Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

Jestem w Orange Flex od jakiegoś miesiąca i od tego czasu nie mam żadnych problemów z VoLTE; ciągle włączony i nie musiałem ani raz pisać do BOK-u. ;) Czy ktoś może to jeszcze potwierdzić? Trochę dziwne, bo wcześniej miałem ofertę na kartę w Orange, zmieniłem jedynie na Flexa i takie cuda ;d 

8 godzin temu, tpawel napisał:
17 godzin temu, filjusz napisał:
Wszystko pięknie fanie, tylko gdzie ja wspomniałem o Xiaomi? Ano nigdzie. emoji6.png 
@Z25: nie cytuj całego wpisu z obrazami jak masz go nad swoim

O jakiej sieci piszesz?

Play

12 godzin temu, emarcin napisał:

Właśnie się ma do Twojego wpisu jakbyś czytał uważnie temat.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Oświeć mnie. :)

Edited by filjusz

7 godzin temu, Conrado da Vinci napisał:

Jestem w Orange Flex od jakiegoś miesiąca i od tego czasu nie mam żadnych problemów z VoLTE; ciągle włączony i nie musiałem ani raz pisać do BOK-u. ;) Czy ktoś może to jeszcze potwierdzić? Trochę dziwne, bo wcześniej miałem ofertę na kartę w Orange, zmieniłem jedynie na Flexa i takie cuda ;d 

No to dziwne, bo u mnie od dawna zawsze banują i volte i wifi calling.

Orange na kartę czy też nju na abonament.

Witam jest może jakiś tutorial jak podmienić profile PDC by działało wifi calling i ewentualnie volte w play  na MI 9 SE 

Post #747 i okoliczne powinien wyjaśnić.

Dnia 14.07.2019 o 19:35, igorlan napisał:

Odkąd podmieniłem profil w Mi9 VoLTE i VoWiFi w Play działają nieprzerwanie.

Mógłbyś napisać krok po kroku jak to zrobiłeś bo bardzo mi zależy na VoWifi

Jeszcze raz zachęcam do odwiedzenia postu #747, wystarczy trochę uwagi oraz cierpliwości i na pewno dasz radę. To wszystko zostało już opisane tutaj więc nie będę przepisywał. Oczywiście warunkiem jest zrootowany telefon.

Volte Carrier coś tam enabled
Zatem nie rozumiesz tego co czytasz albo nie znasz angielskiego, albo jedno i drugie. Kod służy do tego by wyłączyć sprawdzanie kompatybilności operatora pod kątem VoLTE.

"VoLTE carrier check disabled" sprawia, że w ustawieniach pojawia się przełącznik VoLTE. (analogicznie z vowifi przy użyciu odpowiedniego kodu).

Pojmujesz teraz?

@radier powiedzmy że pojmuje, ale to nic nie zmienia bo na jednym i drugim ustawieniu nie ma przełącznika w ustawieniach.

Zakładam, że masz telefon zrootowany i w debug mode
ściągnij apk Terminal Emulator - MAGISK przyzna mu uprwnienia SU
Uruchom terminal na telefonie i wpisz:
su
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb
Poczekaj aż się załadują sterowniki, sprawdź status w "Menedżerze Urządzeń" na kompie
Jak już stery się załadują odpal komende na telefonie *#*#717717#*#*
Uruchom PDC i wybierz device z listy
Odnajdź właściwy profil i activate.
Tak to wygląda w skrócie.
Dzięki jeszcze raz dla igorlan VoLte i VoWifi działa na Xiaomi Mi 9 SE

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, dave091 napisał:

Dzięki jeszcze raz dla igorlan VoLte i VoWifi działa na Xiaomi Mi 9 SE emoji106.pngemoji481.pngemoji481.png

Jaki profil ustawiłeś w PDC?

Jaki profil w pdc ustawić w najnowszym xiaomi. Eu? Na mojej Mi5 jakoś mało tych profili.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, JacekBB napisał:

Jaki profil w pdc ustawić w najnowszym xiaomi. Eu? Na mojej Mi5 jakoś mało tych profili.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Mi 5 oficjalnie nie wspiera VoLTE.

Podobno na porcie z mi 5s działa, aczkolwiek xiaomi.eu to ROM, nie wiem czy modem też jest ten z mi 5s (szczerze wątpię).

• Like 1

Bardziej zależy mi na wificall ale nie wiem czy ten nju to oferuje. Przesiadłem się znowu na xiaomi.eu z custom rom. Pamiętam że na którymś wificall działało bo i sama aplikacja nju wificalling działała. Aktualnie to wywala przy samym wejściu w aplikację ;(

23 godziny temu, the4anoni napisał:

Mi 5 oficjalnie nie wspiera VoLTE.

Podobno na porcie z mi 5s działa, aczkolwiek xiaomi.eu to ROM, nie wiem czy modem też jest ten z mi 5s (szczerze wątpię).

Na moim Mi5 z portowanym xiaomi.eu z Mi5s w sieci Play działa częściowo VoLTE. Moge dodzwonić się do ludzi, którzy też korzystają z VoLTE, ale do tych z 3G i 2G już nie. Do mnie można dodzwonić się bez problemu z VoLTE jak i z 3G (musiałem wyłączyć przekierowania połączeń). SMSy działają w obie strony. WiFi Calling nie działa pomimo włączonej opcji w ROMie.

Edited by Pavel9099

Dnia 28.07.2019 o 09:48, JacekBB napisał:

Bardziej zależy mi na wificall ale nie wiem czy ten nju to oferuje. Przesiadłem się znowu na xiaomi.eu z custom rom. Pamiętam że na którymś wificall działało bo i sama aplikacja nju wificalling działała. Aktualnie to wywala przy samym wejściu w aplikację ;(

Aplikacja WiFi Calling jest zarówno w Nju, jak i w Orange'u, ale chyba są ukryte w Google Play.

Tak, czy inaczej, od dłuższego czasu nie mogę aktywować ani WiFi Calling w aplikacji, ani VoLTE (Orange i Nju). Dzwoniłem właśnie do BOKu Orange'a, to mi powiedzieli, że WiFi Calling jest wyłączone, i że nie ma nic w zamian tej usługi. Coś ma być, ale nie wiadomo kiedy i co.

Wyłączą wszystkim aplikacje za niedługo. Pozostanie tylko natywne wsparcie przez tel + operator

Pytania żeby operator nie miał możliwości sprawdzenia mojego telefonu to po wpisaniu kodu musi być eneabled czy disabled z możliwością przełączenia tego suwaka?

Dnia 31.07.2019 o 08:48, cincin27 napisał:

@sliwma

Nie jest ona ukryta w Google Play tylko Orange ją usunęło.

Wciąż ją mogę zainstalować z biblioteki, w wyszukiwarce nie ma, więc na ten moment raczej ukryło.

No, a jak tak robią, to niech zaczną wspierać Xiaomi.

A muszą?

4 godziny temu, sliwma napisał:

Wciąż ją mogę zainstalować z biblioteki, w wyszukiwarce nie ma, więc na ten moment raczej ukryło.

Teraz się będziesz licytował?

Z oficjalnej strony Orange: "Z dn. 09.03.2019 r. aplikacja WiFi Calling nie będzie rozwijana oraz udostępniana w sklepie Google Play. Dotychczasowi użytkownicy aplikacji, będą mogli z niej korzystać do 20.02.2020 r. Zachęcamy do korzystania z usługi WiFi Calling w smartfonie. Sprawdź listę kompatybilnych smartfonów z usługą WiFi Calling."

https://www.orange.pl/view/aplikacja-wifi-calling

A muszą?

Nie muszą, ale Rzecznik kiedyś deklarował wsparcie dla Xiaomi w przyszłości

Jak działa to działa ok w Orange, mimo to usilnie blokują, banują na Xiaomi.

A rzecznik z obiecanek ma 6+

Jeśli ktoś chce używać Volte i WiFi calling na Xiaomi ( na Mi9 przetestowałem ) to musi wybrać albo Play abonament albo T-Mobile abonament

Edited by onken

Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją? W telefonie Xiaomi Mi9 mam dwa profile DT_Poland_Commercial tyle, że o różnych rozmiarach. Na jednym jak i drugim działa volte i wifi calling. Czy ktoś w Mi9 ma widoczny profil Play_Poland (slyszalem, że Mi9 SE i Redmi Note 7 mają profil).

tmp-cam-2860930539761991181.jpg

Edited by adam871

Dnia 7.08.2019 o 14:50, adam871 napisał:

Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją? W telefonie Xiaomi Mi9 mam dwa profile DT_Poland_Commercial tyle, że o różnych rozmiarach. Na jednym jak i drugim działa volte i wifi calling. Czy ktoś w Mi9 ma widoczny profil Play_Poland (slyszalem, że Mi9 SE i Redmi Note 7 mają profil).

Profil Play_Polanddostępny jest w RN7, MI A2, Mi A3. Na razie nie był dostępny w MI 9 i Mi 9 SE. 

Ktoś mógłby potwierdzić, że VoLTE działa mu na Orange Flex?

Spoiler

2fe4d8e9c79417d7573acefcea3088a3.jpg

Potwierdzam, odkąd jestem w Orange Flex, VoLTE działa bez żadnych zakłóceń, nawet nie musiałem pisać, żeby mi to włączyli, wystarczył wszystkim znany kod na aktywację VoLTE. Pytałem się wcześniej w tym temacie czy ktoś ma tak samo; zero odpowiedzi i najwidoczniej konsultant ma rację z tym, że nie blokują, na szczęście. ;)

Screenshot_2019-08-12-20-51-54-273_com.android.chrome.jpg

• Like 1

Konsultant to bardziej sprawia wrażenie jakby nie wiedział o co chodzi.
Nawet nieźle ten flex wygląda po odświeżeniu więc jest to jakaś opcja jak ktoś ma prepaid

Ale to dziw ze nie blokują jak w macierzystym Orange, nju ( tam udało mi się ze działał ze 3 dni ) no i teraz Flex

Potwierdzam, odkąd jestem w Orange Flex, VoLTE działa bez żadnych zakłóceń, nawet nie musiałem pisać, żeby mi to włączyli, wystarczył wszystkim znany kod na aktywację VoLTE. Pytałem się wcześniej w tym temacie czy ktoś ma tak samo; zero odpowiedzi i najwidoczniej konsultant ma rację z tym, że nie blokują, na szczęście.

Screenshot_2019-08-12-20-51-54-273_com.android.chrome.thumb.jpg.a897dbfa73720f9d235cc7268616d2af.jpg

Przechodziłes z Orange Free do Flexa? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@karolgt1Tak, z Orange Free do Flexa. Wystarczyło pobrać aplikację, zarejestrować się, wpisać dane, wybrać plan etc. i to tyle, z tego co pamiętam to praktycznie od razu przeszedłem i nie trzeba było czekać na migrację, bo cała procedura przejścia trwała z kilkanaście minut. ;)

• Like 1