Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

Dnia 1.09.2019 o 20:06, jbl485 napisał:

Komuś działa VoWifi w Play na redmi note 7??

Niestety nie, nawet VoLTE nie działa.
ale za to łapie 4G+

Prawdopodobnie na paśmie 1800+2100

U mnie też działa, choć zauważyłem, że pomimo VoLTE czasami lubi się przełączyć na 3G gdy odbieram połączenie. Jednak może być to wina zasięgu, bo u mnie tutaj ledwo B20 dosięga.

Za to VoWIFI od początku bez żadnych problemów na Orange Flex.

• Like 1

@onken

Z tego co wiem, to Orange Flex jest na innej platformie, oddzielnie od pozostałych usług Orange. Dlatego też nie można przejść z Flex do Free, tylko trzeba robić to drogą okrężną. Tak samo nie możesz się zalogować w Mój Orange. Może dlatego też nie obowiązuje lista wspieranych urządzeń ze strony Orange. Podobno działa VoLTE i VoWIFI na wszystkich urządzeniach, które obsługują to sprzętowo.

@tpawel

Też nad tym myślałem i pisałem o tym do konsultantów w apce Orange Flex... odpowiedzieli, że nic nie planują wyłączać, a jeśli będą jakieś zmiany to na pewno najpierw zostanę powiadomiony. Więc nie powinni bez mówienia wyłączyć mi VoLTE. :P 

• Like 1

[mention=6589]tpawel[/mention] Więc nie powinni bez mówienia wyłączyć mi VoLTE.  

A gdzie masz napisane, że VoLTE jest podstawowo aktywne i dostępne w Orange Flex?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Telefon Mi 9:

Ja natomiast dzisiaj zacząłem używać drugiej karty SIM  Orange flex i zarówno voLTE oraz voWIFI działa bez problemu, 

natomiast do tej pory nie udało mi się aktywować na pierwszej karcie SIM tych usług w PLAY-u

Zeby w Playu dzialalo vowifi/volte, musisz zadzwonic na infolinie i poprosic o wlaczenie uslugi wifi calling.

Edited by redminote2

Zeby w Playu dzialalo vowifi/volte, musisz zadzwonic na infolinie i poprosic o wlaczenie uslugi wifi calling.
Nic to nie daje. Mialem volte potem zgineło nagle. 5 telefonow do BOK play i za kazdym razem inny ktos i dalej to samo. Olalem temat i tyle.

Mam tylko jedno pytanie , czy inni też tak mają, że nie mogą zmieniać przełacznikow w "panelu testowania "?? są one wyszarzone , jak widać i to teoretycznie w pozycji wyłączonej, a jak widać volte działa bez problemu tak samo vowifi , czy to normalne? W większości poradników aktywacji tych usług pisze że należy ustawic te przełączniki w pozycji aktywnej, u mnie się nie da a usługi działają bez problemu. A co do Play, to mimo aktywacji na BOK voLTE nie działało :-/

Screenshot_2019-09-20-15-12-35-300_com.android.settings.png

Screenshot_2019-09-20-15-11-13-534_com.android.settings.png

Edit, jednak to chyba coś z oprogramowaniem, bo teraz mam już aktywne , mam jednak inne pytanie , dzwoniłem na bok do playa aby aktywować wifi calling na ich karcie , niby zostało aktywowane, a jednak volte dalej nie dziala,  w "stan usługi IMS" widnieje coś takiego: jak na ostatnim załączniku. Po rozmowie na chwilę zerwało sieć, widać że się karta logowała jeszcze raz do sieci, a jednak dalej nie rejestruje się w Ims, natomiast aktywowało się "interfejsu UT" co to jest ?

Screenshot_2019-09-20-23-12-37-032_com.android.settings.png

Edited by juzosek

U mnie po ostatniej aktualizacji telefonu znów volte odpaliło, ale dalej brak id dzwoniącego. Telefon mi9 

Screenshot_2019-09-26-12-07-46-548_com.miui.home.png

Edited by ozzbi

U mnie po dzisiejszej aktualizacji na mi9 SE pojawiło się voLTE w Play, WiFi calling niestety nadal brak, a szkoda bo Play mimo że mam 600 m do nadajnika często zrzuca na 3G :-x

Edited by perogatywa

Witam co gdy w Mi 9T nie ma profilu DT_Poland_Commercial na jaki zmienić żeby działało volte i vowifi ?

A może można wgrać ten profil przez PDC do telefonu, tylko skąd go wziąć ??

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, dave091 napisał:

Witam co gdy w Mi 9T nie ma profilu DT_Poland_Commercial na jaki zmienić żeby działało volte i vowifi ?

Daj screenshota jakie widać profile w PDC. 

Spróbuj ROW_COMMERCIAL. 

Na ROW_COMMERCIAL nie działa volte i vowifi bo już sprawdzałem

Dnia 1.10.2019 o 00:43, perogatywa napisał:

Czy działa komuś WiFi calling w Play?

Dnia 1.10.2019 o 15:12, ozzbi napisał:

U mnie juz nic nie łapie ..... 

U mnie w play dziala volte i vowifi. Mi9

Można jakoś wgrać/zainstalować profile przez PDC do telefonu ??

Dnia 19.09.2019 o 22:13, redminote2 napisał:

Ja ich o nic nie prosiłem uruchomiłem na iphonie i działa już parę miesięcy. Jak tez bez zmian na MIUI 11. Mam wrażenie że działa nawet sprawniej niż na 10 chodzi o przełączanie z vowifi na volte i odwrotnie.

Bo w ajfonach jest prosciej.

Cytat

Aktywacja w telefonie z iOS:

Włącz w ustawieniach telefonu funkcję: Rozmowy przez Wi-Fi.

Aby usługa była widoczna, Twój telefon musi mieć oprogramowanie 10.3 lub wyższe.
Jeśli chcesz wyłączyć usługę, wyłącz w ustawieniach telefonu: Rozmowy przez Wi-Fi.

No i po kilku dniach przestało mi działać volte w Play na mi 9 SE 

Piszecie, że w Orange flex niby działa, kurcze nie chce mi się znowu przenosić numeru, ale chyba trzeba :roll:

Piszecie, że w Orange flex niby działa

No właśnie ktoś potwierdzi? Tylko nie chodzi o użytkowanie kilkudniowe. Dzięki.

Dziwne że na Orange flex działa a na zwykłym Orange nie jak to wszystko jest na jednych nadajnikach

Dziwne że na Orange flex działa a na zwykłym Orange nie jak to wszystko jest na jednych nadajnikach

Ale tu nie chodzi o nadajniki...

Raczej chodziło mi o to że to jedna firma z tym że wiadomo iż Orange w swoich ofertach faworyzuje Samsunga itp a w flex z racji tego że nie sprzedają telefonów Robin wszystko jedno

Flex działa na nowej platformie Orange-innej niż pozostałe uslugi. I teraz opcje są dwie. Na niej Xiaomi nie robi bałaganu i już zawsze będzie dzialalo, albo też robi ale ta platforma jeszcze nie ma funkcjonalności banowania naszych telefonów i za chwilę standardowo volte wyłącza.
Ja mam nadzieję że w końcu Xiaomi się ogarnie i zacznie współpracować