Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, radier napisał:

Wi-Fi Calling w Play ewidentnie wymaga dodania konkretnych telefonów przez operatora do white listy.

nie trzeba whitelisty. jak masz właczone wifi calling na simce, to wifi calling uświadczysz w play po zmianie profilu pdc toolem na chociażby DT_Greece.

Trudno o inny profil z wgranych w xiaomi na którym by działał wifi calling play.

Tylko z tym profilem są dwa problemy:

- nie działa caller id (to do spatchowana ręcznie jedno ustawienie w configu)

- zbyt chętnie przełącza wifi calling na volte, a jak już przełączy to bardzo bardzo niechętnie wraca, chyba że włączysz tryb samolotowy i wyłaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego lepiej jest się skupić na VoLTE, które ma praktycznie same korzyści. Od kumpla z bodajże Huawei P20 gdzie w Play obie technologie technologie działają bez kombinacji usłyszałem, że z Wi-Fi Calling bywają opóźnienia gdy tracimy zasięg wifi i przełączamy się na sieć komórkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Mobile VoLTE nie działa u mnie. Na ten moment usługa jest dostępna tylko w abonamencie. W usłudze prepaid jest niedostępna i BOA jej nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, inzynier napisał:

nie trzeba whitelisty. jak masz właczone wifi calling na simce, to wifi calling uświadczysz w play po zmianie profilu pdc toolem na chociażby DT_Greece.

Trudno o inny profil z wgranych w xiaomi na którym by działał wifi calling play.

A na profilu Play_Poland nie działa voWIFI  w Play? Ten profil zdaje się jest dostępny w nowych diwajasach - RN7, Mi9 (se) i  dodawany w updatach do poprzedniej generacji urządzen. 

 

11 godzin temu, inzynier napisał:

- zbyt chętnie przełącza wifi calling na volte, a jak już przełączy to bardzo bardzo niechętnie wraca, chyba że włączysz tryb samolotowy i wyłaczysz

Ustawienie Preferuj WIFI  zamiast Preferuj Komórkowe nie rozwiązuje problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pitero napisał:

A na profilu Play_Poland nie działa voWIFI  w Play? Ten profil zdaje się jest dostępny w nowych diwajasach - RN7, Mi9 (se) i  dodawany w updatach do poprzedniej generacji urządzen. 

 

Ustawienie Preferuj WIFI  zamiast Preferuj Komórkowe nie rozwiązuje problemu?

o ciekawe, na moim mi8 z miui polska niestety nie ma takiego profilu. niestety też funkcja "load profile" w PDC jakoś nie działa żeby zrobić przeszczep, nawet jak próbuję wgrać plik podpisan tym samym certyfikatem xiaomi.

 

Ustawienie Preferuj WIFI  zamiast Preferuj Komórkowe nie rozwiązuje problemu?

 

niestety nie, wygląda jakby olewał to ustawienie, dzisiaj patrzyłem przy słabym zasięgu LTE i na wifi calling przełączał się dopiero przy 2-3 kreskach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, inzynier napisał:

iestety też funkcja "load profile" w PDC jakoś nie działa żeby zrobić przeszczep, nawet jak próbuję wgrać plik podpisan tym samym certyfikatem xiaomi.

U mnie na MI A2 lite też nie mogę załadować profili z dysku.  Dziala jednie usuwanie i zmiana profilu, który jest już w telefonie. Takie proflie mam dostępne w sofcie 10.0.8.0 w Mi A2 lite:

a2lite2.jpg
a2lite1.jpg

Sam na mam ustawiony profil ROW_Commercial, działa mi Volte Play.  Jako, że Android który jest w mi MI A2 lite natywnie nie wspieraVoWIFI (albo Xiaomi blokuje tę opcję w systemie) , VoWIFI uruchomiłem za pomocą modułu VoEnabler w Magisk. 

Screenshot-20190114-145612.png

 

Ponizej masz link do profilu Play Poland, który wyciągałem z romu Redmi Note 7. Możesz go przejrzeć, np. Notatnikiem++:

https://www100.zippyshare.com/v/u9vP3uwX/file.html

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inzynier mam pytanie

Jak coś bym namieszał w tym PDC tool, to jak zrobię reflash romu fastboot (z fastboota, nie edl) to będzie po staremu ? Czy reflash nie cofa zmian ? 

 

No i masz jakieś poradniki do tego ?

Raz używałem QPST żeby tablet lenovo sflashować. Tak poza tym to nie miałem do czynienia z tym narzędziem.

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2019 o 19:01, radier napisał:

Wi-Fi Calling w Play ewidentnie wymaga dodania konkretnych telefonów przez operatora do white listy.

Skoro tak to dlaczego mi działają te usługi na Minote3 skoro nigdy nie był dostępny w oficjalnej polskiej dystrybucji. Ciekawe pewnie mnie bardzo lubią. Nie ewidentnie jest to usługa dopisana do karty sim. Podejrzewam, że musi być to nowa karta. Ja niedawno wymieniłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama karta w P20 działa VoWifi, a w Mi6 nie. Pewnie trzeba coś z profilami podziałać, ale nie mogę sobie poradzić z prawidłowym wgraniem QPST (nie ma portów com, nie widzi telefonu).

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie do wszystkich. Mój siostrzeniec kupił niedawno Redmi Note 7 z polskiej dystrybucji. Czy da się na tym telefonie odpalić w jakiś sposób VoLTE w sieci Play? W telefonie w tym momencie jest MIUI global (nie będzie zmieniany) w wersji 10.3.2.0(PFGEUXM). Na karcie SIM jest uruchomione WiFi calling - niezbędne do działania VoLTE (po włożeniu karty do S7 VoLTE i wifi calling działają bardzo dobrze). Czyli po stronie operatora jest wszystko OK. W RN7 jest punkt dostępowy o nazwie PLAY IMS. Różnica pomiędzy tym co mam w S7 a tym co jest w RN7 jest taka, że w RN7 w polu typ APN wpisane jest ims,xcap natomiast w S7 mam tylko ims. Ale wpisywałem w S7 taką kombinacje i działało.  Od strzała nie idzie więc zacząłem grzebać w necie. Nie widziałem w ogóle opcji VoLTE w menu. Po wpisaniu *#*#4636#*#* opcja VoLTE była na szaro. Więc wpisaliśmy kod *#*#86583#*#* w ustawieniach pojawiła się opcja VoLTE i pod *#*#4636#*#* rozmowy przez LTE były na niebiesko. VoLTE nadal brak. Ma ktoś jakąś koncepcje? Z tego co czytałem na różnych forach to na starszych modelach udawało się odpalić natomiast nie ma jednoznacznej solucji żeby rozwiązać problem. Nie próbowałem jeszcze zmieniać regionu np na Indie (bo o takim sposobie też słyszałem). Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pitero napisał:

Zadzwonić do BOK Play i prosić o właczenie usługi/restart usługi WIFI Calling. 

Ale usługa na karcie dziala. Jak włożyłem kartę do mojego S7 to zarówno VoLTE jak i wifi calling działało bez zarzutu. Natomiast na RN7 skończyły mi się pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janek125 napisał:

Natomiast na RN7 skończyły mi się pomysły

Usługa moze sie  odpinać  po włozeniu sima do niecertyfikowanego diwajsa.  Po włozeniu simki do RN7 zadzoń do BOK i poproś o włacznie/resrat usługi jeszcze raz(po tym moze być potrzeby restart fona) . Po kilku minutach powinien wyskoczyc znaczek volte. 

 

Jaka taryfa jest na karcie sim Play?  Volte i vowifi nie działa na starych taryfach typu PLay Fresh. 

W menu Sieć komórkowa oczywwiście Volte jest właczone? Zasięg macierzysty Play jest(volte nie dziala w roamingu krajowym)?

Testowałem już kilka kart Play, zarówno abo i karta, i klika słuchawek - Redmi Note 5a, Redmi 3S i A2 lite i w kazdej schemat był ten sam -  wyłaczenie carrier checka kodem ussd i telefon do BOK i Volte pojawiało się po ok. minucie od kontaktu z BOK.

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Pitero napisał:

Usługa moze sie  odpinać  po włozeniu sima do niecertyfikowanego diwajsa.  Po włozeniu simki do RN7 zadzoń do BOK i poproś o włacznie/resrat usługi jeszcze raz(po tym moze być potrzeby restart fona) . Po kilku minutach powinien wyskoczyc znaczek volte.  

 

Jaka taryfa jest na karcie sim Play?  Volte i vowifi nie działa na starych taryfach typu PLay Fresh. 

W menu Sieć komórkowa oczywwiście Volte jest właczone? Zasięg macierzysty Play jest(volte nie dziala w roamingu krajowym)?

Testowałem już kilka kart Play, zarówno abo i karta, i klika słuchawek - Redmi Note 5a, Redmi 3S i A2 lite i w kazdej schemat był ten sam -  wyłaczenie carrier checka kodem ussd i telefon do BOK i Volte pojawiało się po ok. minucie od kontaktu z BOK.

A czy np jak zlecę wyłączenie i włączenie  (restart) w salonie to będzie to samo co na infolinii? Przyznam że wificalling było włączone kilka miesięcy temu. Może rzeczywiście trzeba to odswierzyć? Taryfa to abonamentowa Solo M. W niej na 100 % działa. A teraz do sedna "wyłączenie carrier chceck" kodem *#*#86583#*#* tak? I restart uslugi i powinno banglać?

A możesz jeszcze napisać jak masz u ustawieniach APN dla Play ims Typ  APN wpisane masz ims,xcap czy samo ims?

Jutro sprawdzimy bo już późno. Jak coś to dam znać.

 

Edytowane przez janek125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ims. 

Większość ustawień volte zaszyta jest w profilach zapisanych w modemie. Rn7 jest jednym z pierwszych, który ma wgrany profil Play_Poland. 

Ogólnie volte działa też na innych aktywnych profilach jak row_commercial, z którego korzystam. 

Aby móc zmienić profil potrzebny jest root i narzędzie pdc dostępne w pakiecie Qpst. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Samo ims. 
Większość ustawień volte zaszyta jest w profilach zapisanych w modemie. Rn7 jest jednym z pierwszych, który ma wgrany profil Play_Poland. 
Ogólnie volte działa też na innych aktywnych profilach jak row_commercial, z którego korzystam. 
Aby móc zmienić profil potrzebny jest root i narzędzie pdc dostępne w pakiecie Qpst. 


1. Czy po wpisaniu kodu *#*#volte#*#* i vowifi przed bokiem ma wyskoczyć volte was disabled czy volte was enabled?
2. Czy po telefonie do BOk ten sam kod?
3. A możnq wydobyć wszystkie ustawienia z profilu pod volte play? Te co wgrywasz pdc w pakiecie qpst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, k120 napisał:
2 godziny temu, radier napisał:
1. Disabled
2. Po telefonie do BOK nic już nie robisz. Albo działa, albo nie.

Dziękuję. A da rade jakoś wyciągnąc wszelakie dane ustawienia ims dla modemu?

Masz mi5c procesor S1 produkcji xiaomi. Nikt nie wie co, jak i w jaki sposob jest tu zaimplementowane.

QPST to aplikacja Qualcomm i obsługuje jedynie Snapdragony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe macie teorie, nic się nie wypina po zmianie komórki na niewspieraną, spróbujcie najpierw wymienić kartę sim na nowszą. Bo u mnie po pierwszym uruchomieniu sms jak karta była w iphonie 5s, który był wtedy uznawany jako niewspierany przez vowifi(teraz jest na liście). Nigdy nie dzwoniłem do bok play w tej sprawie. I mi działa na Minote3, które nigdy nie było sprzedawane w Polsce chyba w ogóle w Europie. Wszystko wg mnie zależy od karty sim i na czym aktywujemy usługi. Potem kody do aktywacji i powinno działać. Może nie działać w niektórych taryfach. Ale bardziej jest to zależne od komórki. Tak właściwie najlepiej aktywować usługi na iphonach bo tam one automatycznie powinny uruchamiać obie usługi. Trzeba tylko wejść w opcje i włączyć dzwonienie przez WiFi instrukcja jest na stronie play, a volte samo się włącza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta z Play (wymieniana w tym tygodniu), telefon Mi9.

VoLTE i WiFi Calling nie było w opcjach, pojawiły się dopiero po wpisaniu kodu USSD.
SMSy aktywujące obie usługi były odrzucane.
Po telefonie do BOK usługi zostały uruchomione.

WiFi Calling nie działa.
VoLTE działa, ale z niezrozumiałych dla mnie powodów przestaje wtedy działać caller ID. Jest jakiś sposób na identyfikację numeru przy VoLTE?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...