Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

W wątku na telepolis jest osoba która kupiła chiński telefon nie xiaomi i działa mu volte w Orange daje link http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=86967&start=2430 .  Dogrzebał się w nim do ustawień operatorskich. W miui polska tez podobno mamy volte odblokowane tak przynajmniej kiedyś twierdził @Acid ale jak na razie chyba nie działa. Może wreszcie coś się ruszy.

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie większa jest szansa, że na global volte będzie działać niż na china. Miui polska jest oparte na china dev?

 

Jeśli ktoś dobrze włada angielskim to może by zgłosił błąd nie działania volte u polskich operatorów na miui.com i podał link tu w tym temacie. Następnie byśmy ten błąd potwierdzali. Duża ilość zgłoszeń może sprawi ze Xiaomi coś zrobi w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem na angielskim forum Xiaomi informacje jak włączyć VoLTE kodem *#*#86583#*#*

I to nawet działa tylko że po wprowadzeniu tego kodu pojawia sie info ze VoLTE disable, co skutkuje to pojawieniem sie w menu sieci działajacego przycisku VoLTE.

Ponowne wpisanie kodu daje info VoLTE enable i w ustawieniach sieci jest nie aktywne przełączanie .

Czyli działa jakby na odwrót .

Niestety nie przekłada sie to na działanie VoLTE , przynajmniej u mnie w Orange.

A jak jest u innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od jakiego czasu, ale na Redmi 4A (MIUI 9 Global 7.11.16) pojawiło się w VoLTE w NJU Mobile. Rozmowy prowadzone w HD Voice z numerami Orange/T-Mobile. Jak na razie nie mogę dodzwonić się na numer w Heyah (odbieranie działa)

icQhN2G.jpg

ps. Nie mam roota, żeby sprawdzić w Network Signal Guru. Jednak odpaliłem speedtesta podczas rozmowy i wyciąga transfery LTE (na 3G zazwyczaj mam wyniki bliskie zera), więc na pewno to nie jest błąd interfejsu.

Edytowane przez Radius
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radius napisał:

więc na pewno to nie jest błąd interfejsu.

No nie jest to raczej błąd. Możesz sprawdzić czy masz zakładkę VoLTE w ustawieniach, Karty Sim i sieci komórkowe? Podobno to się tam pojawia jak sieć i telefon obsługuje VoLTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, FromWP napisał:

No nie jest to raczej błąd. Możesz sprawdzić czy masz zakładkę VoLTE w ustawieniach, Karty Sim i sieci komórkowe? Podobno to się tam pojawia jak sieć i telefon obsługuje VoLTE.

Dziwne, po powrocie do fabrycznych zniknął. Ale jak wpisałem ten kod od @sattel: *#*#86583#*#*, to się znowu pojawił. Po odznaczeniu i ponownym włączeniu VoLTE działa.

ps. Teraz nie mogę się dodzwonić na część numerów, więc fajnie to chodzi -.-

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volte jak nie ma w menu aktywować kodem od @sattel a potem wszystko jak na filmie tylko apn polskie waszej sieci (Orange, T-Mobile) być w dobrym zasięgu LTE(prędkości przyzwoita nie jakaś dziura co LTE działa z prędkością h+ i zrywa co chwilę) i testować dzwoniąc na drugi numer z aktywowanym Volte może się uda dodzwonić:-D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pijo napisał:

Możesz nagrać krótki film aplikacja Nagrywanie ekranu prezentujący połączenie w VOLTE?

Niestety zainstalowałem z powrotem Xiaomi.eu, bo od prawie miesiąca nie ma aktualizacji Global Dev na 4A.

 

53 minuty temu, Snajper napisał:

Volte jak nie ma w menu aktywować kodem od @sattel a potem wszystko jak na filmie tylko apn polskie waszej sieci (Orange, T-Mobile) być w dobrym zasięgu LTE(prędkości przyzwoita nie jakaś dziura co LTE działa z prędkością h+ i zrywa co chwilę) i testować dzwoniąc na drugi numer z aktywowanym Volte może się uda dodzwonić:-D

Nie musi być drugi telefon w VoLTE. Ciekawi mnie tylko czemu nie mogłem się dodzwonić na część numerów w Orange/T-Mobile. Może kwestia jakiegoś błędu, który został naprawiony w aktualizacji.. Jak jutro w końcu wyjdzie aktualizacja do 4A, to sprawdzę ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeśli nie ten dział. Czy ktoś może podrzucić jakieś wieści odnośnie warunków jakie trzeba spełnić aby aktywować VoLTE na słuchawce w sieci nju ?

Według info od orange:

Aby móc korzystać z VoLTE musisz posiadać telefon wspierający funkcjonalność VoLTE dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, kartę SIM LTE, mieć włączoną usługę VoLTE w systemach Orange i być w zasięgu LTE.

A tymczasem:

Screenshot_2017-12-14-23-23-08-018_com.android.phone.thumb.png.095b556480c2ce7306d40061addcde77.png

W usługach nie widzę niczego do włączenia - soft najnowszy xiaomi.eu.

Edytowane przez Szuja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam działanie volte na Redmi Note 3 SE jestem w sieci nju mobile czyli Orange. VOLTE pojawia mi się po wymuszeniu tylko zasięgu Lte w menu serwisowym. Mam wgrane najnowsze miui Polska z dzisiaj. Poniżej screen zadzwonilem na 123456 dodatkowo pojawia sie ikonka HD pod numerem

2771055500_1513326868_thumb.jpg 

Edytowane przez kiltel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kiltel napisał:

Potwierdzam działanie volte na Redmi Note 3 SE jestem w sieci nju mobile czyli Orange. VOLTE pojawia mi się po wymuszeniu tylko zasięgu Lte w menu serwisowym. Mam wgrane najnowsze miui Polska z dzisiaj. Poniżej screen zadzwonilem na 123456 dodatkowo pojawia sie ikonka HD pod numerem

Na Redmi 4A nie ma tego menu serwisowego z wymuszaniem LTE -.- Tylko podstawowe statystyki. Możesz dzwonić bez problemu na numery w NJU/Tmobile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kiltel napisał:

Aby wejsc do menu serwisowego w informacjach o telefonie kliknij 3 razy w Pamięć wew. Mogę dzwonić na wszystkie numery nie tylko nju/tmobile. Jednak nie we wszystkich pokazuje się ikonka HD ale to normalne.

Dobra zapomniałem o tym że trzeba przewinąć w dół -.- VoLTE działa, ale nie mogę dzwonić na te numery co na Globalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może wpisać ten kod w dialerze *#*#86583#*#*  Dodam że jak mamy Volte aktywne to dodatkowo pojawiła się opcja wideorozmowy co zresztą widać na moim screenie. Przy próbie połączenia video pokazuje błąd serwera ale może obydwa telefony muszą być volte żeby to zadzialało. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kiltel napisał:

Spróbuj może wpisać ten kod w dialerze *#*#86583#*#*  Dodam że jak mamy Volte aktywne to dodatkowo pojawiła się opcja wideorozmowy co zresztą widać na moim screenie. Przy próbie połączenia video pokazuje błąd serwera ale może obydwa telefony muszą być volte żeby to zadzialało. 

Wpisałem ten kod i teraz niby jest ale jak jestem w zasięgu lte i gdzieś dzwonię to przełącza na 3g

Screenshot_2017-12-15-13-19-59-500_com.android.phone.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Radius napisał:

Odznacz i zaznacz jeszcze raz opcje VoLTE i sprawdź jeszcze raz. Chyba że masz rom Xiaomi.eu, to zaskoczy tylko na wymuszonym LTE

Jak wymusić tylko lte? W ustawieniach mam tylko takie coś 

Screenshot_2017-12-15-13-27-23-344_com.android.phone.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, krk napisał:

Jak wymusić tylko lte? W ustawieniach mam tylko takie coś 

*#*#4636#*#*  > Status urządzenia1 > przewijasz w dół > Ustaw preferowany typ sieci: LTE only

Edytowane przez mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, galakty napisał:

Czemu dziwne? W końcu to DEV, chiński i jeszcze przerabiany przez EU.

Bo już mnie zaczynają nużyć te różnice pomiędzy Globalem a China. Poza tym jak nie można zadzwonić na niektóre numery (przynajmniej u mnie), to nie ma sensu z tego korzystać.

Edytowane przez Radius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Radius napisał:

Bo już mnie zaczynają nużyć te różnice pomiędzy Globalem a China. Poza tym jak nie można zadzwonić na niektóre numery (przynajmniej u mnie), to nie ma sensu z tego korzystać.

Różnic jest sporo niestety i coraz bardziej na korzyść Globala. Kiedyś był to gorszy system i bardzo zacofany, dzisiaj już bym tego nie stwierdził.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...