Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy wpis, ale śledzę temat od kilku tygodni.Wczoraj wpisałem kod *#*#86583#*#* do swojego Pocofona F1.

Pokazała się opcja VoLTE. Po uruchomieniu karty w NJU na abonament miałem bez problemu połączenia głosowe przez LTE.

Piszę dla zainteresowanych, może komuś przyda się ta informacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na redmi note 4 snap @ Miui Global dalej tak samo jak pół roku temu - gdy dzwonię z VoLTE to mówi że numeru nie ma.

 

Skoro piszecie że u was działa zastanawia mnie czy to nie kwestia karty SIM.

W tą Sobotę przenoszę do nich numer, to zobaczymy czy z nowszą kartą i redmi note 5 zadziała.

Wcześniejsze posty:

Drugi post nadal aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Virgin Mobile ale zastanawiam sie zeby zmigrowac do innej sieci. Szczególnie ze roaming przestanie działać z końcem roku.

Mój ojciec ma Redmi 4X i w sumie Redmi Note 4x. Siec play w abonamencie. Generalnie najbardziej mi zależy żeby jemu odpalić VoLTE i Wificalling z zasięgiem tam jest dramat.

Ja mam znowu jak wspominałem Virgin Mobile i Mi Mix 2s. Co ciekawe na karcie Orange mogłem uaktywnić wifi calling. Na virgin nawet nie mam takiej opcji

Edit:

Na karcie Orange prepaid uruchomiłem VoLTE. Musiałem dzwonić do Orange w tej sprawie.

Ikonka ładnie się wyświetla i prawie działa. Na telefony Orange mogę się połączyć. Na inne mam informacje że numer nie istnieje albo błędny. Dzwoniąc na VoIP w freeconet dzwoni bez problemu.

Temat zgłosiłem orange.

Wygląda jakby coś z routing number bylo

Edit2:

Do mnie można się spokojnie dodzwonić na Orange jak mam włączone VoLTE.

Virgin Mobile nie wspiera VoLTE jak i VoWiFi

 

Edytowane przez Szczotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam uprzejmie, czytam ten wątek, ale trudno mi się w tym połapać i o jedną wskazówkę poproszę; MiMix 2s i sieć Orange, jak uruchomić wfi calling? Dzwoniłem na infolinie , mieli mi właczyć VoLTE, miałem otrzymać powiadomienie że jest aktywne, ale nic nie przyszło. Jest jakaś pod ten model i sieć Orange sprawdzona apka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazuje się że od marca Orange zaprzestał wspierania aplikacji, będzie działać jeszcze chyba rok dla tych którzy mają zainstalowaną, a oficjalnie jest lista smartfonów, które w systemie mają zaimplementowaną możliwość połączeń z WiFi Calling, ale nie nie ma na tej liście nic z Xiaomi :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie Orange jest daremne. Twierdzą że telefon zły i tyle. Problem w zasadzie występuje na kartach SIM które nie są w Orange ale pod warunkiem że numer był przenoszony.

Kupiłem parę starterów innej sieci i na nie można się dodzwonić.

Oni mają problem w konfiguracji ale olewają.

Starter Play. Podlaczony, ładnie się loguje do LTE nawet LTE+ ale już VoLTE nie pojawia sie.

Taryfa wspiera VoLTE.

WoWifi niestety taryfa nie wspiera.

Jakiś tip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szczotek napisał:

Twierdzą że telefon zły i tyle

Żebyś ty wiedział jakie ja miałem ostatnio perypetie z Orange.....

 

No ale nic będę z nimi walczył dalej i jak będę miał numer w nju to sprawdzimy VoLTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.03.2019 o 22:47, Szczotek napisał:

Obecnie mam Virgin Mobile ale zastanawiam sie zeby zmigrowac do innej sieci. Szczególnie ze roaming przestanie działać z końcem roku.

Mój ojciec ma Redmi 4X i w sumie Redmi Note 4x. Siec play w abonamencie. Generalnie najbardziej mi zależy żeby jemu odpalić VoLTE i Wificalling z zasięgiem tam jest dramat.

Ja mam znowu jak wspominałem Virgin Mobile i Mi Mix 2s. Co ciekawe na karcie Orange mogłem uaktywnić wifi calling. Na virgin nawet nie mam takiej opcji

Edit:

Na karcie Orange prepaid uruchomiłem VoLTE. Musiałem dzwonić do Orange w tej sprawie.

Ikonka ładnie się wyświetla i prawie działa. Na telefony Orange mogę się połączyć. Na inne mam informacje że numer nie istnieje albo błędny. Dzwoniąc na VoIP w freeconet dzwoni bez problemu.

Temat zgłosiłem orange.

Wygląda jakby coś z routing number bylo

Edit2:

Do mnie można się spokojnie dodzwonić na Orange jak mam włączone VoLTE.

Virgin Mobile nie wspiera VoLTE jak i VoWiFi

 

Oczywiście w Virgin nie działą VoLTE bo pytałem, chociaż dla mnie to nie problem, ale zaciekawiłeś mnie swoją wypowiedzią na temat końca roamingu w Virgin z końcem tego roku... Możesz rozwinąć temat i skąd takie info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 11.04.2019 będę już w NJU, to potestuję :)

Mam pytanie

Bo z tego co widzę Carrier cheack na xiaomi.eu jest wyłączony w przypadku VoLTE.

A w przypadku VoWIFI też jest wyłączony, czy trzeba wyłączyć ?

Dnia 30.03.2019 o 09:47, szakal88 napisał:

okazuje się że od marca Orange zaprzestał wspierania aplikacji, będzie działać jeszcze chyba rok dla tych którzy mają zainstalowaną, a oficjalnie jest lista smartfonów, które w systemie mają zaimplementowaną możliwość połączeń z WiFi Calling, ale nie nie ma na tej liście nic z Xiaomi :( 

Czyli pobiorę apkę to u mnie nie zadziała ?

 

EDIT:

Ważne: Od 9 marca 2019 r. pobranie aplikacji WiFi Calling nie będzie możliwie. Klienci, którzy zainstalowali aplikację przed 9 marca 2019 r., mogą dalej z niej korzystać.

Ma ktoś apk żeby tutaj wysłać ?

 

EDIT2:

https://www.njumobile.pl/oferta/wificalling-download

Interesujące jest vowifi-app.zip

Czyżby to był kod ? 

Nazwa paczki: pl.orange.nju.vowifi

 

EDIT3:

https://apkpure.com/pl/wifi-calling/pl.orange.nju.vowifi

Na własną odpowiedzialność!

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tpawel napisał:

Są tu ludzie u których działało VoLTE w Orange/nju na Xiaomi?
Zginelo dziś u mnie na mi8
Na blogu Orange widać post z wczoraj kogoś z rn5 z podobnym problemem297e6c76aead03c96009dc7ea2a94e53.jpg

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Jestem w nju i VoLTE właśnie chyba wyłączyli bo wcześniej na RN5 i RN6pro działało. Teraz nie ma ikony VoLTE na żadnym z tych telefonów. Pisałem już w tej sprawie do nju i czekam na odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy reaktywacja za pomocą obsługiwanego telefonu i przełożenie karty do xiaomi włączyło by znowu VoLTE, czy po IMEI zablokowali.

Sprawdzę i dam znać.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

Edit: Karta przełożona do LG G7- nie ma VoLTE nadal. Poprosiłem o restart usługi przez BOK

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na 90% nie blokują po IMEI, tylko na stałe blokują dla danego abonenta.

 

Taka co chwilę reaktywacja VoLTE może być problematyczna, w dodatku w końcu mogą nie pozwolić korzystać z VoLTE w ogóle....

A ja do nich się właśnie przeniosłem...

Już widzę mój pierwszy post na forum NJU ;)

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyli i raczej jak wykryją smartfon który nie jest na ich liście certyfikowanych (nie tylko xiaomi tam brakuje) to wyłączą znowu. Temat na oficjalnym profilu nju na facebooku był poruszany.

Swoją drogą to troche takie zachowanie dziwne: Najpierw usługa działa i wszyscy są zadowoleni a potem się ją wyłącza pod pretekstem zapewnienia jakości. Teraz tylko czekać aż będą żądać opłaty za włączenie ;)

Edytowane przez Aarczi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aarczi napisał:

Wyłączyli i raczej jak wykryją smartfon który nie jest na ich liście certyfikowanych (nie tylko xiaomi tam brakuje) to wyłączą znowu. Temat na oficjalnym profilu nju na facebooku był poruszany.

Swoją drogą to troche takie zachowanie dziwne: Najpierw usługa działa i wszyscy są zadowoleni a potem się ją wyłącza pod pretekstem zapewnienia jakości. Teraz tylko czekać aż będą żądać opłaty za włączenie ;)

Najgorzej jak ktoś kupił niedawno Xiaomi bo na forum pisali że działa, a teraz zonk bo działac nie będzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, galakty napisał:

Najgorzej jak ktoś kupił niedawno Xiaomi bo na forum pisali że działa, a teraz zonk bo działac nie będzie... 

I tak nikt raczej nie powinien traktować VOLTE jako argumentu - oficjalnie to nigdy nie było wspierane i trzeba się z takim obrotem spraw liczyć.

 

Co nie zmienia faktu że Orange robi źle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...