Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem na Mi A2 LIte aplikację Orange na trybie samolotowym po połączeniu z WIFI normalnie mogłem wykonywać połączenia - więc chyba działa.

Czy będąc za granicą korzystając z wifi caling nic nie zapłacę ?

 

Jak teraz sprawdzić czy działa VolLTE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5, najnowszy soft:

VoLTE - Karta SIM nie wspiera (takie info, chociaż 2msc wspierała lol), napisałem do BOK Nju, ale z Waszych relacji wychodzi że nie poszaleję. Czemu te Orange tak bardzo się nie lubi z Xiaomi? : / 

VoWIFI - zainstalowałem apk dla nju, z linka powyżej i melduję że działa w 100% :) A oficjalna apka dla Orange, kiedyś ściągnięta, wywalała błędem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testu

Uruchomiłem aplikacje wifi caling poczekałem aż przyjdzie sms i tak jak pisałem mogłem na trybie samolotowym wykonać połączenie.

Później wpisałem kod na VoLte i restart telefonu. Po restarcie pokazała się na pasku ikona od HD. Na screenach widać jak mam przy włączonej transmisji i wyłączonej jak i przy wykonywaniu połączeń.

Screenshot_20190524-215612.thumb.png.fc996fadc80b0365986b60c7f9e0c275.pngScreenshot_20190524-215627.thumb.png.1a1c1b15735f411e362c1312a6bc78ed.pngScreenshot_20190524-215652.thumb.png.d8a6cdea5d2a9c1161e95e763dfde11b.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Eragon napisał:

VoLTE - Karta SIM nie wspiera

https://mega.nz/#F!qfBVFYgK!4uaD73M9tPzaRHXzjt3lRA użyj jeszcze kodów z pliku czytaj.txt

18 godzin temu, gore2kill4 napisał:

Jakie są te kody? Dla nju?

https://mega.nz/#F!qfBVFYgK!4uaD73M9tPzaRHXzjt3lRA

Czytaj.txt

14 godzin temu, ST6 napisał:

@the4anoni a co zmienia iPhone?

Szczęściarze, którym działa VoWiFi aktywowali usługę na iPhone. Być może ma to jakieś znaczenie.

14 godzin temu, ST6 napisał:

I jak aktywować, jeśli teoretycznie na tej karcie już obie usługi są aktywowane?

Użyj kodów z czytaj.txt, już dwa razy podlinkowane nieco wyżej :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the4anoni Dzięki! Powinieneś ten link wkleić sobie w stopkę :D VoLTE kodu używałem wczesniej, ale skoro pojawiało się DISABLED to myśłałem że wyłączone więc nawet nie patrzyłem hah... a jednak działa. Dobra, kilka dni, i Nju znów przypomni o swej pazerności :(

Zaś co do VoWifi - ten sam myk z disabled, i pojawiło się dodatkowe menu. Problem jest taki że wymaga połączenia z siecią bezprzewodową nawet... jak jestem podłączony pod wifi -,- To znany bug jak mam rozumieć? Ale mi przynajmniej appka działa, więc to taki tylko bajerek te moje sprawdzanie. 

Ej, a żeby jakość HD dla VoLTE była - to w końcu obydwa muszą mieć czy jeden? I czy ewentualnie 1 poprawia chociaż o połowę jakość połączenia? Bo takie odniosłem wrażenie w czasie rozmowy testowej - ale nie zdziwię się jeśli placebo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eragon napisał:

Ej, a żeby jakość HD dla VoLTE była - to w końcu obydwa muszą mieć czy jeden?

VoLTE wystarczy żeby było HD.

23 minuty temu, Eragon napisał:

Problem jest taki że wymaga połączenia z siecią bezprzewodową nawet...

Nie słyszałem o czymś takim. U mnie VoWifi w ogóle nie działa - pojawiają się opcje w ustawieniach, ale jak włączyłem dalej byłem na Volte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób z aplikacją Orange działa. Jak na razie nic jeszcze mi nie wyłączyli. 
Mi9, Global DEV, Orange 
A ile dni już używasz? Bo tu coś pisali że po 3 dniach

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


Ja włączyłem wczoraj wieczorem, rano jeszcze było i już nie mam :)


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to u siebie włączyłem w piątek, po kilku godzinach wyjąłem SIM Orange bo potrzebowałem micro sd włożyć, wczoraj sprawdzałem i jeszcze działało

 

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile dni już używasz? Bo tu coś pisali że po 3 dniach

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka


U mnie w abonamencie firmowym w Orange nie ma reguły kiedy wyłączą bo wyłączają nawet po jednym połączeniu Orange - Orange. Już nawet nie chce mi się tego co chwilę aktywować. Szkoda.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dziś VoLte przestało działać jak to Orange 3 dni i wyłączyło ale wystarczy jeszcze raz uruchomić aplikację WiFiCaling i restart telefonu i działa znowu. Przynajmniej tak mi się wydaje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, fido napisał:

Zrobiłem test i niestety ja mogę dzwonić przez wificaling ale do mnie już nie można się dodzwonić włącza się automatycza sekretarka. Test robiony na trybie samolotowym.

Przez co aktywowałeś usługę na karcie ? Apka czy wspierany telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...