Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

A dane te same co przy Orange Free byly podawane? I co z usługą która jest uruchomiona w Orange Free, sama się zatrzymuje czy trzeba ręcznie wyłączyć?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Tak, te same dane, a usługi same się resetują, nawet nie trzeba trybu samolotowego włączać, żeby nastąpiło przejście z Free do Flexa. Jak coś więcej chcesz wiedzieć to pisz na priv, bo trochę od tematu odbiegliśmy ;d

• Like 1

Mam Play abonament stara karta micro sim. Telefon Mi9SE Global Version z romem Global EEA Stable i Volte działa. Nie wiem jak vowifi. Sprawdzę. Nic nie robiłem, tylko przed włozeniem karty SIM podłączałem kodami i już.

e2a697cd32d159c89014ade6638ea256.jpg

A WiFi Calling też działa ?

Ps.

W najnowszym Globalu chyba zrobili poprawkę już w sofcie.

• Like 1

4 godziny temu, k120 napisał:

Mam Play abonament stara karta micro sim. Telefon Mi9SE Global Version z romem Global EEA Stable i Volte działa. Nie wiem jak vowifi. Sprawdzę. Nic nie robiłem, tylko przed włozeniem karty SIM podłączałem kodami i już.

e2a697cd32d159c89014ade6638ea256.jpg

Kurde ja mam też Mi9SE tylko w Orange i mi nie działa na redmi 4x bodajże ikonka od VOLTE się pokazywała ale po czasie Orange wyłączało. 

No ale Redmi 4X MiA2 Lite to też Xiaomi i tam chociaż kilka dni działało a mi jak na razie chodzi żeby przetestować czy to działa. Mam jeszcze Huawei Mate 10 Lite jeśli te kody działają do niego to mogę przetestować na nim.

A np. skąd sieć Orange wie jaki kto ma telefon jest wstanie rozpoznać to poprzez sieć komórkową ?

Edited by fido

A WiFi Calling też działa ?
Ps.
W najnowszym Globalu chyba zrobili poprawkę już w sofcie.
Sprawdzałem teraz, niestety nie. A po wysłaniu SMS Start na 282 dostaje odp że nie mam tego w swoim abo, co jest bzdura bo sprawdzałem mój abo jest w tym wykazie z wifi calling. Pewnie nie wspierają Xiaomi i tyle. U moich rodziców w domu na wsi przydałoby się właśnie wifi calling, bo Volte mnie nie rajcuje, bo jakość rozmów w porównaniu do poprzedniego telefonu to niebo a ziemia, super jest.

Włącz przez infolinię.

Naściemniaj że ma Samsunga czy coś.

Ale za góra 2-3 dni i tak Cie zbanują, niestety

Włącz przez infolinię.
Naściemniaj że ma Samsunga czy coś.
Ale za góra 2-3 dni i tak Cie zbanują, niestety
Być może to wina Starego Stable Global EEA, na razie nie mam czasu uaktualniać a zmieniać na customy czy pełny Global nie potrzebuje, nie ma sensu, bo tracę czas a nic nie zyskuje tak naprawdę.

1 godzinę temu, fido napisał:

A np. skąd sieć Orange wie jaki kto ma telefon jest wstanie rozpoznać to poprzez sieć komórkową ?

Nie wiem w jaki sposób, ale rozpoznają kto jaki ma telefon. Tutaj zdjęcie z Play24. 

1.png

Myślę że to nie tylko po nazwie ( gdzieś zapisanej )

Po IMEI najprawdopodobniej.

Dlatego odpuściłem sobie Orange i używam z zadowoleniem Playa :)

Edited by onken

Myślę że to nie tylko po nazwie ( gdzieś zapisanej )
Po IMEI najprawdopodobniej.
Dlatego odpuściłem sobie Orange i używam z zadowoleniem Playa
A działa Ci vowifi? Mam też Play

@onken

Możliwe, że przy włożeniu karty operator pobiera informacje o marce i modelu telefonu żeby wysłać poprawne profile do konfiguracji internetu i mmsów.

Ja się pytam po co te utrudnienia w volte i WiFi-calling w Orange ?

Jak działa te 2-3 dni to wszystko śmiga jak należy.

Dobrze że Play czy T-Mobile nie banują tych usług na innych fonach niż te z ich supportowanej listy

No i lipa Volte miałem kilka godzin obecnie nie daje rady złapać Volte, mimo że nic nie zmieniałem ani karty SIM w Play ani ustawień telefonu. Teraz za żadne skarby nie mam Volte jedynie 4G+.

Wyłączyli Ci usługę i tyle. Play często tak robi. Wystarczy zmiana nadajnika i po powrocie na Play już nie masz. Zmiana profilu może pomóc. 

Często ??

Mi od 4 miesięcy ( prawie ) nie chce jakoś wyłączyć samoistnie na Mi9 ;)

Podstawa: ustaw prawidłowy profil w pdc

Edited by onken

U mnie też obie funkcje działają od kilku miesięcy na Mi9

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Często ??
Mi od 4 miesięcy ( prawie ) nie chce jakoś wyłączyć samoistnie na Mi9
Podstawa: ustaw prawidłowy profil w pdc
Dzownilem na Play, niby był restart usług ale nic nie pomogło. Wydaje mi się, że to też wina softu, bo przed aktualizacją nawet LTE było, obecnie pokazuje LTE a zaraz 4G, tak wiem to tylko nazwa ale coś w modemie też może zmienili. Co do PDC, nie mogę grzebać tak w tym tel. Zresztą bardziej mi na vowifi by zależało niż na Volte bo i tak dźwięk mam super.

Potwierdzam, przeszedłem z Orange Free na Orange Flex i od razu pojawiło mi się VoLTE. Karta SIM ta sama. Ciekawe na jak długo....

Spoiler

b8391976592cda54f2e501527e77cefe.jpg

Edit. Pojawiło się też VoWIFI.

Spoiler

aa468bb0ca3fc22d4b3ca81dd7bf0f4e.jpg

Mi 9T.

• Like 2

Redmi 6, karta Orange abo - wiadomo, juz nie dziala, karta Play prepaid, po aktywacji Wifi calling przez czat z konsultantem - smiga VoLTE, brak Wifi Calling.

Guest

Orange to Xiaomi skreślić, aplikacja natywna nie wspierana, oprogramowanie też nie dogaduje się z Orange, jak dla mnie te voLTE i volwifi zbędne, mam idealny sygnał w domu i na Śląsku, zresztą mam Play/ T-Mobile i Orange, jakaś sim-ka działa z tej 3-ki, 3 fony pod ręką więc luz.

Edited by Guest

Guest

Jest problem z identyfikacją dzwoniącego, problem to tak pół na pół > Operator/ Telefon.

W czasach kiedy VoLTE I VoWiFi dzialalo na Xiaomi w O identyfikacja dzialala jak zloto. Testowalem na polnocy, poludniu i centrum kraju.

@cincin27

Nie wiem za bardzo o co chodzi, ale jest tak jak wcześniej, czyli jak mam zapisany kontakt np. "tata" to pokazuje się tata. Jak nie mam zapisanego numeru, no to pokazuje się numer.

Sam wcześniej nie widziałem sensu tego VoLTE i VoWIFI, ale w końcu nie muszę wstawać od komputera żeby było mnie słychać jak rozmawiam (najlepszy zasięg u mnie to 800 Mhz LTE, a jak dzwoniłem to przełączało na 3G, którego zasięg mam kiepski). Teraz jest świetnie, do tego rozmówcę słychać głośniej - muszę teraz ściszać telefon.

Aktywowalem profil DT_Poland_Commercial dla drugiej karty sim (Play), jednak volte nie dziala. Karta sim w pierwszym slocie sluzy do internetu, ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
Jest niby 4G, ale przy nadchodzacym polaczeniu siec zrzucana jest do umts. Miui 9.8.1
comment_06M8NCSeIHxacPHwGswY4HFksh2CoPRPcomment_5XPOt771nb4xqVBD9LTJkMai4IP2CDf5

Konsultant stwierdzil, ze moje urzadzenie nie jest wspierane przez Play i mi tego nie wlaczy :evil:

Czy automatyczna aktywacja vowifi i volte nastepuje od razu po wlozeniu karty do wspieraniego telefonu? Czy trzeba odczekac jakis czas?

Edited by redminote2