Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

Wgrałem na Redmi Note 3 SE Global dev i tu niestety brak jest suwaka volte żaden kod nie pomaga. VoLtE nie działa. Musze wrócić na miui polska.

Edited by kiltel
  • Thanks 1

Nie wymuszałem LTE. Po prostu uaktywniłem, z pomocą kodu, funkcję VoLTE. Mam ostatni ROM MIUI Polska/EU - 7.12.14.

46 minut temu, kiltel napisał:

Przed wpisaniem kodu miałeś widoczny suwak od volte?

Pozycja w Ustawieniach była, ale była wyszarzona (nieaktywna). Mam karty SIM Orange i Plus.

Po wymuszeniu kodem LTE w nju na ostatnim xiaomi.eu udało się aktywować wyszarzoną opcję VoLTE z ustawień karty SIM.  Jednak nie udaje się w tym przypadku wybrać jakiegokolwiek numeru do połączenia. Po próbie zadzwonienia następuje samoczynne rozłączenie. Po powrocie na ustawienie jak na screenie opcja VoLTE w ustawieniach karty SIM pozostała aktywna ale podczas próby zestawienia połączenia z LTE zmienia sie na H i nadal jest kibel z VoLTE czy nawet HD tyle, że można połączyć się z numerem.

Screenshot_2017-12-17-22-01-58-748_com.android.settings.png

Nie wiem czemu tak.się u Ciebie dzieje. Może nie wszystkie modele mają to odblokowanie. U mnie na redmi note 3 se po wymuszeniu lte only na pasku pojawiła się napis volte i rozmowy idą po lte. 

Jest jeszcze taki temat ze nie wszyscy mają to aktywowane po stronie sieci, warto zadzwonic na Infolinie i poprosic o wlączenie/restart uslugi

Wysłane z Le pro 3

• Like 1

Redmi 4X rom miui 9 andek 7, Global Stable sieć Orange brak suwaka VoLTE po wpisaniu kodu suwak się pojawił i można załączyć ale żaden napis VoLTE przy połączeniu się nie pokazuje. Chyba że wina lokalizacji.

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Jest jeszcze taki temat ze nie wszyscy mają to aktywowane po stronie sieci, warto zadzwonic na Infolinie i poprosic o wlączenie/restart uslugi

Wysłane z Le pro 3

Dokładnie. Domyślnie jest to wyłączone oraz uwaga, po zmianie telefonu/systemu operator może to automatycznie ponownie wyłączyć. A włączenie też kilka godzin (lub dni) trwa. 

• Like 1

Hmmm....

To ciekawe, bo mam kartę LTE w Orange, nówka w zasadzie, mam włączone VoLTE, a pomimo tego nie pojawia się żadna notyfikacja typu HD Voice" czy "VoLTE" w trakcie rozmowy, nawet w ramach Orange...

Muszę chyba zatelefonować do BOK, tak jak pisze @galakty...

Na mi mix 2 na globalu Volte śmiga bez zastrzeżeń, sieć Orange.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

8 godzin temu, fido napisał:

Redmi 4X rom miui 9 andek 7, Global Stable sieć Orange brak suwaka VoLTE po wpisaniu kodu suwak się pojawił i można załączyć ale żaden napis VoLTE przy połączeniu się nie pokazuje. Chyba że wina lokalizacji.

Spróbuj ustawić lte only i wtedy sprawdź.

Nie mam takiej opcji w moim romie jest tylko "preferowany LTE" to mam zaznaczone i  "preferowany 3G" "preferowany 2G"

58 minut temu, fido napisał:

Nie mam takiej opcji w moim romie jest tylko "preferowany LTE" to mam zaznaczone i  "preferowany 3G" "preferowany 2G"

Wejdz do menu serwisowego i włącz lte only. Jak wejść do menu pisałem wcześniej.

Edited by kiltel

37 minut temu, kiltel napisał:

Wejdz do menu serwisowego i włącz lte only. Jak wejść do menu pisałem wcześniej.

Przy zaznaczeniu LTE Only i próbie wykonania połączenia staje się to nie możliwe porostu po naciśnięciu zielonej słuchawki od razu się rozłącza.

Przy moich ustawieniach wygląda to tak

1. Ekran Blokady, Pulpit, Dzwonienie

screenshot_2017-12-18iesx1.png screenshot_2017-12-1876snk.png screenshot_2017-12-1860s27.png

Przy ustawieniach które podałeś długo nawiązywało połączenie i w końcu

2. Ekran Blokady, Pulpit, Dzwonienie

screenshot_2017-12-182xsdj.png screenshot_2017-12-187ks0r.png screenshot_2017-12-18hasx5.png

16 godzin temu, kiltel napisał:

To widocznie w twoim modelu jeszcze nie aktywowano volte

Być może VoLTE jest domyślnie wyłączone w Orange (tak jak wcześniej pisał @tpawel). Włożyłem kartę z taryfą Free i VoLTE nie działa na żadnym romie. A na tej z NJU ładuje się zaraz po wymuszeniu LTE -.-

a mi w info pokazauje, że VOLTE nie jest wspierane przez SIM. Jak zmieniam w test na tylko LTE i zalaczam tam volte to po powrocie nie zapisuje tam ustawień. Sima ma 2 lata i volte u operatora załączone. Czyżby sima do wymiany ?

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami.

Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale może tak ma być. Tego nie wiem bo korzystam pierwszy raz.

Screenshot_2017-12-22-07-26-42-040_com.miui.home.png

Screenshot_2017-12-22-09-15-39-614_com.android.incallui.png

• Like 1

Dnia 22.12.2017 o 09:32, Szuja napisał:

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami.

Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale może tak ma być. Tego nie wiem bo korzystam pierwszy raz.

Dostałeś od nich jakiegoś SMSa zwrotnego? Bo też z ciekawości zgłosiłem do Orange..

Nic nie dostałem. Czekałem chyba że 4 dni. Ale w końcu przypadkowo zrestartowałem telefon i okazało się, że jest.

Tap tap z MI6

• Thanks 1

Dzień dobry,

jako naprawdę szczęśliwy użytkownik Redmi Note 4 MTK, pierwszy raz odwiedzający to forum, witam wszystkich forumowiczów! :)

Dostałem wczoraj aktualizację do MIUI 9 (wersja 9.2 Global stabilna  - 9.2.2.0 MBFMIEK) ale mi także zniknął z ustawień przełącznik do VoLTE - a był na pewno :)!!! Nie wiem czy to wina wersji Global, czy inny czort :(

Czy w tej wersji Note 4 miał ktoś podobny problem? Na dziko nie chcę wbijać w telefon podanych kodów, gdyż nie bardzo moge pozwolić sobie na ewentualne zablokowanie połączeń wychodzących.

Aha, kartę mam w Plusie :)

2 godziny temu, tpawel napisał:

W plusie narazie nie ma wogole VOLTE, tak samo w PLAY

Wysłane z Le Pro 3

Dziękuję za podpowiedź. Jak rozumiem, to co miałem (a ustawieniach VoLTE miałem na pewno:)) i było włączone, było "wydmuszką".

Czy gdybym włożył kartę SIM operatora obsługującego tę funkcjonalność, powinna pojawić się ona w dawnym miejscu, w menu?

Witam. Gdzie można ustawić w plikach konfiguracyjnych aby telefon zapamiętał ustawienie  LTE Only ?, bo po ponownym odpaleniu przestawia ciągle domyślnie na LTE/TD-SCDMA/UMTS. Karta redbull mobile play, chcę LTE only aby przy słabszym zasięgu nie przełączało na 3G i nie ciągnęło z pakietu. Oczywiście najnowszy update romu. Z góry dzięki za pomoc.