Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.01.2020 o 08:35, marcin102_5 napisał:

Witam wszystkich

Mój przykład wygląda tak na Mi 9T

1. Wprowadziłem kody i pojawiły się opcje VOLTE VoWifi

2. Za pośrednictwem BOK w Play a dokładnie czatu Play uruchomił mi opcje VoWifi wraz z Volte

Po około minucie pojawiła się ikonka koło stanu baterii że Volte działa i naprawdę działało, pojawiła sie ikonka HD podczas wykonywania rozmów w usłudze IMS Volte jest dostepne

Jednak wystąpił błąd polegający na tym że nie widzę kto do mnie dzwoni i jest tylko numer nieznany, czyli  telefon nie czyta ID kontaktó

Drugim problemem to nie działające Vowifi, nie pojawiła się żadna ikonka na ekranie i w stanie usługi IMS Vowifi jest niedostepne

Jak mogę naprawić te problemy

A masz ustawione Karty SIM i sieci komórkowe -> wybrana karta -> Właściwości sieci -> preferuj Wi-Fi?
Bo ja dzisiaj też ten temat przerabiałem MIUI Global 11.0.3 na Mi 9T i dopiero po ustawieniu tej opcji mam ikonkę na belce u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Orange

Miła Pani na czacie poinformowała wprost - każdy model telefonu nie ujęty w urządzeniach podanych na ich stronie - współpracujących z danymi formatami VoLTE, czy VoWiFi będzie

z automatu odłączany - co u mnie wystąpiło już po pół godzinie działania. Czemu ? Bo takie są ich ustalenia i dopóki się to nie zmieni (nie wiadomo kiedy) to tak będzie.

Na pytanie dlaczego w T-mobile akurat telefony Xiaomi działaja naVoLTE, czy VoWiFi bez żadnego ale - brak odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Orange
Miła Pani na czacie poinformowała wprost - każdy model telefonu nie ujęty w urządzeniach podanych na ich stronie - współpracujących z danymi formatami VoLTE, czy VoWiFi będzie
z automatu odłączany - co u mnie wystąpiło już po pół godzinie działania. Czemu ? Bo takie są ich ustalenia i dopóki się to nie zmieni (nie wiadomo kiedy) to tak będzie.
Na pytanie dlaczego w T-mobile akurat telefony Xiaomi działaja naVoLTE, czy VoWiFi bez żadnego ale - brak odpowiedzi.
No to chyba normalne, że na to pytanie nie uzyskałeś odpowiedzi. Dzwonisz do Orange, konsultant Orange, nie pracuje w T-Mobile, nie zna tamtych ustawień itp. Dziwne pytania zadajesz. Skad niby ma to wiedzieć co i jak w T-Mobile?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@newelco "Orange" i wszystko jasne. Oni byli chyba ostatnim operatorem który zniósł simlocki, ale walczyli do końca. Dwa że przygoda Orange z Xiaomi trwa dosyć krótko. Tak naprawdę wszyscy operatorzy najchętniej pozwalali by na VoLTE i VoWiFi tylko w telefonach przez nich brandowanych (jakby wgrywali sami ustawienia modemu, to mogło by to mieć jakiś sensu, ale tego nie robią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=13110]newelco[/mention] "Orange" i wszystko jasne. Oni byli chyba ostatnim operatorem który zniósł simlocki, ale walczyli do końca. Dwa że przygoda Orange z Xiaomi trwa dosyć krótko. Tak naprawdę wszyscy operatorzy najchętniej pozwalali by na VoLTE i VoWiFi tylko w telefonach przez nich brandowanych (jakby wgrywali sami ustawienia modemu, to mogło by to mieć jakiś sensu, ale tego nie robią).
Oni to najchętniej wypuszczaliby wszyscy tylko takie rzeczy na Iphony i ewentualnie Samsungi.
Play i Orange(Nju) przełożone do Iphone 8 z telwfonów Xiaomi w których to nie działało, tam działa tak naprawdę od strzała, zarówno vowifi jak i volte. Orange załapało od razu. T-Mobile na kartę w Iphone także ma. Po przełożeniu Orange do Mi8 Lite Volte załapało bez problemu vowifi nie działa. Play działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, k120 napisał:

Oni to najchętniej wypuszczaliby wszyscy tylko takie rzeczy na Iphony i ewentualnie Samsungi.

Problem polega na tym, że każdy z operatorów wprowadza te usługi po swojemu i dla każdego potrzebne są inne ustawienia modemu. Z iPhonami najłatwiej. Włączają VoLTE z automatu, ale w tym w którym uruchomiłem usługę nie działała, wywalało z LTE do 3G, a w ustawieniach opcji brak (bo iPhon wie lepiej i nie potrzebna). Tylko VoWiFi działało. W Mi 9 Lite działa jedno i drugie (odpukać w nie malowane, bo nie wiadomo jak długo, mogą zbanować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2020 o 08:35, marcin102_5 napisał:

Jednak wystąpił błąd polegający na tym że nie widzę kto do mnie dzwoni i jest tylko numer nieznany, czyli  telefon nie czyta ID kontaktó

Drugim problemem to nie działające Vowifi, nie pojawiła się żadna ikonka na ekranie i w stanie usługi IMS Vowifi jest niedostepne

Pojawiła się aktualizacja systemu dla Mi 9T do wersji V11.0.4.0  z Androidem 10.  Został w niej dodany profil Play Poland Commercial. Czy po zaktualizowaniu nadal masz problemy z CallerID i VoWIFI?

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2020 o 14:11, Pitero napisał:

Pojawiła się aktualizacja systemu dla Mi 9T do wersji V11.0.4.0  z Androidem 10.  Został w niej dodany profil Play Poland Commercial. Czy po zaktualizowaniu nadal masz problemy z CallerID i VoWIFI?

Czy kolega może podać dane profilu IMS Play Poland Commercial?

 

Mam Redmi Note 7 i rom EU V11.0.4.0. Volte w Playu i Orange nie chce ruszyć. :( Uruchomiłem usługi w BOK, ale i tak to nic nie dało. Oczywiście kody na wyłączenie sprawdzania regionu wprowadziłem. Dziwne, że Orange mi działa na Redmi 6 a na RN7 nie.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcin19883 napisał:

Czy kolega może podać dane profilu IMS Play Poland Commercial?

Tu nic się nie ustawia. Zresetij co najwyżej ustawienia apnow. 

Profile Qualcommowe dla opkow, zawarte w plikach.mbn, dodaja wpisy w plikach  systemowych pod poszczególnych opkow - są tam zawarte m. ustawienia apnow, IMS, dostępne kodeki audio i masę różnych rzeczy. 

 

Jaką masz taryfę w Play? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pitero napisał:

Tu nic się nie ustawia. Zresetij co najwyżej ustawienia apnow. 

Profile Qualcommowe dla opkow, zawarte w plikach.mbn, dodaja wpisy w plikach  systemowych pod poszczególnych opkow - są tam zawarte m. ustawienia apnow, IMS, dostępne kodeki audio i masę różnych rzeczy. 

 

Jaką masz taryfę w Play? 

 

 

Ok rozumiem. Mam Redbull mobile na kartę. Próbowałem ap. Ims wpisać i nie chciało dodać, więc pewnie już jest w systemie. Wychodzi na to, że Play blokuje Volte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, marcin19883 napisał:

Wychodzi na to, że Play blokuje Volte.

Nie to że blokuje, tylko w Play musisz uruchomić usługę VoWiFi, dopiero wtedy zadziała VoLTE. Na tel. Xiaomi automatem nie uruchomisz, tylko przez BOK, albo iPhona. Czy będzie po uruchomieniu działało na RN7 nie wiem. Sprawdzę w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Nie to że blokuje, tylko w Play musisz uruchomić usługę VoWiFi, dopiero wtedy zadziała VoLTE. Na tel. Xiaomi automatem nie uruchomisz, tylko przez BOK, albo iPhona. Czy będzie po uruchomieniu działało na RN7 nie wiem. Sprawdzę w weekend.

3 razy prosiłem konsultantów na czacie. Zapewniali, że wifi calling włączone

43 minuty temu, tpawel napisał:

Marcin, ja po wielu bojach z VoLTE Orange na różnych Xiaomi odpuściłem. Skończyła mi się umowa, przeszedłem do Flexa i działa od strzała. Mega wygodna oferta. Może jakoś tam najtaniej nie wychodzi ale 15GB+ social pass + no limit krzywdy nie robi

Ja tylko neta potrzebuje. W redbull mobile siema pl, mam paczkę 50GB za 30zł, która na kilka miesięcy wystarcza.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na redmi 6 też nie uruchomiłem Volte w Playu. Zauważyłem, że i tak jakiś progress jest, bo już w Miui 11 nie ma ustawień IMS Playa w punktach dostępu. Więc pewnie jak Orange, są głęboko w systemie. Nie rozumiem tej polityki blokowania. Volte i VoWifi powinno być dla każdego uruchomione. Jak komuś nie działa, to sobie wyłączy. Prosta sprawa.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, cincin27 napisał:

Ja mam taryfę RedBull Siema na kartę (bez PL) i na Mi 9 Lite działa mi VoLTE oraz VoWiFi. 

Z tego co czytałem to  Mi9, Mi9 lite nie mają z tym problemów. Może to się wiążę z tym, że posiadają Androida 10? Ja dalej na 9tce siedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Ja dalej na 9tce siedzę.

Przykro mi bardzo, ale w RN7 nie działa VoLTE, ani VoWiFi w Play pomimo aktywowanej usługi na karcie. Nie oszukiwali Cię w BOK-u, uruchomili. Żony karta włożona do Mi9Lite i wszystko działa, czyli też iPhon uruchomił jej tą usługę, ale z RN7 nie działa. Mi 9 lite ma na razie Androida 9, czyli nie w wersji Androida problem, tylko w modemie i jego profilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, k120 napisał:

Czyli co twierdzicie, że na Miui 10 działa bo jest apn ims a w Miui 11 nie, na niektórrych telefonach?

W Miui 11 ten APN jest już w modemie gdzieś zapisany. Jak ręcznie wpisywałem APN IMS, to go nie chciało zapisać. A dzieje się tak, tylko wtedy, gdy już dany profil istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tpawel napisał:


 

 


To po co się męczysz z VoLTE? Ustaw sobie tryb tylko LTEw hidden menu i z głowy.

Raz na jakiś czas się dzwoni. A z Volte, chodzi też o to, że przy szczątkowym zasięgu jest płynna rozmowa, w porównaniu do 2G/3G, gdzie muszisz mieć dużo lepszy zasięg.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, avira napisał:

Mam sterowniki najnowsze ale próbowałem instalować różne wersje

W Dodaj/Usuń programy możesz zobaczyć jaka masz zainstalowaną wersję drajwerów od Qualcomm (Qualcomm USB Drivers for WIndows). Muszą być wyższe niż 1.00.32. 

W tej instalce QPST w katalogu Drivers masz sterowniki w wersji 1.00.40 - https://qpsttool.com/qpst-tool-v2-7-480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitero No niestety zainstalowałem to najnowsze i w panelu też tak pokazuje, że mam 1.00.40 ale błąd wyskakuje dalej, Korzystam z tej instrukcji, żeby wpisać  su setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb w terminalu i potem jeszcze kod *#*#717717#*#* . Urządzenie mi wyszukuje ale wyskakuje ten błąd. Jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...