Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.03.2018 o 19:19, demsey napisał:

Sprawdzałem u znajomych z 3 tygodnie temu. Działało na migi 8 i po (wymuszonej) aktualizacji na miui 9. Dokładnych numerów wersji nie pamiętam

Czy trzeba było jakieś kody włączać, czy działało bez niczego - po przełączeniu od razu wskakiwało? Jeżeli można, prosiłbym też o informację, jaką taryfę mają znajomi? Ja mam njumobile na abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.03.2018 o 14:34, demsey napisał:

Na Redmi 4X (global) wszystko zaskoczyło automagicznie samo (njumobile abo). Kod musiałem wbić tylko na Redmi 5 Plus

No więc napisałem do nju o VoLTE i Wifi Calling, odpisali mi, że mam obie usługi na numerze aktywne. Mógłbyś sprawdzić na tym Redmi 4X, która dokładnie wersja softu, czy w APNach poza internet i MMS jest IMS? Próbowałem z kodem (brak sprawdzania operatora pod VoLTE), i standardowo, VoLTE u mnie nie dało się uruchomić. Nju abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 10.03.2018 o 14:34, demsey napisał:

Na Redmi 4X (global) wszystko zaskoczyło automagicznie samo (njumobile abo). Kod musiałem wbić tylko na Redmi 5 Plus

Mam Redmi 4x Global i najnowszy ROM dev od xiaomi.eu i Volte nadal nie działa (nju abo). Po wymuszeniu LTE only nie jest możliwe wykonywanie połączeń (rozłącza). Z jakiego ROMa korzytsacie, ze Wam działa Volte "autogamicznie"? Dodam tylko, że już kilkakrotnie dzwoniłem na infolinię z prośba o restart usługi. Na innych Romach (np. OREO AOSP), w menu testowym pojawia się, że IMS jest zarejestrowany, ale nadal przy próbie połączenia (po wymuszonym LTE) rozłącza :( Tak samo w Netork signal guru widzę, że połączenie apn ims jest w trybie aktywnym.

 

Macie jakies pomysły? 

Edytowane przez ioavianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2018 o 18:47, shaggy80 napisał:

czy w APNach poza internet i MMS jest IMS?

Coś wiecej jak to ustawić w redmi note 4x dla nju? Bo nie mogę znaleźć informacji jak to wypełnić. Czy może to powinno się samo dodać tylko usługa nie jest aktywna na karcie sim? 

Edytowane przez Glab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tpawel napisał:

Note 4x raczej nie pójdzie, note 4 global już tak

Mój bład zapomniałem że nazwnictwo jest pomieszane chodzi o wersje global :)

Network cell info pokazuje "obsługa VoLTE - nie", jak włączę opcji VoLTE pokazuje "obsługa wideo rozmowy - tak" i a po wyłączeniu nie :)

Po wymuszeniu LTE dzwonić nie idzie ;/

Edytowane przez Glab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play to najgorsza sieć jaką miałem i zakłamana ponieważ piszą że zasięg 99% powierzchni polski a to nie prawda, nie polecam ogólnie tej sieci, mało rozwojowa, btw volte już dawno powinno być, ale tutaj chodzi o kasę wiadomo im później włącza volte tym więcej zaoszczędzą pod pokrywką że działa narazie tylko na poszczególnych modelach ... 

Edytowane przez Viara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Viara napisał:

Play to najgorsza sieć jaką miałem i załamana ponieważ piszą że zasięg 99% powierzchni polski a to nie prawda, nie polecam ogólnie tej sieci, mało rozwojowa, btw volte już dawno powinno być, ale tutaj chodzi o kasę wiadomo im później włącza volte tym więcej zaoszczędzą pod pokrywką że działa narazie tylko na poszczególnych modelach ... 

Pierdzielisz głupoty... Play zapewnia o pokryciu populacyjnym, nie terenowym, jak każdy operator, co więcej, masz zasięg 4 sieci, wiec jeżeli nie łapie Play, to złapie Orange, Plus lub T-mobile... VoLTE w Polsce raczkuje, albo nie działa, albo ledwo działa, albo wymagany jest dodatkowa aktu od operatora i producenta (jak np. teraz w przypadku sraple, gdzie aby używać VoLTE musisz zaktualizować soft), więc zanim VoLTE będzie ogólnie dostępne dla każdego to jeszcze kilka lat minie... Co więcej, Play to nie Caritas i nie można zarzucać ŻADNEJ firmie, że dba o swoje fundusze i wprowadza tylko te usługi na których zarobi, cokolwiek, ale zarobi... Chciałbyś pracować za frajer? Bo ja nie i EOT, bo to zejdzie na całkiem inne tory, niż VoLTE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi za to co napisałeś powinieneś dostać bana na dzień bo nie raz mnie zbanowałeś za podobne teksty (tj. Prowokowanie) a masz czuwać m.in. nad sprawiedliwością, ale przejdźmy do meritum ponieważ pokrycie populacyjne nie zaprzecza tego co napisałem ponieważ polska liczy ~38 mln ludzi a moja miejscowość przekracza dużo ponad 1% populacji a 99% osób zapytanych o zasięg play się skarży coś w tym musi być. Volte jest od 2014 roku a play to podobno "najbardziej rozwijającą się sieć w Polsce" 4 lata dużo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Viara napisał:

za to co napisałeś powinieneś dostać bana na dzień bo nie raz mnie zbanowałeś za podobne teksty (tj. Prowokowanie)

Serio? Zastanów się człowieku nad sobą, tak na poważnie, przez ostatni tydzień nikt nie został tyle razy raportowany za łamanie regulaminu(tylko wczoraj z 5 raportów 3 były na Ciebie, 60%, niezły wynik), co ty, więc błagam, nie brnij w to dalej.

2 minuty temu, Viara napisał:

99% osób zapytanych o zasięg play się skarży

Przepraszam, przeprowadzałeś ankietę na 100% populacji? Poproszę o badanie statystyczne, bo bez niego, to są tzw. "dane z d*py", czyli nic nie warte cyferki. Równie dobrze mogę powiedzieć, że 100% osób które zapytałem jest zadowolona z Play'a i co teraz? Mamy rozbieżność danych...

3 minuty temu, Viara napisał:

Volte jest od 2014

i nadal żadna sieć nie udostępnia VoLTE dla wszystkich telefonów, nadal większość jest tylko na Apple i wybranych Samsungach/LG/Sony z softem operatora. 

5 minut temu, Viara napisał:

"najbardziej rozwijającą się sieć w Polsce"

Słyszałeś kiedyś o "hasłach reklamowych" i "PR"? Nie? Szkoda. Koniec o Play'u jako sieci, a tym bardziej skończ wycieczki personalne, bo życzenie komuś bana na tym forum nie jest tolerowane... Kolejne posty o tym, jaka to jakaś sieć jest zła i każdy post nie w temacie VoLTE będzie czyszczony i tyle. EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2018 o 09:23, tpawel napisał:

@Glab a z BOK się kontaktowales?
Niektóre numery nie mają tego włączonego

Nie byłem pewien czy po stronie operatora może być wyłączone ale jak jest taka opcja to będę do nich dzwonić :)

Co ciekawe zmieniłem gniazdo kart sim na 1 i teraz mam napis LTE zamiast 4G. Podczas rozmowy niby napisane LTE ale i tak dzaiła na 3G :) ale to pewnie jakiś błąd w 8.4.26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2018 o 16:23, tpawel napisał:

A na miui na 3s działa?

Działa bardzo dobrze ale tylko na xiaomi.eu, na globalu dev czy Stable to nawet nie ma opcji VoLTE, chyba że zmieni się region na Chiny czy Indie to się pojawia i wtedy działa. Działa VoLTE też na innych custom tomach LOS, RR itp..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Działa VoLTE też na innych custom tomach LOS, RR itp..


U mnie na oficjalnym LOS 14.1 i nju nie udało się uruchomić. Trzeba coś ustawiać? Jakieś ims apn? Czy po prostu trzeba było bardziej męczyć BOK? :)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, próbuję od dłuższego czasu uruchomić VoLTE na moim Redmi 4X z oficjalnym MIUI Global 9.5.4.0.  Dzwoniłem do Nju i aktywowali mi VoLTE, potem wpisałem kod by aktywować opcję w ustawieniach, restart fona, a VoLTE nadal nie działa. Po wybraniu LTE only nie można dzwonić bo od razu rozłącza. Dalej jest to problem związany z modemem w telefonie że niema odpowiedniej aktualizacji? Ktoś rozwiązał problem?

Edytowane przez adi5497
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the4anoni Play nie ma VoLTE, a Wi-Fi Calling wspiera tylko dla niektórych telefonów i najczęściej tylko brandowanych przez siebie. Nie udostępnia jak reszta softu i ustawień potrzebnego do działania. Podobno nie ma czego żałować bo to WiFiCalling w Playu kuleje, nawert jak działa. @Nezumi Volte to chyba na niczym u nich nie działa, nie rozwijają tego przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Od... tygodnia? 2? Mają VoLTE na iPhone, właściciele tych telefonów dostawali powiadomienie o potrzebie aktualizacji, tutaj masz wyjaśnienie:

Spoiler

 

 

 

 

natomiast na Twitterze odpowiadał, że pracują nad tym, aby wprowadzić to na wszystkich, ale na razie "jest ciężko".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, FromWP napisał:

Z tydzień na ich forum nie zaglądałem, ale parcie użytkowników coraz większe i coś muszą z tym w końcu zrobić.

No muszą, bo od publikacji tego filmiku na YT na twitterze większość pytań to jest "Kiedy VoLTE na resztę urządzeń" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 4 Snapdragon ,karta Orange pre paid ,VoLTE nie działa mimo aktywowania usługi na infolinii i wpisaniu tego *#*#86583#*#* kodu.

Po wymuszeniu Lte z *#*#4636#*#* rozmowa nie dochodzi do skutku.

Soft Miui Global najnowszy.

Karta orange jest w pierwszym slocie ,a a2mobile w drugim.

Ma ktoś jakiś pomysł ?

Ps. Dodam iż próbowałem wpisać ten https://www.wykop.pl/wpis/30616257/ma-ktos-apn-ims-dla-orange/ apn ,ale nic się nie zmieniło ,w dodatku po zapisaniu apn nie pojawił się na liście z apn-ami

Ps.2. Zna ktoś kod na wymuszenie VoWifi natywnego ?

Edytowane przez the4anoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...