z danymi formatami VoLTE, czy VoWiFi będzie

z automatu odłączany - co u mnie wystąpiło już po pół godzinie działania. Czemu ? Bo takie są ich ustalenia i dopóki się to nie zmieni (nie wiadomo kiedy) to tak będzie.

Na pytanie dlaczego w T-mobile akurat telefony Xiaomi działaja naVoLTE, czy VoWiFi bez żadnego ale - brak odpowiedzi.

Odnośnie Orange
Miła Pani na czacie poinformowała wprost - każdy model telefonu nie ujęty w urządzeniach podanych na ich stronie - współpracujących z danymi formatami VoLTE, czy VoWiFi będzie
z automatu odłączany - co u mnie wystąpiło już po pół godzinie działania. Czemu ? Bo takie są ich ustalenia i dopóki się to nie zmieni (nie wiadomo kiedy) to tak będzie.
Na pytanie dlaczego w T-mobile akurat telefony Xiaomi działaja naVoLTE, czy VoWiFi bez żadnego ale - brak odpowiedzi.
No to chyba normalne, że na to pytanie nie uzyskałeś odpowiedzi. Dzwonisz do Orange, konsultant Orange, nie pracuje w T-Mobile, nie zna tamtych ustawień itp. Dziwne pytania zadajesz. Skad niby ma to wiedzieć co i jak w T-Mobile?

@newelco "Orange" i wszystko jasne. Oni byli chyba ostatnim operatorem który zniósł simlocki, ale walczyli do końca. Dwa że przygoda Orange z Xiaomi trwa dosyć krótko. Tak naprawdę wszyscy operatorzy najchętniej pozwalali by na VoLTE i VoWiFi tylko w telefonach przez nich brandowanych (jakby wgrywali sami ustawienia modemu, to mogło by to mieć jakiś sensu, ale tego nie robią).

[mention=13110]newelco[/mention] "Orange" i wszystko jasne. Oni byli chyba ostatnim operatorem który zniósł simlocki, ale walczyli do końca. Dwa że przygoda Orange z Xiaomi trwa dosyć krótko. Tak naprawdę wszyscy operatorzy najchętniej pozwalali by na VoLTE i VoWiFi tylko w telefonach przez nich brandowanych (jakby wgrywali sami ustawienia modemu, to mogło by to mieć jakiś sensu, ale tego nie robią).
Oni to najchętniej wypuszczaliby wszyscy tylko takie rzeczy na Iphony i ewentualnie Samsungi.
Play i Orange(Nju) przełożone do Iphone 8 z telwfonów Xiaomi w których to nie działało, tam działa tak naprawdę od strzała, zarówno vowifi jak i volte. Orange załapało od razu. T-Mobile na kartę w Iphone także ma. Po przełożeniu Orange do Mi8 Lite Volte załapało bez problemu vowifi nie działa. Play działa.

4 minuty temu, k120 napisał:

Oni to najchętniej wypuszczaliby wszyscy tylko takie rzeczy na Iphony i ewentualnie Samsungi.

Problem polega na tym, że każdy z operatorów wprowadza te usługi po swojemu i dla każdego potrzebne są inne ustawienia modemu. Z iPhonami najłatwiej. Włączają VoLTE z automatu, ale w tym w którym uruchomiłem usługę nie działała, wywalało z LTE do 3G, a w ustawieniach opcji brak (bo iPhon wie lepiej i nie potrzebna). Tylko VoWiFi działało. W Mi 9 Lite działa jedno i drugie (odpukać w nie malowane, bo nie wiadomo jak długo, mogą zbanować)

Z pomocą @FromWP odpaliłem VoLTE i VoWiFi na Mi 9 Lite w Play (taryfa RedBull Mobile Siema na kartę) . Wpisałem te 2 kody na wyłączenie sprawdzania przez operatora. Następnie przełożyłem kartę do telefonu obsługującego VoWiFi w Play - LG K8 2017 Dual (tutaj można sprawdzić jakie telefony obsługują https://www.play.pl/uslugi/wifi-calling/ ). Wysłałem SMS o treści START na 282, przełożyłem kartę do Mi 9 Lite i VoWiFi działa. 

VoLTE i identyfikacja rozmówcy też działa, na domyślnym profilu w modemie

Edited by cincin27

Dnia 16.01.2020 o 08:35, marcin102_5 napisał:

Jednak wystąpił błąd polegający na tym że nie widzę kto do mnie dzwoni i jest tylko numer nieznany, czyli  telefon nie czyta ID kontaktó

Drugim problemem to nie działające Vowifi, nie pojawiła się żadna ikonka na ekranie i w stanie usługi IMS Vowifi jest niedostepne

Pojawiła się aktualizacja systemu dla Mi 9T do wersji V11.0.4.0  z Androidem 10.  Został w niej dodany profil Play Poland Commercial. Czy po zaktualizowaniu nadal masz problemy z CallerID i VoWIFI?

Edited by Pitero

Dnia 20.01.2020 o 14:11, Pitero napisał:

Pojawiła się aktualizacja systemu dla Mi 9T do wersji V11.0.4.0  z Androidem 10.  Został w niej dodany profil Play Poland Commercial. Czy po zaktualizowaniu nadal masz problemy z CallerID i VoWIFI?

Czy kolega może podać dane profilu IMS Play Poland Commercial?

Mam Redmi Note 7 i rom EU V11.0.4.0. Volte w Playu i Orange nie chce ruszyć. :( Uruchomiłem usługi w BOK, ale i tak to nic nie dało. Oczywiście kody na wyłączenie sprawdzania regionu wprowadziłem. Dziwne, że Orange mi działa na Redmi 6 a na RN7 nie.

Edited by marcin19883

10 godzin temu, marcin19883 napisał:

Czy kolega może podać dane profilu IMS Play Poland Commercial?

Tu nic się nie ustawia. Zresetij co najwyżej ustawienia apnow. 

Profile Qualcommowe dla opkow, zawarte w plikach.mbn, dodaja wpisy w plikach  systemowych pod poszczególnych opkow - są tam zawarte m. ustawienia apnow, IMS, dostępne kodeki audio i masę różnych rzeczy. 

Jaką masz taryfę w Play? 

5 godzin temu, Pitero napisał:

Tu nic się nie ustawia. Zresetij co najwyżej ustawienia apnow. 

Profile Qualcommowe dla opkow, zawarte w plikach.mbn, dodaja wpisy w plikach  systemowych pod poszczególnych opkow - są tam zawarte m. ustawienia apnow, IMS, dostępne kodeki audio i masę różnych rzeczy. 

Jaką masz taryfę w Play? 

Ok rozumiem. Mam Redbull mobile na kartę. Próbowałem ap. Ims wpisać i nie chciało dodać, więc pewnie już jest w systemie. Wychodzi na to, że Play blokuje Volte.

22 minuty temu, marcin19883 napisał:

Wychodzi na to, że Play blokuje Volte.

Nie to że blokuje, tylko w Play musisz uruchomić usługę VoWiFi, dopiero wtedy zadziała VoLTE. Na tel. Xiaomi automatem nie uruchomisz, tylko przez BOK, albo iPhona. Czy będzie po uruchomieniu działało na RN7 nie wiem. Sprawdzę w weekend.

Marcin, ja po wielu bojach z VoLTE Orange na różnych Xiaomi odpuściłem. Skończyła mi się umowa, przeszedłem do Flexa i działa od strzała. Mega wygodna oferta. Może jakoś tam najtaniej nie wychodzi ale 15GB+ social pass + no limit krzywdy nie robi