Acid

Czy działa u nas VoLTE?

Recommended Posts

Zgadzam się, w Poznaniu jest coraz gorzej. Moja narzeczona, która jest z nimi od kilku lat chce się przenosić do kogoś innego, bo robi się masakra w Play.

Play po prostu zapomina ilu ma użytkowników, wcześniej tego nie odczuwali, bo większość siedziała na bts'ie od plusa, czy też orange/t-mobile, teraz im się to wszystko na nadajnik zrzuciło i zaczyna być problem. U mnie aktualnie LTE od Play chodzi bardzo przyjemnie(50-80Mb/s), to samo H+/3G(~20mb/s), ale no... u mnie nadal działa roaming, jak go wyłączą to obstawiam, że wrócimy do starej normy 1-2Mb/s po LTE i 0.05Mb/s po H+/3G... Ale no Panowie, nie o tym temacik :).

zgadza się, coś jest na rzeczy z tym sprzętem Playa, albo oni montują jakieś sprzęty kiepskiej jakości, albo coś robią nie tak jak należy, bo u mnie jest 2km ode mnie bts playa i plusa i na Plusie chodzi wszystko lux, a na playu nie da się rozmawiać na 3G (z drugiej strony domu), zrzuca na roaming innej sieci, a jak dam na sztywno, to jakość rozmowy fatalna, a następnie i tak hand over i tak mnie zrzuci na inną sieć, również na 2G playa jakość rozmowy jak kiedyś w centertelu  - może ktoś pamięta te czasy :)

natomiast LTE chodzi super, bo czerpią chyba Lte z orange.

Ja kiedyś gdzieś pisałem, że miałem przyjemność rozmawiać z monterem który wstawiał sektory dla PLAY bo mamy anteny na tej samej wierzy co oni i projektant im wstawił ich sektor wprost na naszym i mówił mi, że takie gówna montują, że szkoda gadać. Na sektorach 3g/4g się nie znam i na ich urządzeniach, ale na radioliniach i owszem. I wiem, że ich radiolinie nie są w stanie przesłać więcej danych niż około 400mb/s a kilka BTSów jest szeregowo radiem pospinane. Czyli jak macie 400mb/s na choćby 2 BTSy to jak to ma działać ? W miastach jest światło w większości miejsc, więc nie ma problemu, ale tereny mniej zurbanizowane tylko ORANGE i T-mobile mają światło. Plus ma dobre radiolinie, ale to jednak zawsze radio. W każdym bądź razie poszła na mnie fala hejtu od użytkowników PLAY jaka to wspaniała sieć jest  :) Jakby nie to, że Orange ma najlepsze transfery i lepsze oferty to chętnie bym wrócił do PLUSa. 

Na mi6 volte działa na global romie w orange

Edited by witek_77

VoLTE Play działa na Xiaomi Mi A2 Lite z Androidem 9, build 10.0.2.0. Wymagana ręczna aktywcja usługi Wifi Calling przez BOK oraz włączenie obslugi VOLTE w telefonie kodem USSD *#*#86583#*#*
Screenshot-20190114-143536.png Screenshot-20190114-143932.png

Update:
Działa też Wifi Calling  -  tu jednak jest wymagany Magisk i modul VoEnabler. 
Screenshot-20190114-145612.png

Edited by Pitero
upd