Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

1 godzinę temu, k120 napisał:

Dodatkowo jak wchodze w ustawienia vowifi to mam FC i praktycznke odrazu mam utarte zasięgu i telefon sam się blokuje.

Vowifi  na MIUI  dziala na andku 8.0 w górę. 

Vowifi  na MIUI  dziala na andku 8.0 w górę. 
Dziwne bo widywałem na forum Xiaomi.eu mi maxy z vowifi oraz inne na andku 7.0/7.1 co prawda za miedzą ale zawsze.

Redmi 6, karta sim z orange abonament. Kody już dawno wklepan, jeszcze pare msc temu. Brak volte i vowifi, mimo opcji w ustawieniach.
Porada z aplikacją Orange wifi Calling nie działa. Dalej jak nie miałem volte i vowifi tak nie mam, nie chodzi tu o dostępne opcje, bo to już miałem w grudniu 2018, zaraz jak zakupiłem telefon to powłączałem.

W innym telefonie volte działa czy nie sprawdzałes?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

W innym telefonie volte działa czy nie sprawdzałes?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Też tylko w Xiaomi innym telefonie i też nie działa.

Najnowszy nasz rom i aplikacja dla nju sypie FC przy uruchamianiu. Telefon to Mi5. Jakieś rady?

Rejestracja IMS - niezarejestrowana

Po stronie nju usługa aktywna....

Edited by JacekBB

Najnowszy nasz rom i aplikacja dla nju sypie FC przy uruchamianiu. Telefon to Mi5. Jakieś rady?

Rejestracja IMS - niezarejestrowana

Po stronie nju usługa aktywna....

Mam to samo na Globalu Beta, Xiaomi.eu Beta i China Beta

Jednego dnia instalowałem, wszystkie 3 aby sprawdzic :-( i ten sam efekt albo FC aplikavji orange, nju albo pętla czyli te same ekrany, klikam i niby idzie dalej a potem wraca na początek i tak w kółko

Testowałem na Havoc OS i Pixel i chyba na SyberiaOS i tam aplikacja WiFi call od nju działała nie sypała FC...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Czy komuś działa Advanced PDC Tool na MiMaxie 3? U mnie aplikacja nie widzi żadnego urządzenia. Co robię źle? Ktoś może podlinkować działająca apkę PDC i opisać co zrobić żeby MiMax 3 się pojawił?

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Mam Xiaomi Mi9 i według listy urządzeń w Play niby nie obsługuje VoLTE ale ludzie z forum uruchamiali je na Mi8 czy Mixach 2s więc zadzwoniłem również do BOK i powiedzieli że mi uruchamiają usługę i w ciągu 15 minut powinna działać. W telefonie też uruchomiłem - ale mimo to nic się nie zmieniło i VoLTE ani VoWIFI nie działa. Co może być nie tak?

Spróbuj uruchomić telefon ponownie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

No właśnie próbowałem i nic się nie dzieje :/ W informacjach o telefonie pokazuje że VoLTE jest niedostępne.

6 hours ago, eNse said:

Mam Xiaomi Mi9 i według listy urządzeń w Play niby nie obsługuje VoLTE ale ludzie z forum uruchamiali je na Mi8 czy Mixach 2s więc zadzwoniłem również do BOK i powiedzieli że mi uruchamiają usługę i w ciągu 15 minut powinna działać. W telefonie też uruchomiłem - ale mimo to nic się nie zmieniło i VoLTE ani VoWIFI nie działa. Co może być nie tak?

U mnie voLTE udało się uruchomić na Mi9 niemniej jednak zauważyłem, że podczas połączeń przychodzących nie działa identyfikacja numeru dzwoniącego.

WiFi Calling pomimo aktywnej usługi po stronie operatora oraz włączonej opcji na telefonie nie działa.

950413569_voLTEPLAY.thumb.JPG.f09407c7a07efb8e948a8d34ebaf4368.JPG

Dnia 27.05.2019 o 14:15, Marcin.M napisał:
Dnia 27.05.2019 o 14:15, Marcin.M napisał:

U mnie żaden nie ma dobrego zasięgu

ale szczęściarz ! też bym tak chciał :)

No cóż, dziś dzwoniłem znowu do Play i twierdzą że usługa jest włączona na mojej karcie SIM. Widocznie Mi9 nie obsługuje tego standardu.

Ja dziś dzwoniłem do BOK Playa, zresetowali ustawienia ale w dalszym ciągu identyfikacja dzwoniącego nie działa naVoLTE.

Używam od kilku dni aplikacji Orange, działa ale pozostawia dużo do życzenia.

Da się jakoś zmienić tą funkcję, bo wydaje mi się że problemy z aplikacją są przez to spowodowane że gdy telefon łapie jakiś szczątkowy zasięg to nie idzie po wifi7d98917b4d52f0199ffd166a5490ecbc.jpg

Dnia 28.05.2019 o 15:51, Marcin.M napisał:

Ale ja mam wszystko aktywne bez magisk i volte działa.

Nie działa mi tylko vowifid3fee6d7e755938003d36dc1201a1837.jpg931a17dec3edb75f785f1c6cd4d5cbc7.jpgf4654c80179e38b96634bf9f19126833.jpg

Powłączałeś to na Redmi 4X czy na innym telefonie ?

To na redmi 5 plus

Redmi 4x chyba nie ma voWifi

Dziś na moim mi9 w Play VoLTE przestał się identyfikowac, tak jakby usługa została wyłączona.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Żeby volte i vowifi działało bez problemu (szczególnie vowifi) to musielibyście kupić telefon od innego producenta.

Dnia 12.05.2019 o 21:29, filjusz napisał:

U mnie na Pocophone F1 z omnirom 9.0 VoLTE ani VoWiFi nie działa :( Poradnik z dodaniem nagłówka napisany przez @inzynier nie pomógł, i przy dzwonieniu dalej mam przy niektorych numerach komunikat "nie ma takiego numeru". 

sory za późną odpowiedź, nie dostawałem powiadomień.

sprawdziłeś że twoje ustawienia nie były nadpisywany po reboocie telefonu?

------

Jak ktoś ogarnia QPST/PDC Tool itd. to dodałem 

na dole informację co zmienić w configu żeby działało id dzwoniącego w play, bo widzę że dużo osób pytało

Edited by inzynier

Witam, czy da się używać  volte i wificalling na mi5 pro global W nju mobile? Funkcje volte i wificalling mam włączona w ustawieniach ale nie wyskakuje mi żadna ikonka przy polaczeniach. Mam miui 10.2 global

Screenshot_2019-06-09-15-52-07-941_com.android.phone.png

Dnia 8.06.2019 o 01:39, igorlan napisał:

Dziś na moim mi9 w Play VoLTE przestał się identyfikowac, tak jakby usługa została wyłączona.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Mi też ale zrobiłem mały myk. Wyłączyłem volte. Restart. Włączyłem volte i działa. Z WiFi calling nie miałem problemu. Widać w play trzeba się liczyć z ponownym logowaniem takie aktualne zrzuciki. 

IMG_20190609_175005.jpg

IMG_20190609_175111.jpg

Edited by pawelt

Dnia 4.06.2019 o 10:45, radoslaw79 napisał:

Czy komuś działa Advanced PDC Tool na MiMaxie 3? U mnie aplikacja nie widzi żadnego urządzenia. Co robię źle? Ktoś może podlinkować działająca apkę PDC i opisać co zrobić żeby MiMax 3 się pojawił?

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

Jak zainstalowales sterowniki wg instrukcji, to moze masz przypadek taki jak ja i walczyłem z nim baaardzo dlugo zanim to rozgryzłem. Mam w laptopie model qualcomm i trzeba go bylo wyłączyć całkowicie.

Ale wątpię że masz taki modem, na pewno zrootowales telefon i włączyłeś tryb diag przez adb?

Nie wiem jak Wy uruchamiacie to VoLTE na Mi9.. U mnie za chiny nie chce zadziałać.

@ eNse - nie uruchomisz na tym telefonie. Musisz przełożyć karte SIM do telefonu wspieranego i dopiero wtedy włączyć usługę smsem lub przez PLAY BOK. Następnie należy poczekać aż przyjdzie SMS z potwierdzeniem aktywowania usługi i wtedy dopiero możesz przełożyć SIM do mi9. Jeśli przełożysz kartę wcześniej, to dostaniesz info, że telefon niewspierany co zablokuje usługę po stronie operatora. 

Przestało mi działać wifi calling przez aplikację Orange. Wyczyściłem dane aplikacji, uruchomiłem telefon ponownie i polo dnia czekam na SMS aktywacyjny.

• Like 1

10 godzin temu, Marcin.M napisał:

Przestało mi działać wifi calling przez aplikację Orange. Wyczyściłem dane aplikacji, uruchomiłem telefon ponownie i polo dnia czekam na SMS aktywacyjny.

to że przestało działać to norma, bo jak kiedyś wspominałem, orange ustawiło skrypt który je wyłącza na kontach osób mających xiaomi - w losowych odstępach czasu, od jednego dnia do kilku.

ale tak samo jak ty, chciałem dzisiaj je ponownie włączyć i czekam cały dzień na sms aktywacyjny...no cóż....czasem dochodził po paru godzinach, także może jeszcze coś ruszy

Kurde wróciłbym z głównym numerem do play ale nie mają konkurencji dla orange free na kartę :/

Edited by inzynier

Mnie w Play denerwuje jakość usług. Prędkość i internetu w moich stronach pozostawią wiele do życzenia. A Vowifi i tak nie dało się uruchomić, dlatego do Orange przeszedłem.

Nie wiem czy PLAY też czegoś nie wdrożył, przynajmniej u mnie, już 2 razy przestało mi działać VoLTE & WiFi Calling i za każdym razem musiałem dzwonić i aktywować od 0,  Wczoraj miałem kartę cały dzień w Samsungu S6 na którym wystarczyło że wgrałem inny ROM z poprawką dla VoLTE i od razu WiFi calling przestało działać. Po wgraniu dedykowanego XEO usluga ponownie niedostępna, pomimo właćzonej opcji w telefonie, więc coś jest chyba na rzeczy...

@ eNse - nie uruchomisz na tym telefonie. Musisz przełożyć karte SIM do telefonu wspieranego i dopiero wtedy włączyć usługę smsem lub przez PLAY BOK. Następnie należy poczekać aż przyjdzie SMS z potwierdzeniem aktywowania usługi i wtedy dopiero możesz przełożyć SIM do mi9. Jeśli przełożysz kartę wcześniej, to dostaniesz info, że telefon niewspierany co zablokuje usługę po stronie operatora. 
Ja nie przekładałem do żadnego telefonuc na bok nie dzwonilem. Volte nie działa. Vowifi nie i chyba tu trzeba tak zrobić. U mnie dalej działa na Playu, nic nie kombinują.

Jest jakiś sposób by uruchomić WiFi calling na Play i Mi9 ??

U mnie nie działa mimo aktywacji w menu.

Jest jakiś sposób by uruchomić WiFi calling na Play i Mi9 ??
U mnie nie działa mimo aktywacji w menu.
Najlepiej włożyć do Iphone, jak aktywuje, wtedy przełożyć do Mi9. Ewentualnie inny jakiś który ma oficjalne wsparcie Play. Zawsze każdy mówi o wadach iphone a tu mamy zaletę, że tu automat działa i nawet sam aktywować nie musisz ani dzwonić na bok etc