Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

@onken serio aż tak Ci na tych uslugach zależy? Nie czuję różnicy odkąd mam Volte stosunku do stanu sprzed zmiany. Nic nie zyskałem nic nie straciłem. Vowifi przydaloby się u tesciów gdzie mam słaby zasięg ale po jakimś czasie Orange Cie zbanuje na stałe, myślisz, że nie analizują sieci? Kiedyś przyślą pismo, że działasz na szkodę firmy i użytkowników, powodując swoim działaniem niestabilność lub zalychanie sieci. Co w sumie jest prawda, bo bawicie się z nimi w kotka i myszke, oni deaktywują a wy aktywujecie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, k120 napisał:

@onken serio aż tak Ci na tych uslugach zależy? Nie czuję różnicy odkąd mam Volte stosunku do stanu sprzed zmiany. Nic nie zyskałem nic nie straciłem. Vowifi przydaloby się u tesciów gdzie mam słaby zasięg ale po jakimś czasie Orange Cie zbanuje na stałe, myślisz, że nie analizują sieci? Kiedyś przyślą pismo, że działasz na szkodę firmy i użytkowników, powodując swoim działaniem niestabilność lub zalychanie sieci. Co w sumie jest prawda, bo bawicie się z nimi w kotka i myszke, oni deaktywują a wy aktywujecie itp.

Dokładnie zgadzam się z tobą. Prędzej widzę przydatność WiFi Calling niż VoLTE ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz telefon zrootowany i w debug mode

ściągnij apk Terminal Emulator - MAGISK przyzna mu uprwnienia SU

Uruchom terminal na telefonie i wpisz:

su

setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

Poczekaj aż się załadują sterowniki, sprawdź status w "Menedżerze Urządzeń" na kompie

Jak już stery się załadują odpal komende na telefonie *#*#717717#*#*

Uruchom PDC i wybierz device z listy

Odnajdź właściwy profil i activate.

Tak to wygląda w skrócie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, igorlan napisał:

Zakładam, że masz telefon zrootowany i w debug mode

ściągnij apk Terminal Emulator - MAGISK przyzna mu uprwnienia SU

Uruchom terminal na telefonie i wpisz:

su

setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

Poczekaj aż się załadują sterowniki, sprawdź status w "Menedżerze Urządzeń" na kompie

Jak już stery się załadują odpal komende na telefonie *#*#717717#*#*

Uruchom PDC i wybierz device z listy

Odnajdź właściwy profil i activate.

Tak to wygląda w skrócie.

Dziekuje, wszystko działa jak nalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z PDC

-telefon zrootowany, ma TWRP, Magisk

-wpisuje:

su

setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

Na terminal emulator.

Wchodzę na PDC a tam czysto jest

Wchodzę np. na QPST Software download. Tam jest jedna pozycja COM3 SDM660

Co mam zrobić aby działało PDC ?

Smartfon to Xiaomi MI A2.

Edytowane przez sql
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sql napisał:

Mam problem z PDC

-telefon zrootowany, ma TWRP, Magisk

-wpisuje 

su

setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb

Na terminal emulator.

Wchodzę na PDC a tam czysto jest

Wchodzę np. na QPST Software download. Tam jest jedna pozycja COM3 SDM660

Co mam zrobić aby działało PDC ?

Moim zdaniem brak odpowiednich sterowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sql napisał:

Co mam zrobić aby działało PDC ?

Smartfon to Xiaomi MI A2.

Wklepałes kod  *#*#717717#*#*   ?

Korzystasz z NSG? Jesli tak, to musi być wyłaczony, bo blokuje dostęp do portów. 

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest OK. Polecenie ADB a nie terminal emulator poszło OK. Teraz co dalej ? Za chwilę dołączę zrzut ekranowy.

Sieć to Orange ale także mogę ewentualnie sprawdzić Play. Co zmodyfikować ? Jakie profile usunąć ?

Jest nieaktywny przycisk Activate jak kliknę na dowolny profil.

Kod *#*#4636#*#* "obsługa głosu przez LTE jest włączona." oraz obecnie jest "volte carrier check disabled" po jednorazowym wpisaniu kodu  *#*#86583#*#* 

Chciałem "doinstalować" VoEnabler i najnowszy Magisk nie ma tego modułu (ogólnie brak modułu) a z XDA nie można tego pobrać.
Przechwytywanie.PNG

Edytowane przez sql
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to nie aktywuje volte po  stronie sieci tylko po stronie terminala. 

Także jak Orange wyłącza tak nadal będzie wylaczal usługę na niecertyfikowanych diwajasach. W Orange przy logowaniu do sprawdzany jest user agent, czy coś więcej nie widzę w Network Signal Guru . PLAY sprawdza user agent i imei, ale play nie blokuje. 

 

Jaki profil masz aktywny na karcie Play? Co zrobiłeś aby volte/ wifi było aktywne na karcie sim? 

2 godziny temu, sql napisał:

Chciałem "doinstalować" VoEnabler i najnowszy Magisk nie ma tego modułu (ogólnie brak modułu) a z XDA nie można tego pobrać.

 

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79428892&postcount=363

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Mnie interesuje bardziej Orange (rozumiem że jest bardziej "uciążliwy"). Główny numer od 1 lipca będzie w Orange.

-jak mówiłem root/twrp/magisk oraz "czyszczenie" smartfona.

-kod   *#*#86583#*#* " aby wyłączyć sprawdzanie nośnej. W opcjach przy sieci komórkowej mam aktywne VoLTE (ale tylko w menu).

-soft mam z maja 2019 roku.

-co do profilu na karcie Play to nie udało mi się uruchomić ani WiFi calling ani VoLTE nigdy.

-na karcie Orange jak działała apka to działało VoLTE oraz "programowe" WiFi calling.

-w ustawieniach sieci "Tryb ulepszonego 4G LTE" włączone.

Kod *#*#4636#*#* zrzut ekranowy z załączniku. Bez VoEnabler nie było zaznaczone "Możliwość prowadzenia przez WiFi". Teraz jest to zaznaczone. Zainstalowałem VoEnabler przez TWRP.

Kod o którym wspominałeś.  *#*#717717#*#* 

Przed chwilką w dialerze wybrałem Konta telefoniczne/Orange/Połączenia przez WiFi/Preferuj WiFi

Screenshot_20190616-174838.png

Screenshot_20190616-174847.png

Edytowane przez sql
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w telefonie se coś tam ustawiasz a na karcie sim uslugi nieaktywne. Jak sądzisz, co teraz pownienieś zrobić? Moze warto zadzwnić do BOK i prosić o aktywacj/usługi na simie. Jak długo podziała to już inna kwestia. 

18 minut temu, sql napisał:

co do profilu na karcie Play to nie udało mi się uruchomić ani WiFi calling ani VoLTE nigdy.

Aktywowałes uslugę WIFI Calling przez BOK Play i nie działa w A2 po wyłaczeniu carriera checka za pomocą kodu *#*#volte#*#* i *#*#vowifi#*#* ?

20 minut temu, sql napisał:

-kod   *#*#86583#*#* " aby wyłączyć sprawdzanie nośnej.

W tym przypadku słowo  "carrier" oznacza operatora, a nie nośną. 

Odnośnie twojego screena z PDC, na pierwszym slocie(sub0) masz aktywny profil Orange na drugim(sub1) Plus. Jaki sim siedzi w drugim slocie?

Aby aktywować nowy profil musisz zdezaktyować stary. 

Przykład dla pierwszego slotu sim (sub0) - klikasz na aktywny profil w sub0 PPM i wybierrasz Deactivate Sub0.  Klikasz na profil, który chcesz aktywować i wybierasz Setselectedconfig sub0.

Potem klikasz na wybrany profil i u dołu klikasz Activate. Profil zmieni status na Pending. Jeszcze raz na klikasz na Activate, profil zmieni status na active. 

NIe radzę usuwać profil za pomocą remove.  W moim przypadu nie da się ich wgrać ponownie poprzez PDC. Reflash modem.img też ich nie przywraca.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-nigdy w PLAY nie udało mi się aktywować za pomocą kodów. Nawet po kontakcie z BOK. Działało to tylko po przełożeniu do "dedykowanego" Samsunga.

-zadzwonię do Orange i poproszę o aktywację.

-tak główna karta to Orange a dodatkowa Plus.

OK. Zacznę za chwilkę działać.

Pietro jaki Ty masz profil w Orange ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pitero napisał:

Czyli w telefonie se coś tam ustawiasz a na karcie sim uslugi nieaktywne. Jak sądzisz, co teraz pownienieś zrobić? Moze warto zadzwnić do BOK i prosić o aktywacj/usługi na simie. Jak długo podziała to już inna kwestia. 

Aktywowałes uslugę WIFI Calling przez BOK Play i nie działa w A2 po wyłaczeniu carriera checka za pomocą kodu *#*#volte#*#* i *#*#vowifi#*#* ?

W tym przypadku słowo  "carrier" oznacza operatora, a nie nośną. 

Odnośnie twojego screena z PDC, na pierwszym slocie(sub0) masz aktywny profil Orange na drugim(sub1) Plus. Jaki sim siedzi w drugim slocie?

Aby aktywować nowy profil musisz zdezaktyować stary. 

Przykład dla pierwszego slotu sim (sub0) - klikasz na aktywny profil w sub0 PPM i wybierrasz Deactivate Sub0.  Klikasz na profil, który chcesz aktywować i wybierasz Setselectedconfig sub0.

Potem klikasz na wybrany profil i u dołu klikasz Activate. Profil zmieni status na Pending. Jeszcze raz na klikasz na Activate, profil zmieni status na active. 

NIe radzę usuwać profil za pomocą remove.  W moim przypadu nie da się ich wgrać ponownie poprzez PDC. Reflash modem.img też ich nie przywraca.

U mnie po użyciu opcji remove w PDC Tool usunięte z telefonu profile są dostępne na samym dole i można je znowu aktywować. Tak mam na Poco i tak miałem na 1+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sql napisał:

-nigdy w PLAY nie udało mi się aktywować za pomocą kodów. Nawet po kontakcie z BOK. Działało to tylko po przełożeniu do "dedykowanego" Samsunga.

-zadzwonię do Orange i poproszę o aktywację.

-tak główna karta to Orange a dodatkowa Plus.

OK. Zacznę za chwilkę działać.

Pietro jaki Ty masz profil w Orange ?

Ja korzytam z Play na codzień. Kartę nju testowałem przez kilka godzin i korzytałem z profilu ROW_commercial(w Play mam ustawiony własnie ten profil), ale u siebie masz Orange_Poland, więc pewnie ten bym testował. 

Teraz po ostatnich zmianach w Orange nie sprawdzałem działania usług w Orange/nju.

11 minut temu, filjusz napisał:

U mnie po użyciu opcji remove w PDC Tool usunięte z telefonu profile są dostępne na samym dole i można je znowu aktywować. Tak mam na Poco i tak miałem na 1+

U mnie po dezaktywacji spadają na dół, przy Remove są usuwane i niewidoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem że xiaomi pomału przestaje i mnie być nr 1.

Nie można zmienić dźwięku powiadomienia dla Gmail, Messenger.

Operatorzy nie wspierają usług dla xiaomi.
Chodzą plotki o tym że xiaomi nie będzie na android tylko na innym systemie.

Nie wiem co to będzie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomylił, Xiaomi też jest pod presją Trumpa. U mnie VoLTE jest póki co cały czas aktywne od dobrych kilku dni na nowej karcie Play ale WiFi Calling aktywowane we wspieranym A5 2017 nie mogę za czorta aktywować na Poco. Pracuję w serwisie więc mam dostęp do takich telefonów, m. in. A5 2017, A50 czy P30 Lite. Na tych telefonach VoWiFi działa z miejsca a u mnie niestety nie: nawet po wielokrotnej zmianie profilu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety zonk
Orange ( nju ) mnie własnie wyłaczył z działającej usługi
Po 2 czy 3 dniach, ehhh
Czyli zmiana profilu nie do końca pomaga niestety.
 
@Marcin
Pomyliłeś kolego z Huawei
U mnie działało od czwartku. Już myślałem że będzie dobrze

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jednak PLAY jest najstabilniejszy.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie zgodzę się, Play ma słaby zasięg, chyba najsłabszy ze wszystkich sieci. Net po 3G u nich w sumie i po 4G to porażka. Konsultanci nic nie wiedzą, dzwoniłem ze 4 razy do BOK i na 4 telefony tylko jeden wiedział co to volte i vowifi/wifi calling. Reszta wprost a co to jest i dopytywanie po kilka razy co to jest? Mam u nich abonament odkąd wprowadzili pierwszy i popsuli się nawet z oferta i opłatami.

Kolejna sprawa chyba pierwsi wprowadzili Xiaomi, nie dając wsparcia volte czy wifi calling bez kombinacji z Iphonem i Samsungiem?

Teraz vowifi wywalają, volte też ludzie tracą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...