Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Volte Carrier coś tam enabled
Zatem nie rozumiesz tego co czytasz albo nie znasz angielskiego, albo jedno i drugie. Kod służy do tego by wyłączyć sprawdzanie kompatybilności operatora pod kątem VoLTE.

"VoLTE carrier check disabled" sprawia, że w ustawieniach pojawia się przełącznik VoLTE. (analogicznie z vowifi przy użyciu odpowiedniego kodu).

Pojmujesz teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz telefon zrootowany i w debug mode
ściągnij apk Terminal Emulator - MAGISK przyzna mu uprwnienia SU
Uruchom terminal na telefonie i wpisz:
su
setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb
Poczekaj aż się załadują sterowniki, sprawdź status w "Menedżerze Urządzeń" na kompie
Jak już stery się załadują odpal komende na telefonie *#*#717717#*#*
Uruchom PDC i wybierz device z listy
Odnajdź właściwy profil i activate.
Tak to wygląda w skrócie.
Dzięki jeszcze raz dla igorlan VoLte i VoWifi działa na Xiaomi Mi 9 SE

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JacekBB napisał:

Jaki profil w pdc ustawić w najnowszym xiaomi. Eu? Na mojej Mi5 jakoś mało tych profili.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Mi 5 oficjalnie nie wspiera VoLTE.

Podobno na porcie z mi 5s działa, aczkolwiek xiaomi.eu to ROM, nie wiem czy modem też jest ten z mi 5s (szczerze wątpię).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej zależy mi na wificall ale nie wiem czy ten nju to oferuje. Przesiadłem się znowu na xiaomi.eu z custom rom. Pamiętam że na którymś wificall działało bo i sama aplikacja nju wificalling działała. Aktualnie to wywala przy samym wejściu w aplikację ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, the4anoni napisał:

Mi 5 oficjalnie nie wspiera VoLTE.

Podobno na porcie z mi 5s działa, aczkolwiek xiaomi.eu to ROM, nie wiem czy modem też jest ten z mi 5s (szczerze wątpię).

Na moim Mi5 z portowanym xiaomi.eu z Mi5s w sieci Play działa częściowo VoLTE. Moge dodzwonić się do ludzi, którzy też korzystają z VoLTE, ale do tych z 3G i 2G już nie. Do mnie można dodzwonić się bez problemu z VoLTE jak i z 3G (musiałem wyłączyć przekierowania połączeń). SMSy działają w obie strony. WiFi Calling nie działa pomimo włączonej opcji w ROMie.

Edytowane przez Pavel9099
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2019 o 09:48, JacekBB napisał:

Bardziej zależy mi na wificall ale nie wiem czy ten nju to oferuje. Przesiadłem się znowu na xiaomi.eu z custom rom. Pamiętam że na którymś wificall działało bo i sama aplikacja nju wificalling działała. Aktualnie to wywala przy samym wejściu w aplikację ;(

Aplikacja WiFi Calling jest zarówno w Nju, jak i w Orange'u, ale chyba są ukryte w Google Play.

Tak, czy inaczej, od dłuższego czasu nie mogę aktywować ani WiFi Calling w aplikacji, ani VoLTE (Orange i Nju). Dzwoniłem właśnie do BOKu Orange'a, to mi powiedzieli, że WiFi Calling jest wyłączone, i że nie ma nic w zamian tej usługi. Coś ma być, ale nie wiadomo kiedy i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2019 o 08:48, cincin27 napisał:

@sliwma

Nie jest ona ukryta w Google Play tylko Orange ją usunęło.

Wciąż ją mogę zainstalować z biblioteki, w wyszukiwarce nie ma, więc na ten moment raczej ukryło.

No, a jak tak robią, to niech zaczną wspierać Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa to działa ok w Orange, mimo to usilnie blokują, banują na Xiaomi.

A rzecznik z obiecanek ma 6+

Jeśli ktoś chce używać Volte i WiFi calling na Xiaomi ( na Mi9 przetestowałem ) to musi wybrać albo Play abonament albo T-Mobile abonament

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją? W telefonie Xiaomi Mi9 mam dwa profile DT_Poland_Commercial tyle, że o różnych rozmiarach. Na jednym jak i drugim działa volte i wifi calling. Czy ktoś w Mi9 ma widoczny profil Play_Poland (slyszalem, że Mi9 SE i Redmi Note 7 mają profil).

tmp-cam-2860930539761991181.jpg

Edytowane przez adam871
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2019 o 14:50, adam871 napisał:

Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją? W telefonie Xiaomi Mi9 mam dwa profile DT_Poland_Commercial tyle, że o różnych rozmiarach. Na jednym jak i drugim działa volte i wifi calling. Czy ktoś w Mi9 ma widoczny profil Play_Poland (slyszalem, że Mi9 SE i Redmi Note 7 mają profil).

Profil Play_Polanddostępny jest w RN7, MI A2, Mi A3. Na razie nie był dostępny w MI 9 i Mi 9 SE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, odkąd jestem w Orange Flex, VoLTE działa bez żadnych zakłóceń, nawet nie musiałem pisać, żeby mi to włączyli, wystarczył wszystkim znany kod na aktywację VoLTE. Pytałem się wcześniej w tym temacie czy ktoś ma tak samo; zero odpowiedzi i najwidoczniej konsultant ma rację z tym, że nie blokują, na szczęście. ;)

Screenshot_2019-08-12-20-51-54-273_com.android.chrome.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, odkąd jestem w Orange Flex, VoLTE działa bez żadnych zakłóceń, nawet nie musiałem pisać, żeby mi to włączyli, wystarczył wszystkim znany kod na aktywację VoLTE. Pytałem się wcześniej w tym temacie czy ktoś ma tak samo; zero odpowiedzi i najwidoczniej konsultant ma rację z tym, że nie blokują, na szczęście.

Screenshot_2019-08-12-20-51-54-273_com.android.chrome.thumb.jpg.a897dbfa73720f9d235cc7268616d2af.jpg

Przechodziłes z Orange Free do Flexa? Jeżeli tak to w jaki sposób?

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolgt1Tak, z Orange Free do Flexa. Wystarczyło pobrać aplikację, zarejestrować się, wpisać dane, wybrać plan etc. i to tyle, z tego co pamiętam to praktycznie od razu przeszedłem i nie trzeba było czekać na migrację, bo cała procedura przejścia trwała z kilkanaście minut. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, k120 napisał:

Mam Play abonament stara karta micro sim. Telefon Mi9SE Global Version z romem Global EEA Stable i Volte działa. Nie wiem jak vowifi. Sprawdzę. Nic nie robiłem, tylko przed włozeniem karty SIM podłączałem kodami i już.

 

e2a697cd32d159c89014ade6638ea256.jpg

Kurde ja mam też Mi9SE tylko w Orange i mi nie działa na redmi 4x bodajże ikonka od VOLTE się pokazywała ale po czasie Orange wyłączało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale Redmi 4X MiA2 Lite to też Xiaomi i tam chociaż kilka dni działało a mi jak na razie chodzi żeby przetestować czy to działa. Mam jeszcze Huawei Mate 10 Lite jeśli te kody działają do niego to mogę przetestować na nim.

 

A np. skąd sieć Orange wie jaki kto ma telefon jest wstanie rozpoznać to poprzez sieć komórkową ?

Edytowane przez fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A WiFi Calling też działa ?
Ps.
W najnowszym Globalu chyba zrobili poprawkę już w sofcie.
Sprawdzałem teraz, niestety nie. A po wysłaniu SMS Start na 282 dostaje odp że nie mam tego w swoim abo, co jest bzdura bo sprawdzałem mój abo jest w tym wykazie z wifi calling. Pewnie nie wspierają Xiaomi i tyle. U moich rodziców w domu na wsi przydałoby się właśnie wifi calling, bo Volte mnie nie rajcuje, bo jakość rozmów w porównaniu do poprzedniego telefonu to niebo a ziemia, super jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...