Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Po wymuszeniu kodem LTE w nju na ostatnim xiaomi.eu udało się aktywować wyszarzoną opcję VoLTE z ustawień karty SIM.  Jednak nie udaje się w tym przypadku wybrać jakiegokolwiek numeru do połączenia. Po próbie zadzwonienia następuje samoczynne rozłączenie. Po powrocie na ustawienie jak na screenie opcja VoLTE w ustawieniach karty SIM pozostała aktywna ale podczas próby zestawienia połączenia z LTE zmienia sie na H i nadal jest kibel z VoLTE czy nawet HD tyle, że można połączyć się z numerem.

Screenshot_2017-12-17-22-01-58-748_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Jest jeszcze taki temat ze nie wszyscy mają to aktywowane po stronie sieci, warto zadzwonic na Infolinie i poprosic o wlączenie/restart uslugi

Wysłane z Le pro 3
 

Dokładnie. Domyślnie jest to wyłączone oraz uwaga, po zmianie telefonu/systemu operator może to automatycznie ponownie wyłączyć. A włączenie też kilka godzin (lub dni) trwa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, fido napisał:

Redmi 4X rom miui 9 andek 7, Global Stable sieć Orange brak suwaka VoLTE po wpisaniu kodu suwak się pojawił i można załączyć ale żaden napis VoLTE przy połączeniu się nie pokazuje. Chyba że wina lokalizacji.

Spróbuj ustawić lte only i wtedy sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

58 minut temu, fido napisał:

Nie mam takiej opcji w moim romie jest tylko "preferowany LTE" to mam zaznaczone i  "preferowany 3G" "preferowany 2G"

Wejdz do menu serwisowego i włącz lte only. Jak wejść do menu pisałem wcześniej.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kiltel napisał:

 

Wejdz do menu serwisowego i włącz lte only. Jak wejść do menu pisałem wcześniej.

Przy zaznaczeniu LTE Only i próbie wykonania połączenia staje się to nie możliwe porostu po naciśnięciu zielonej słuchawki od razu się rozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ustaw tak https://framapic.org/csKou2o8mUN2/gd3CIzjqjIVl
Potem jak dzwonię to wygląda jakbym nie miał zasięgu https://framapic.org/aViUspacksjM/Rhf5uAzzWBSa
A ja już połączy daje zasięg (patrz po zasięgu ikony)

https://framapic.org/9YoZXgf8AMdN/ffhBAOoNIjNH

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kiltel napisał:

To widocznie w twoim modelu jeszcze nie aktywowano volte

Być może VoLTE jest domyślnie wyłączone w Orange (tak jak wcześniej pisał @tpawel). Włożyłem kartę z taryfą Free i VoLTE nie działa na żadnym romie. A na tej z NJU ładuje się zaraz po wymuszeniu LTE -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami.

Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale może tak ma być. Tego nie wiem bo korzystam pierwszy raz.

 

Screenshot_2017-12-22-07-26-42-040_com.miui.home.png

Screenshot_2017-12-22-09-15-39-614_com.android.incallui.png

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2017 o 09:32, Szuja napisał:

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami.

Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale może tak ma być. Tego nie wiem bo korzystam pierwszy raz.

Dostałeś od nich jakiegoś SMSa zwrotnego? Bo też z ciekawości zgłosiłem do Orange..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jako naprawdę szczęśliwy użytkownik Redmi Note 4 MTK, pierwszy raz odwiedzający to forum, witam wszystkich forumowiczów! :)

Dostałem wczoraj aktualizację do MIUI 9 (wersja 9.2 Global stabilna  - 9.2.2.0 MBFMIEK) ale mi także zniknął z ustawień przełącznik do VoLTE - a był na pewno :)!!! Nie wiem czy to wina wersji Global, czy inny czort :(

Czy w tej wersji Note 4 miał ktoś podobny problem? Na dziko nie chcę wbijać w telefon podanych kodów, gdyż nie bardzo moge pozwolić sobie na ewentualne zablokowanie połączeń wychodzących.

Aha, kartę mam w Plusie :)

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

W plusie narazie nie ma wogole VOLTE, tak samo w PLAY

Wysłane z Le Pro 3
 

Dziękuję za podpowiedź. Jak rozumiem, to co miałem (a ustawieniach VoLTE miałem na pewno:)) i było włączone, było "wydmuszką".

Czy gdybym włożył kartę SIM operatora obsługującego tę funkcjonalność, powinna pojawić się ona w dawnym miejscu, w menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzie można ustawić w plikach konfiguracyjnych aby telefon zapamiętał ustawienie  LTE Only ?, bo po ponownym odpaleniu przestawia ciągle domyślnie na LTE/TD-SCDMA/UMTS. Karta redbull mobile play, chcę LTE only aby przy słabszym zasięgu nie przełączało na 3G i nie ciągnęło z pakietu. Oczywiście najnowszy update romu. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...