Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

Konsultant stwierdzil, ze moje urzadzenie nie jest wspierane przez Play i mi tego nie wlaczy :evil:
Czy automatyczna aktywacja vowifi i volte nastepuje od razu po wlozeniu karty do wspieraniego telefonu? Czy trzeba odczekac jakis czas?
Ja nie zgłaszałem i miałem Volte w Play, potem wyparowało i do tej pory nie mam. Już 3 razy zgłaszałem i 3 razy włączali/restartował i usługi i dalej nie mam. Olewam sprawę, bo szkoda nerwów. Na Volte mi nie zależy bo na Mi 9Se mam dźwięk jak brzytwa, mega głośno, czysto super. Nie zależy mi aby rozmowa była po 4G, skoro na 3G jest super. jedynie vowifi by mi się przydało w mojej głuszy, bo tam zasięg bardzo kiepski a wifi mam w domku

Za czwartym razem na infolinii trafilem na babeczke, ktora o nic nie pytala. VoLTE i VoWIFI juz dziala.

Edited by redminote2

Dnia 1.09.2019 o 20:06, jbl485 napisał:

Komuś działa VoWifi w Play na redmi note 7??

Niestety nie, nawet VoLTE nie działa.
ale za to łapie 4G+

Prawdopodobnie na paśmie 1800+2100

U mnie przy przejściu z Play do Orange Flex, volte zaczęło działać i działa już ponad miesiąc.

• Like 2

U mnie też działa, choć zauważyłem, że pomimo VoLTE czasami lubi się przełączyć na 3G gdy odbieram połączenie. Jednak może być to wina zasięgu, bo u mnie tutaj ledwo B20 dosięga.

Za to VoWIFI od początku bez żadnych problemów na Orange Flex.

• Like 1

@onken

Z tego co wiem, to Orange Flex jest na innej platformie, oddzielnie od pozostałych usług Orange. Dlatego też nie można przejść z Flex do Free, tylko trzeba robić to drogą okrężną. Tak samo nie możesz się zalogować w Mój Orange. Może dlatego też nie obowiązuje lista wspieranych urządzeń ze strony Orange. Podobno działa VoLTE i VoWIFI na wszystkich urządzeniach, które obsługują to sprzętowo.

Pytanie czy to chwilowy bug tej platformy który zaraz zostanie załatany czy celowe dzialanie

@tpawel

Też nad tym myślałem i pisałem o tym do konsultantów w apce Orange Flex... odpowiedzieli, że nic nie planują wyłączać, a jeśli będą jakieś zmiany to na pewno najpierw zostanę powiadomiony. Więc nie powinni bez mówienia wyłączyć mi VoLTE. :P 

• Like 1

[mention=6589]tpawel[/mention] Więc nie powinni bez mówienia wyłączyć mi VoLTE.  

A gdzie masz napisane, że VoLTE jest podstawowo aktywne i dostępne w Orange Flex?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Aktywowalem na czacie po raz kolejny VoLTE. Przez dwa dni dzialalo jak bajka, bardzo fajnie przelaczalo przy slabym sygnale sieci na wifi calling i w druga strone. Niestety, standardowo, usluga zostala wylaczona... Orange, abo, Redmi 6.

Telefon Mi 9:

Ja natomiast dzisiaj zacząłem używać drugiej karty SIM  Orange flex i zarówno voLTE oraz voWIFI działa bez problemu, 

natomiast do tej pory nie udało mi się aktywować na pierwszej karcie SIM tych usług w PLAY-u

Zeby w Playu dzialalo vowifi/volte, musisz zadzwonic na infolinie i poprosic o wlaczenie uslugi wifi calling.

Edited by redminote2

Zeby w Playu dzialalo vowifi/volte, musisz zadzwonic na infolinie i poprosic o wlaczenie uslugi wifi calling.
Nic to nie daje. Mialem volte potem zgineło nagle. 5 telefonow do BOK play i za kazdym razem inny ktos i dalej to samo. Olalem temat i tyle.

Mam tylko jedno pytanie , czy inni też tak mają, że nie mogą zmieniać przełacznikow w "panelu testowania "?? są one wyszarzone , jak widać i to teoretycznie w pozycji wyłączonej, a jak widać volte działa bez problemu tak samo vowifi , czy to normalne? W większości poradników aktywacji tych usług pisze że należy ustawic te przełączniki w pozycji aktywnej, u mnie się nie da a usługi działają bez problemu. A co do Play, to mimo aktywacji na BOK voLTE nie działało :-/

Screenshot_2019-09-20-15-12-35-300_com.android.settings.png

Screenshot_2019-09-20-15-11-13-534_com.android.settings.png

Edit, jednak to chyba coś z oprogramowaniem, bo teraz mam już aktywne , mam jednak inne pytanie , dzwoniłem na bok do playa aby aktywować wifi calling na ich karcie , niby zostało aktywowane, a jednak volte dalej nie dziala,  w "stan usługi IMS" widnieje coś takiego: jak na ostatnim załączniku. Po rozmowie na chwilę zerwało sieć, widać że się karta logowała jeszcze raz do sieci, a jednak dalej nie rejestruje się w Ims, natomiast aktywowało się "interfejsu UT" co to jest ?

Screenshot_2019-09-20-23-12-37-032_com.android.settings.png

Edited by juzosek

U mnie po ostatniej aktualizacji telefonu znów volte odpaliło, ale dalej brak id dzwoniącego. Telefon mi9 

Screenshot_2019-09-26-12-07-46-548_com.miui.home.png

Edited by ozzbi

U mnie po dzisiejszej aktualizacji na mi9 SE pojawiło się voLTE w Play, WiFi calling niestety nadal brak, a szkoda bo Play mimo że mam 600 m do nadajnika często zrzuca na 3G :-x

Edited by perogatywa

Witam co gdy w Mi 9T nie ma profilu DT_Poland_Commercial na jaki zmienić żeby działało volte i vowifi ?

A może można wgrać ten profil przez PDC do telefonu, tylko skąd go wziąć ??

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, dave091 napisał:

Witam co gdy w Mi 9T nie ma profilu DT_Poland_Commercial na jaki zmienić żeby działało volte i vowifi ?

Daj screenshota jakie widać profile w PDC. 

Spróbuj ROW_COMMERCIAL. 

Na ROW_COMMERCIAL nie działa volte i vowifi bo już sprawdzałem

Dnia 1.10.2019 o 00:43, perogatywa napisał:

Czy działa komuś WiFi calling w Play?

Dnia 1.10.2019 o 15:12, ozzbi napisał:

U mnie juz nic nie łapie ..... 

U mnie w play dziala volte i vowifi. Mi9

Można jakoś wgrać/zainstalować profile przez PDC do telefonu ??

5 godzin temu, redminote2 napisał:

U mnie w play dziala volte i vowifi. Mi9

jaka wer softu ???

Dnia 19.09.2019 o 22:13, redminote2 napisał:

Ja ich o nic nie prosiłem uruchomiłem na iphonie i działa już parę miesięcy. Jak tez bez zmian na MIUI 11. Mam wrażenie że działa nawet sprawniej niż na 10 chodzi o przełączanie z vowifi na volte i odwrotnie.

Bo w ajfonach jest prosciej.

Cytat

Aktywacja w telefonie z iOS:

Włącz w ustawieniach telefonu funkcję: Rozmowy przez Wi-Fi.

Aby usługa była widoczna, Twój telefon musi mieć oprogramowanie 10.3 lub wyższe.
Jeśli chcesz wyłączyć usługę, wyłącz w ustawieniach telefonu: Rozmowy przez Wi-Fi.

No i po kilku dniach przestało mi działać volte w Play na mi 9 SE 

Piszecie, że w Orange flex niby działa, kurcze nie chce mi się znowu przenosić numeru, ale chyba trzeba :roll:

Piszecie, że w Orange flex niby działa

No właśnie ktoś potwierdzi? Tylko nie chodzi o użytkowanie kilkudniowe. Dzięki.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka