Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

Przeniosłem numer z Play do Orange Flex

Zarówno voLTE jak i WiFi Calling działają na Xiaomi mi 9 SE z miui 11!

Cieszę się, bo w Play mimo, że miałem nadajnik 500 metrów od domu, to nie dało się rozmawiać na 3G

Aktywacja VoWifi w Play na Mi 9 lite bez roota:

1. Aktywujemy usługe WIfi Calling na karcie sim -  poprzez BOK Play albo na certyfikowanym przez Play urządzeniu

2. Wyłączamy VoWifi i  VoLTE Carrier check *#*#86583#*#* dla VoLTE,    *#*#869434#*#* dla VoWIFI

3. Instalujemy aplikację Activity Launcher.  

4.Otwieramy ją i wyszukujemy pozycję Modem Config, wybieramy pozycję Modem Config.

5. Uruchomi nam się lista profili sieciowych,  podobnie jak w programie Advanced PDC Tool.

6.Wybieramy DT_Commercial_Poland -  pl - /fimware/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generetic/eu/dt/commercial/pl/mcfg_sw.mbn

7. Po chwili powinna połączyć nam z WIFI Calling (w menu telefonu w zakładce Ustawienia-Karty sim i sieci komórkowe-Karta sim-Nawiązuj połączenia za pomocą WI-FI ustawiamy na właczone i pozycja Właściwości sieci ustawiamy na Preferuj Wi-FI)

8. Może być wymagany restart słuchawki.

Video:

https://streamable.com/061na

Edited by Pitero
  • Like 1
  • Thanks 1

U mnie na POCOPHONE F1 po aktualizacji do MIUI Global 11.0.5 nie ma VoLTE, ani WiFi Calling, wcześniej przynajmniej czasem to działało. Obie karty w T-Mobile, konfiguracja przez Magisk Manager z dodatkiem VoEnable zmienione na DT_Poland_Commercial. Ma ktoś jakiś pomysł?

W Play nic się nie zmieniło po aktualizacji. Było volte i nadal jest. Oczywiście kody wpisane od nowa bo robiłem wipe przy przejściu z beta na stable.

Sposób z activity launcher nie działa bo brak jest opcji modemu. Tak samo na RN5.

5 godzin temu, radier napisał:

W Play nic się nie zmieniło po aktualizacji. Było volte i nadal jest. Oczywiście kody wpisane od nowa bo robiłem wipe przy przejściu z beta na stable.

Sposób z activity launcher nie działa bo brak jest opcji modemu. Tak samo na RN5.

No niestety Activity Launcher nie wyświetla opcji modemu, ma ktoś jakiś pomysł na Pocophone F1?

Panowie - idiotyczna sprawa. Usunąłem już dłuższy czas temu większość profili w PDC. Robiłem to z myślą o VoLTE i WiFi Calling a rezultat jest taki, że nie mam bardzo często w ogóle zasięgu. Wgrałem rom przez fastboot ale nie pomogło - przez pewien czas zdawało mi się że jest lepiej ale w rzeczywistości jest tak samo. Na custom romach też. Ma ktoś jakiś pomysł? :D

Dodam, że przed tymi kombinacjami z zasięgiem było wszystko w porządku - zaczął krzaczyć się dopiero po tych manewrach. Jeśli nic się nie da zrobić to trudno, ale trochę mi to wadzi. (Używałem poradnika do uruchomienia WiFi calling z jakiejś zagranicznej stronki i tam było żeby użyć opcji "remove". A że nie działało WiFi calling dalej to usuwałem profile jak idiota i nie mam pewnie z 2/3 w ogóle) 

Natywne Vowifi nie powinno, co innego apka bo ona działa w tle i z tym różnie bywa.

7 minut temu, tpawel napisał:

Natywne Vowifi nie powinno, co innego apka bo ona działa w tle i z tym różnie bywa.

Jaka znów apka? 

Plus, a2 mobile (aktualnie)czy kiedyś Orange opierają działanie usługi na aplikacji z google play

Po 10 dni użytkowania raportuję, że obie usługi w Orange Flex działają na Xiaomi mi 9 SE poprawnie, lecz nie idealnie.

Zdarzyło się, że na WiFi calling rozmowa się rozłączyła bądź trzeba było uruchomić ponownie telefon, aby usługa była aktywna.

voLTE parę razy zrzucało do h+ mimo dobrego zasięgu LTE.

Tak czy inaczej warto było przenieść numer, bo mogę spokojnie rozmawiać przez telefon w domu, najlepiej jak mam włączony tryb samolotowy :D

No niestety w T-Mobile po aktualizacji do MIUI 11 WiFiCalling i VoLTE nie działają. Próbowałem na Pocophone wszystkiego co dostępne.

Dnia 10.11.2019 o 12:44, Pitero napisał:

1. Aktywujemy usługe WIfi Calling na karcie sim -  poprzez BOK Play albo na certyfikowanym przez Play urządzeniu

2. Wyłączamy VoWifi i  VoLTE Carrier check *#*#86583#*#* dla VoLTE,    *#*#869434#*#* dla VoWIFI

3. Instalujemy aplikację Activity Launcher.  

4.Otwieramy ją i wyszukujemy pozycję Modem Config, wybieramy pozycję Modem Config.

5. Uruchomi nam się lista profili sieciowych,  podobnie jak w programie Advanced PDC Tool.

6.Wybieramy DT_Commercial_Poland -  pl - /fimware/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generetic/eu/dt/commercial/pl/mcfg_sw.mbn

7. Po chwili powinna połączyć nam z WIFI Calling (w menu telefonu w zakładce Ustawienia-Karty sim i sieci komórkowe-Karta sim-Nawiązuj połączenia za pomocą WI-FI ustawiamy na właczone i pozycja Właściwości sieci ustawiamy na Preferuj Wi-FI)

8. Może być wymagany restart słuchawki.

Video:

https://streamable.com/061na

Też nie mam opcji Modem Config, jaką masz wersje androida i miui ze masz coś takiego??

Na Mi6 mam Modem Config, ale nie mam profilu DT_Commercial_Poland. W plikach systemowych jest ten profil, ale w Active Laucher go nie widać.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

15 godzin temu, w.swierk napisał:

Też nie mam opcji Modem Config, jaką masz wersje androida i miui ze masz coś takiego??

Miui global stable 11.3.3.0. Andek 9.

U mnie na Mi9 na najnowszym 11 stable volte i vowifi działa bez zarzutu już od tygodnia na tej metodzie z activity launcher ;) 

Ale nie mówimy tu o działaniu w Nju, right? 
Bo we wszystkich innych sieciach jest łatwiej ;/ 

Dnia 10.11.2019 o 12:44, Pitero napisał:

Wszystko OK, tylko apka nie pozwala wyłączyć opcji "Commercial Config" na niektórych fonach, przez co nie idzie się przedostać do opcji DT.

15 godzin temu, eNse napisał:

działa bez zarzutu już od tygodnia na tej metodzie z activity launcher

Commercial Config miałeś od razu wyłączony, czy udało Ci się tę opcję wyłączyć?

Na Redmi Note 8T w Play działa VoLTE. Standardowa procedura czyli kody, a potem telefon na infolinię i restart telefonu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka