Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi


Nadal, nie ma to zadnego zwiazku z Xiaomi, a Apple jest Apple'em i nie ma co ich porownywac do andridowcow w tyn wypadku...

Tapu Tap


W 100% się zgadzam z Tobą, chciałem tylko doprecyzować Twoja wypowiedź. Szans na VoLTe w Xiaomi nie ma. Wowifi pewnie działa w a2 mobile

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest. 50 na 50. Albo będzie albo nie będzie. VoLTE przecież działa na Xiaomi w... Indiach i Chinach. U nas nie bo po prostu tego nie dodali do firmware, a niestety procedury chińczyków są tak skomplikowane i poryte, że szkoda gadać. Oni najpierw będą badać rynek czy warto i dopiero potem dodadzą funkcję. To nie dzieje się z automatu. Tak samo jak Swan na Słowacji chce w Xiaomi uruchomić VoLTE chyba od listopada jak sprawdzaliśmy i już ma postawioną infrastrukturę gdzie działa Huawei. A Xiaomi póki co brak reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje dla jednego z operatorów. Uwierz mi to nie chodzi tylko o soft w telefonie, szanse na VoLTE w wogole niebrandowanych sprzętach w krotkiej perspektywie są żadne. Ogromna kasa na dostosowanie software sprzętu do sieci, problemy z handoverami, generalnie obecnie przy porównaniu do HD voice zysk z jak i rozmowy maly. Ale kiedyś trzeba zacząć i powoli iść do przodu. Co do sieci telekomunikacyjnych w Chinach to jesteśmy jako PL serio głęboko w czarnej. W Europie nie mamy się czego wstydzić,ale Azja odjechała

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

@skay77

Okej, chromolić VoLTEl, ale nawet jeśli tak jest to z kolei HD Voice, które teoretycznie nie ma nic wspólnego z VoLTE też nie pojawia się już podczas rozmów koło nazwy kontaktu. Jedną czy dwie osoby słyszę idealnie tak jak i one mnie, a moją szanowną drugą połowę z Redmi Note 4X już gorzej. Wcześniej podczas rozmowy z nią pojawiało się HD Voice.

Edytowane przez RottenApple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam oznacza VoLTE, ale to jest screen CEO Xiaomi,który mieszka w Chinach. Generalnie coś w temacie VoLTE na niebrandowanych telefonach drgnęlo. Samsung praktycznie każdy nowy model wyposaża w ustawienia VoLTE,dzięki czemu nawet na niebrandowanym sofcie działa to od razu po wyjęciu z pudełka. Znaczy że się da. S6,S7,S8, j3,5,7(2017) tak dzialają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

Tam oznacza VoLTE, ale to jest screen CEO Xiaomi,który mieszka w Chinach. Generalnie coś w temacie VoLTE na niebrandowanych telefonach drgnęlo. Samsung praktycznie każdy nowy model wyposaża w ustawienia VoLTE,dzięki czemu nawet na niebrandowanym sofcie działa to od razu po wyjęciu z pudełka. Znaczy że się da. S6,S7,S8, j3,5,7(2017) tak dzialają

Wszystko się da, ale VoLTE to biznes, jak każdy inny... po co dawać coś "za free" jak można to sprzedać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

VoLTE to przede wszystkim ogromny nakład pracy,.którego w PL na xiaomi nie ma komu wykonać. ABC Data nie robi sobie nic nawet z tego że nie działa u nas na redmi lte-a

Jak wszędzie, ale jakoś na Słowacji z tym problemu nie ma i operatorzy VoLTE udostępniają na wszystkie telefony obsługujące to, u nas robi się biznes, tylko wybrane modele, tylko po aktualizacji od producenta... a co do redmi i LTE-A, nie wydaje mi się, aby to była kwestia operatora, na Mi wszystko śmiga, a na en.miui pisali, że redmi LTE-A nie posiada, w sensie, niby procek OK, ale Xiaomi nie udostępnia LTE-A, tak samo jak B20 etc... Nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, RottenApple napisał:

@skay77

Okej, chromolić VoLTEl, ale nawet jeśli tak jest to z kolei HD Voice, które teoretycznie nie ma nic wspólnego z VoLTE też nie pojawia się już podczas rozmów koło nazwy kontaktu. Jedną czy dwie osoby słyszę idealnie tak jak i one mnie, a moją szanowną drugą połowę z Redmi Note 4X już gorzej. Wcześniej podczas rozmowy z nią pojawiało się HD Voice.

Redmi Note 4x sam w sobie ma problem z jakością połączeń u niektórych.

34 minuty temu, tpawel napisał:

VoLTE to przede wszystkim ogromny nakład pracy,.którego w PL na xiaomi nie ma komu wykonać. ABC Data nie robi sobie nic nawet z tego że nie działa u nas na redmi lte-a

A na redmi lte-a to wina xiaomi(miui chyba) na en.miui są poradniki jak odblokować agregację ale na ile to działa to nie wiem np. Do redmi Note 4x http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=692389&highlight=Redmi%2BCarrier%2Baggregation

Wystarczy poszukać i się znajdzie na en.miui temat.

Volte nie dziwi mnie ze unas to dopiero raczkuje a żeby działało raczej dwie strony muszą chcieć i w tym wypadku abc data nic do powiedzenia nie ma to kwestia producenta telefonu i operatora.

Edytowane przez Snajper
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ABC Data jest dystrybutorem i mogliby chcieć żeby ustawienia były w romie global.
Co do LTE-A to w płytce z SoC jest też modem. Nawet snap435 ma LTE cat6. To że telefon tego nie obsługuje to tylko wina softu. Dziś nawet doogee z mt6750 mają agregację. Mało tego. Mam służbowego LG K8 2017 na snapie 425 i LTE-A też działa. d0f27acc9da8a8befd4fb5d5d13e56da.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tpawel napisał:

Ale ABC Data jest dystrybutorem i mogliby chcieć żeby ustawienia były w romie global.
Co do LTE-A to w płytce z SoC jest też modem. Nawet snap435 ma LTE cat6. To że telefon tego nie obsługuje to tylko wina softu. Dziś nawet doogee z mt6750 mają agregację. Mało tego. Mam służbowego LG K8 2017 na snapie 425 i LTE-A też działa. 

Tutaj nie chodzi o to, że nie ma tego "hardowo" tego nie ma, bo Xiaomi tego nie chce dawać... Nie znam stanowiska ABCData, a z tego co widzę w internetach, to dopiero przy Redmi 4 podają LTE-A. Chociaż może źle szperam...

26 minut temu, Snajper napisał:

Volte nie dziwi mnie ze unas to dopiero raczkuje a żeby działało raczej dwie strony muszą chcieć i w tym wypadku abc data nic do powiedzenia nie ma to kwestia producenta telefonu i operatora.

Aktualnie, to raczej kwestia samego operatora. VoLTE Xiaomi miało nawet w Mi4, na Słowacji pracują nad uruchomieniem VoLTE dla Xiaomi, u nas tylko mówi się o brandach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest smieszne Hujwolte (: jestem na baluckim rynku w lodzi tu na bank jest lte i jak nigdy nie widzialem ikonki hd jak i rowniez vo cos tam, operatorzy wprowadza 2 modele ze niby na nich to dziala ta sama metoda ( zwabic,oczarowac,potem niech placi ) kormorany wszystko lykaja (: nawet padlune ale potem 3ba placic jak za mieso rekina (:

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem, różnicy w jakości dźwięku w porównaniu do HD voice dużej nie ma. Za to mega szybko jest zestawiane połączenie. No i podstawową zaleta- można sobie wymusić tryb LTE only. Nie ma zrzutów do 3g, nie ma problemów z powrotem po handowerze przy aktywnej transmisji danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RottenApple napisał:

@Snajper

Problemem nie jest to, że 4X Note miewa problemy z jakością połączeń bo tak jest - to prawda. Problem jest taki, że po instalacji Miui Polska mój Mi5 przestał w ogóle wyświetlać napis HD podczas rozmowy nieważne w jakiej jakości jest prowadzona.

Ale masz problem poprostu może błąd jakiś jest i naprawią w następnej aktualizacji przecież wiadomo miui takie jest może to błąd lub celowy zabieg kto to wie.

Na każdym sofcie może się inaczej zachowywać global dev/stable miuipolska.itd

Najlepiej zapytaj się innych w dziale mi5 i czy mają tak samo.

Wiele telefonów nie pokazuje HD a działa hd Voice.

Edytowane przez Snajper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówił, że nie działa. Orange akurat ma coś tam pilotażowego i jakiś czas temu ktoś z nju raportował, że działa mu VoLTE na Xiaomi. Tylko np. sam mam nju i.. nie mam VoLTE. Pewnie przez starszą kartę SIM albo nie jestem w gronie testerów.

W naszym romie xiaomi.eu VoLTE jest odblokowane dla regionu PL więc to czy jest czy będzie zależy już od operatora i karty SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wywnioskowałem ze wcześniejszych wypowiedzi. Testują? Ciekawe czy ma to związek z moimi problemami z odbieraniem połączeń i dzwonieniem. Widzę że ktoś się dobija i nie mogę odebrać, nie mogę później oddzwonić. Pomaga restart albo zmiana sieci na 3g. Może z tym VoLTE jest jakiś problem na mi6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rolex83 napisał:

Sobie wyłącz Volte powinno cie na lte do 3g przełączyć żeby rozmawiać.

U nas to chyba dwie sieci mają Volte orange oczywiście odpowiednią aktualizacją oprogramowania od nich na niektórych telefonach(chyba że coś się zmieniło) T-Mobile ale jak działa to nie wiem 

3 godziny temu, fps napisał:

Mam rom miui 9 na Note 4x I pojawiła się opcja volte. Na pasku nie widzę tego gdy dzwonie ale jakość rozmów jest lepsza. Inna sprawa że obecnie jestem w Londynie więc może dlatego też tak mam. 

Jeśli masz lte(nie przełącza cie na 3g podczas połączenia i operator to ma w ofercie) to pewnie korzystasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to chyba zniknęło wraz aktualizacją popytaj w swoim dziale mi6

Zrobiłem updated do najnowszego xiaomi.eu i opcja się pojawiła. Jest nieaktywna. Sim nie wspiera volte. Tylko że jak mam włączone LTE to mam napis na belce volte. Ciekawe.

Zobaczymy czy będą dalej problemy z połączeniem.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...