Jump to content

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?

Recommended Posts

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zoltan raczej miałeś jakiegoś pecha. Przejrzałem kiedyś cały temat i chyba nikt się nie skarżył na znikające volte w Play . Ja mam aktywowane od września, jeździłem do 200km od miejsca zamieszkania i

Zakładam, że masz telefon zrootowany i w debug mode ściągnij apk Terminal Emulator - MAGISK przyzna mu uprwnienia SU Uruchom terminal na telefonie i wpisz: su setprop sys.usb.conf

@Bravo z Twoich wiadomości wynika, że nie masz VoLTE, ale ciśniesz, że to nic nie daje. Ciekawe.  Po co w ogóle o coś pytasz skoro masz swoje zdanie i nie chcesz go zmienić? To według Ciebie niepotrze

Posted Images

Orange już drugi rok rozmawia z Xiaomi... Pod tym względem, ta sieć to żart -,-

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-z-xiaomi-pracuja-nad-uruchomieniem-volte-i-wifi-calling

Jak znam życie, to połowa użytkowników Orange nie ma dostępu do VoLTE i Wifi Calling - bo i po co Orange ma się starać... 

1 godzinę temu, browarmistrzPL napisał:

Mam kartę w NjuMobile (czyli Orange), posiadam działający VoLTE i Wifi Calling. Więc w czym jest problem?

Super. Wcale nie jesteś samolubny. Poza Tobą nikogo przecież innego nie ma na świecie... 

Czytałeś w ogóle artykuł? :( Znasz ceny serii Mi10? Znasz średnie zarobki Polaków? 

• 2 weeks later...

Na Redmi 9 działa u mnie VoLTE i VoWiFi w Play, w Orange działa przez jakiś czas, a potem jest odłączane. Nie działa dopóki nie przełożę karty do Samsunga, wtedy znowu zaczyna działać. Orange pod względem technicznym to ogólnie porażka, do dzisiaj nie działają SMSy po WiFi, gdzie w Play i T nie ma z tym problemu.

Działa komuś RCS na Redmi w Play? W Plusie i Orange RCS działa bez problemu, ale na Redmi 9 pokazuje, że operator tego nie obsługuje. Po przełożeniu karty do Samsunga RCS działa. Czyżby Play blokował RCS dla Xiaomi, tak jak Orange to robi z VoLTE i VoWiFi?

Edited by PawelG7

U mnie nie dział RCS po wymianie karty na nową. Na starej karcie działało bez większych problemów. Więc jak komuś zależy na tej mało przydatnej usłudze i jako tako działa, to proponuję nie wymieniać karty. A kartę miałem chyba z 12 letnią... Co do VoWiFi i VoLTE, to u mnie ta pierwsza usługa działa, a druga nie. Upieram się przy tym niezmiennie.

Operatorowi "opłaca się" wpuścić rozmowy po WiFi, bo zwalniamy zasoby sieciowe 3G, 4G. W końcu rozmawiamy po własnym WiFi. Ale nie koniecznie "opłaca się" wpuścić rozmowy po VoLTE, bo jednak zabieramy na rozmowy jakieś tam pasmo internetowe na masztach. I to chyba o to chodzi. Silne marki pewnie wymuszają dostęp do tego, ale plebs ma to co ma...

Edited by brawo
Dnia 1.12.2020 o 19:38, PawelG7 napisał:

Działa komuś RCS na Redmi w Play?

Redmi Note 7 - nie działa.

Redmi Note 8t - nie działa

Redmi Note 9pro - działa

Redmi 7 - działa

Redmi 6 - nie działa

Oczywiście wszędzie aplikacja Google Wiadomości. Orange/T-mobile/Plus działa na każdym telefonie. Tylko Play ma problem.

Edited by marcin19883
Dnia 17.12.2020 o 21:06, marcin19883 napisał:

Oczywiście wszędzie aplikacja Google Wiadomości. Orange/T-mobile/Plus działa na każdym telefonie. Tylko Play ma problem.

Ja na Redmi 9 próbowałem na Orange, Plus i Play, nie działa oczywiście tylko na tym ostatnim, więc Play chyba daje dostęp do RCSa losowym modelom telefonów.

21 godzin temu, domell98 napisał:

Poco F2 Pro, A11, VoLTE działa, VoWiFi nie działa 

U mnie nie działa na żadnym Poco F2 Pro a mam dwa, jeden EEA a drugi Global. Na Mi 9T Pro z Globalem też nie działa. Oczywiście sieć Plus.

8 minut temu, marcin19883 napisał:

Jedynie T-mobile w abonamentach da radę

Czyli Plus ściemnia? Czy po prostu nie będzie działało na Redmi?

Bo usługę aktywowałem, przychodzi mi, że VoLTE_VoWIFI aktywne ale telefon twierdzi że operator nie wspiera technologii...

Nie będę przechodził do różowych bo mam złe doświadczenia...

2 godziny temu, efazeti napisał:

Czyli Plus ściemnia? Czy po prostu nie będzie działało na Redmi?

Bo usługę aktywowałem, przychodzi mi, że VoLTE_VoWIFI aktywne ale telefon twierdzi że operator nie wspiera technologii...

Nie będę przechodził do różowych bo mam złe doświadczenia...

6 godzin temu, pkonrad napisał:

U mnie nie działa na żadnym Poco F2 Pro a mam dwa, jeden EEA a drugi Global. Na Mi 9T Pro z Globalem też nie działa. Oczywiście sieć Plus.

Jak nie działa to spróbuj wymusić bo jak wiemy z listy oficjalnie nie obsługuje jeszcze xiaomi ;-)

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

skontaktuj się z infolinią swojej sieci. Te kody niczego nie włączają, a jedynie uruchomiają w telefonie możliwość skorzystania z tych opcji. Nie wiem jak jest w Plusie, ale w Play musi pani z okienka włączyć usługę WiFiCalling paluchem. Podobnie jak RCS. Ale to czy w komplecie telefon+usługa zadziała to inna sprawa.

Edited by brawo
Dnia 24.12.2020 o 10:18, efazeti napisał:

Wyłączyłem "carrier check" powyższym kodem, opcja "VoLTE" się świeci że niby włączona ale fizycznie nie działa bo nie mam ani ikonki VoLTE a w sekcji "Stan usługi IMS" jest "Usługa VoLTE: Niedostępna".

Najwidoczniej coś gdzieś blokuje. Polecam ci wejść w opcje programistyczne (być może będziesz musiał je uruchomić klikając w "o telefonie" napis "wersja miui" ten trochę niżej szybko kilka razy, później w opcjach programistycznych włączasz "debugowanie przez USB". Później wpisujesz kod *#*#3646633#*#* i wchodzisz w ukryte menu. W moim przypadku blokowała funkcja "silent redial enable", trzeba wejść w "Misc Feature Config" wyłączyć a potem zmienić hVolte na bSRLTE a później z powrotem na hVolte. Ja za każdym razem muszę tak robić bo po wyłączeniu lub restarcie telefonu funkcja silent redial się załącza i volte nie działa dopóki nie wykonam tych czynności.

Mam też pytanie. Bratowa, bratanek i bratanica mają Redmi Note 8 Pro (prezent od Mikołaja). Bratowa i bratanek mają Play na abonament i działa im Volte i VoWifi, bratanica Play na kartę i nie chce działać, mimo że oba Carrie check są na disabled, a to sekretne menu nie działa bo to telefon w trybie dla dziecka i nie da się uruchomić opcji programisty. Z jakiś przyczyn preferuje jej też 3g/H+ mimo tego że ma tryb sieci preferuje LTE (mimo że ma bardzo dobry zasięg i na pozostałych LTE działa cały czas). Gdy się załączy LTE to działa tak długo dopóki np nie zadzwoni telefon a potem nie chce wrócić do LTE tylko trzeba to zrobić albo w wyszukiwaniu sieci i wybrać Play LTE nawet dwa razy z rzędu, albo w informacji o telefonie ustawić tryb LTE only a potem LTE/UMTS. Co zrobić aby uruchomić jej VoLTE?

Jako ciekawostkę dodam że na wszystkich telefonach działa LTE+ (advanced), ale tylko po sieci Orange.

• zoltan78 changed the title to Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?