Jump to content

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?

Recommended Posts

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zoltan raczej miałeś jakiegoś pecha. Przejrzałem kiedyś cały temat i chyba nikt się nie skarżył na znikające volte w Play . Ja mam aktywowane od września, jeździłem do 200km od miejsca zamieszkania i

@marcin19883 wmawiasz mi coś, co nie miało miejsca. Nie miałem wcześniej włączonych tych usług na tych numerach. Tu ruszyły od razu, same.

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami. Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale

Posted Images

Po wymuszeniu kodem LTE w nju na ostatnim xiaomi.eu udało się aktywować wyszarzoną opcję VoLTE z ustawień karty SIM.  Jednak nie udaje się w tym przypadku wybrać jakiegokolwiek numeru do połączenia. Po próbie zadzwonienia następuje samoczynne rozłączenie. Po powrocie na ustawienie jak na screenie opcja VoLTE w ustawieniach karty SIM pozostała aktywna ale podczas próby zestawienia połączenia z LTE zmienia sie na H i nadal jest kibel z VoLTE czy nawet HD tyle, że można połączyć się z numerem.

Screenshot_2017-12-17-22-01-58-748_com.android.settings.png

Redmi 4X rom miui 9 andek 7, Global Stable sieć Orange brak suwaka VoLTE po wpisaniu kodu suwak się pojawił i można załączyć ale żaden napis VoLTE przy połączeniu się nie pokazuje. Chyba że wina lokalizacji.

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Jest jeszcze taki temat ze nie wszyscy mają to aktywowane po stronie sieci, warto zadzwonic na Infolinie i poprosic o wlączenie/restart uslugi

Wysłane z Le pro 3

Dokładnie. Domyślnie jest to wyłączone oraz uwaga, po zmianie telefonu/systemu operator może to automatycznie ponownie wyłączyć. A włączenie też kilka godzin (lub dni) trwa. 

• Like 1

Hmmm....

To ciekawe, bo mam kartę LTE w Orange, nówka w zasadzie, mam włączone VoLTE, a pomimo tego nie pojawia się żadna notyfikacja typu HD Voice" czy "VoLTE" w trakcie rozmowy, nawet w ramach Orange...

Muszę chyba zatelefonować do BOK, tak jak pisze @galakty...

8 godzin temu, fido napisał:

Redmi 4X rom miui 9 andek 7, Global Stable sieć Orange brak suwaka VoLTE po wpisaniu kodu suwak się pojawił i można załączyć ale żaden napis VoLTE przy połączeniu się nie pokazuje. Chyba że wina lokalizacji.

Spróbuj ustawić lte only i wtedy sprawdź.

58 minut temu, fido napisał:

Nie mam takiej opcji w moim romie jest tylko "preferowany LTE" to mam zaznaczone i  "preferowany 3G" "preferowany 2G"

Wejdz do menu serwisowego i włącz lte only. Jak wejść do menu pisałem wcześniej.

Edited by kiltel
37 minut temu, kiltel napisał:

Wejdz do menu serwisowego i włącz lte only. Jak wejść do menu pisałem wcześniej.

Przy zaznaczeniu LTE Only i próbie wykonania połączenia staje się to nie możliwe porostu po naciśnięciu zielonej słuchawki od razu się rozłącza.

16 godzin temu, kiltel napisał:

To widocznie w twoim modelu jeszcze nie aktywowano volte

Być może VoLTE jest domyślnie wyłączone w Orange (tak jak wcześniej pisał @tpawel). Włożyłem kartę z taryfą Free i VoLTE nie działa na żadnym romie. A na tej z NJU ładuje się zaraz po wymuszeniu LTE -.-

a mi w info pokazauje, że VOLTE nie jest wspierane przez SIM. Jak zmieniam w test na tylko LTE i zalaczam tam volte to po powrocie nie zapisuje tam ustawień. Sima ma 2 lata i volte u operatora załączone. Czyżby sima do wymiany ?

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami.

Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale może tak ma być. Tego nie wiem bo korzystam pierwszy raz.

Screenshot_2017-12-22-07-26-42-040_com.miui.home.png

Screenshot_2017-12-22-09-15-39-614_com.android.incallui.png

• Like 1
  • Haha 1
Dnia 22.12.2017 o 09:32, Szuja napisał:

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami.

Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale może tak ma być. Tego nie wiem bo korzystam pierwszy raz.

Dostałeś od nich jakiegoś SMSa zwrotnego? Bo też z ciekawości zgłosiłem do Orange..

Dzień dobry,

jako naprawdę szczęśliwy użytkownik Redmi Note 4 MTK, pierwszy raz odwiedzający to forum, witam wszystkich forumowiczów! :)

Dostałem wczoraj aktualizację do MIUI 9 (wersja 9.2 Global stabilna  - 9.2.2.0 MBFMIEK) ale mi także zniknął z ustawień przełącznik do VoLTE - a był na pewno :)!!! Nie wiem czy to wina wersji Global, czy inny czort :(

Czy w tej wersji Note 4 miał ktoś podobny problem? Na dziko nie chcę wbijać w telefon podanych kodów, gdyż nie bardzo moge pozwolić sobie na ewentualne zablokowanie połączeń wychodzących.

Aha, kartę mam w Plusie :)

• Thanks 1
2 godziny temu, tpawel napisał:

W plusie narazie nie ma wogole VOLTE, tak samo w PLAY

Wysłane z Le Pro 3

Dziękuję za podpowiedź. Jak rozumiem, to co miałem (a ustawieniach VoLTE miałem na pewno:)) i było włączone, było "wydmuszką".

Czy gdybym włożył kartę SIM operatora obsługującego tę funkcjonalność, powinna pojawić się ona w dawnym miejscu, w menu?

Witam. Gdzie można ustawić w plikach konfiguracyjnych aby telefon zapamiętał ustawienie  LTE Only ?, bo po ponownym odpaleniu przestawia ciągle domyślnie na LTE/TD-SCDMA/UMTS. Karta redbull mobile play, chcę LTE only aby przy słabszym zasięgu nie przełączało na 3G i nie ciągnęło z pakietu. Oczywiście najnowszy update romu. Z góry dzięki za pomoc.

• zoltan78 changed the title to Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?