Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pitero napisał:

Masz na razie zamiescić screensota z PDC - na którm widać aktwyny profil VOLTE i inne dostępne profile.

Jeszcze jedno szybkie pytanie, bo jutro mam odebrać ( lub nie ) kartę nju .

Czy jestem w stanie uzyskać działające na długo VoLTE i wifi calling na Orange ?

Na MI9 oczywiście :)

Do tej pory mi ciągle dość  szybko wyłączają opcje na karcie, to da się to jakoś "oszukać" :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pitero napisał:

W Xiaomi do diag mode są kody  *#*#13491#*#* lub *#*#717717#*#* 

 

soft .eu wgrany, magisk tez więc root jest

Ale zaden kod nie chce uruchomic diag

  *#*#13491#*#* - nic sie nie dzieje

 *#*#717717#*#* - chwile mysli ale na koncu wywala: open diag failed

Edit.

Poszło przez apkę z konsolą pod andka

Edit.

PDC zrobiłem edit na profil Poland :)

i działa Play ok ale tylko na SIM1

jak to zrobić aby i na SIM2 te same poprawki zrobić ??

(jak wrzucę kartę do slotu2 to tak jakby profil był nadal źle ustawiony)

Gdzies to musi być chyba zapisane ???

ps.

Dlaczego przy Play ( volte, wificalling ) mam ikonke HD podczas rozmowy gdzie w Orange czy T-mobile mimo volte czy wifi calling brak juz tej ikony ?

Tzn ze tam nie ma dzwieku HD ?

 

Edytowane przez onken
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft .eu wgrany, magisk tez więc root jest
Ale zaden kod nie chce uruchomic diag
  *#*#13491#*#* - nic sie nie dzieje
 *#*#717717#*#* - chwile mysli ale na koncu wywala: open diag failed
Edit.
Poszło przez apkę z konsolą pod andka
Edit.
PDC zrobiłem edit na profil Poland
i działa Play ok ale tylko na SIM1
jak to zrobić aby i na SIM2 te same poprawki zrobić ??
(jak wrzucę kartę do slotu2 to tak jakby profil był nadal źle ustawiony)
Gdzies to musi być chyba zapisane ???
ps.
Dlaczego przy Play ( volte, wificalling ) mam ikonke HD podczas rozmowy gdzie w Orange czy T-mobile mimo volte czy wifi calling brak juz tej ikony ?
Tzn ze tam nie ma dzwieku HD ?
 
Na Redmi5Plus też to przejdzie? Co dokładnie zmieniłeś

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć roota, najnowszy soft .eu, uruchomić PDC ( wcześniej sklepikach aby był dostęp do interfejsu qualcooma ( bo na qualcooma masz ? ) I sprawdź jakie masz profile.

A koledzy, co z SIM2 ? bo tak jakby żadna zmiana nie tyczyła tego gniazda, może ono ma oddzielny interfejs, ale jak go wywołać w takim razie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, onken napisał:

Musisz mieć roota, najnowszy soft .eu, uruchomić PDC ( wcześniej sklepikach aby był dostęp do interfejsu qualcooma ( bo na qualcooma masz ? ) I sprawdź jakie masz profile.

A koledzy, co z SIM2 ? bo tak jakby żadna zmiana nie tyczyła tego gniazda, może ono ma oddzielny interfejs, ale jak go wywołać w takim razie ?

to ma buć soft sable czy weekly?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, inzynier napisał:

Reaktywacja volte przez apke wifi calling Orange zdechła na dobre. Musieli coś zmieniać :/

Jutro sprawdzę, czy VoLTE mi chodzi (Orange + NJU), WiFi Calling w appkach nie mogę aktywować, mieli i nic z tego nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, że aplikacja mieli skoro wyłączyli ją miesiąc temu. Co do VoLTE i WiFi Calling to jest to spoko rzecz, ale zarówno Play jak i Orange wyłączają te usługi w losowych momentach. Z doświadczenia wiem, że w Orange dzieje się to szybciej niż w Play. Ja aktywowałem te usługi w Play około rok temu przy użyciu wspieranego przez tą technologię iPhone'a i wyłączyli mi ją po upływie miesiąca. Później już coraz częściej - po dwóch tygodniach, po kilku dniach i teraz co dzień/dwa samo się wyłącza. W Orange obecnie jest jeszcze gorzej bo żeby to jakoś działało trzeba dzwonić co dzień czy dwa i prosić o aktywację lub restart tej usługi. W tej formie nie ma to niestety żadnego sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie pomogę bo sam jestem przed tym etapem i już wiem, że będę miał ten sam problem. Obecnie PDC nie widzi telefonu nawet po wbiciu kodu, ale pewnie musi być root, żeby kod zadziałał, fastboot działa ok.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem, wgrałem ostatni rom EU, wgrałem Magisk - mam root. Ale nie wiem co dalej a chciałbym spróbować ostatni raz zanim definitywnie porzucę nadzieję na działające vowifi i pójdę i inna stronę.

 

 

Przeszukałem cały internet. W redmi 5 nie grzebie się w PDC tylko w EFs Explorer i tam się podmienia pliki nv, a potem dopisuje w bulid.prop

 

Ale czy będzie działać to nie wiem

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moje przypuszczenia są dobre to za wyłączenie odpowiada nie sam telefon xiaomi ale profil modemu pod qualcooma.

Obecnie na telefonie mamjuz dwa nowe profile, DT_umiversal_Poland  ( Czy jakoś tak ) i mam nowy DT_Orange_Poland

Na obydwóch Orange mnie nie zbanował już drugi dzień ani Play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, onken napisał:

Jeśli moje przypuszczenia są dobre to za wyłączenie odpowiada nie sam telefon xiaomi ale profil modemu pod qualcooma.

Obecnie na telefonie mamjuz dwa nowe profile, DT_umiversal_Poland  ( Czy jakoś tak ) i mam nowy DT_Orange_Poland

Na obydwóch Orange mnie nie zbanował już drugi dzień ani Play

myśle że systemów banujących jest kilka - Orange jest bardzo przewrażliwione na punkcie swojej sieci; kiedyś była sytuacja taka że bug w modemie Xiaomi(albo domyslnym profilu) im spamował nadajniki pakietami potwornie ;) od tego czasu ten bug poprawiono, ale lubią to wypominać...

Mi na RowCommercial w Mi8 trzymało od wielu miesięcy po solidne kilka dni, zanim pójdzie ban (kiedy dało się reaktywować jeszcze).

Możliwe że wcześniej jak opowiadałeś że dostajesz zawsze bany po kilku godzinach, to miałeś profil który strasznie czymś wkurzał sieć...

Ten aktualny system banujący o którym informowali tu https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/orange-nju-mobile-xiaomi-volte-wifi-calling-vowifi

zapewne działa tak że sprawdza co jakiś czas model telefonu raportowany przez kartę SIM/IMEI itd. a olewa w ogóle User-Agent przesyłany przez VOLTE.

12 godzin temu, Marcin.M napisał:

Odblokowałem, wgrałem ostatni rom EU, wgrałem Magisk - mam root. Ale nie wiem co dalej a chciałbym spróbować ostatni raz zanim definitywnie porzucę nadzieję na działające vowifi i pójdę i inna stronę.

 

 

Przeszukałem cały internet. W redmi 5 nie grzebie się w PDC tylko w EFs Explorer i tam się podmienia pliki nv, a potem dopisuje w bulid.prop

 

Ale czy będzie działać to nie wiem

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Żeby zacząć zabawę z Orange wystarczy że masz włączony podstawowy profil ROW Commercial aktywny i wyłączony carrier check kodem.

A jak jest jakiś pseudoprofil od Orange, to trzeba go skasować z PDC.

------------

Odnośnie playa to nigdy nie dostałem ani razu bana, nie pamiętam który to profil; nie sprawdzę bo odrootowałem telefon ze względu na Google Pay.

Nie pamiętam co to był za profil, może ten z india-volte-vodafone albo uk-commercial

Edytowane przez inzynier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Telefonica UK czy coś takiego na OnePlus 5T i po aktywacji w iPhonie jakiś czas trzymało a później padało i znowu trzeba było aktywować. Przedwczoraj aktywowałem VoLTE i WiFi Calling SMS-em o treści START pod numer bodajże 282 w Samsungu A50 i VoLTE zaczęło działać, WiFi calling póki co nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać Ci jednak nie działa prawidłowo na tym profilu.

Musi być inny, u mnie to DT_commercial_Poland.

W poprzednim sofcie ( sprzed updatu na nowe miui eu ) Orange wgrał mi Profi DT_Orange_Poland i na nim szło też ok.

Ale po updacie został skasowany.

Więc pisanie o "pseudo" profilu Orange nie jest na miejscu.

I sam profil to mało, trzeba jeszcze sprawdzić czy dwie pierwsze opcje mamy na "Activ"

Działa na Orange, T-Mobile i Play i VoLTE I wifi calling

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil jest ok, wcześniej na nim działało. Po prostu Play wyłącza usługę na danym telefonie. Po przełożeniu karty usługa zaczyna na nowo działać w Samsungu A50 po kilku godzinach. Na Poco nic z tego. Gra nie jest warta świeczki póki ktoś nie wymyśli jak zmylić system który wykrywa z jakiego telefonu korzystamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, onken napisał:

A po jakim czasie Play Ci to wyłącza ?

Różnie. Na 1+5T po pół roku działania zaczęła się huśtawka i usługą wyłączała się losowo co jakiś czas (zakres między jednym dniem a kilkoma tygodniami). Chociaż miałem na początku jak kolega - przez dobry rok działało bez problemów i z dnia na dzień zaczęło się coś chrzanić. Teraz VoLTE jakby działa bez problemu od dobrego tygodnia i nic się nie dzieje. WiFi Calling aktywowałem SMS-em we wspieranym telefonie (Samsung A50) i jutro sprawdzę po zmianie profilu na inny czy dzwonienie po WiFi działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa wszystko.

I na Play i na Orange.

Na Orange mam inny problem, że jak mam wificalling dłużej to jak go wyłączę nie chce wrócić do VoLTE.

Po "awarii" softu straciłem niestety profil DT_Orange_Polska to nie mam teraz jak sprawdzić czy byłoby na Orange lepiej...

Czasem pomaga tylko restart.

Może ktoś ma na to rozwiązanie :) ?

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...