Jump to content

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?

Recommended Posts

Dziś 2-gi raz w tym roku VoLTE zostało mi wyłączone więc musiałem ponownie aktywować poprzez czat z PLAY bok. Po restarcie ikonka się wyświetliła. W zeszłym roku miałem spokój przez 8 miesięcy. Telefon Mi9

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zoltan raczej miałeś jakiegoś pecha. Przejrzałem kiedyś cały temat i chyba nikt się nie skarżył na znikające volte w Play . Ja mam aktywowane od września, jeździłem do 200km od miejsca zamieszkania i

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami. Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale

Potwierdzam, przeszedłem z Orange Free na Orange Flex i od razu pojawiło mi się VoLTE. Karta SIM ta sama. Ciekawe na jak długo.... Edit. Pojawiło się też VoWIFI. Mi 9T.

Posted Images

38 minut temu, igorlan napisał:

Dziś 2-gi raz w tym roku VoLTE zostało mi wyłączone więc musiałem ponownie aktywować poprzez czat z PLAY bok. Po restarcie ikonka się wyświetliła. W zeszłym roku miałem spokój przez 8 miesięcy. Telefon Mi9

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam, u mnie to samo.

Ja musiałem się 4 razy z czatem łączyć, bo każdy z konsultantów odsyłał mnie do wysłania SMS aktywacyjnego, który z kolei odsyła zwrotkę że mój telefon nie obsługuje VoWifi :lol:
Dopiero za czwartym razem, trafił się jakiś dobry człowiek który aktywował sam.

@eNse

U mnie najpierw spróbowałem przełożyć do telefonu, który obsługuje VoWiFi, ale po wysłaniu SMSa pojawił się komunikat telefon nie obsługiwany (chociaż na ich liście jest). Dopiero kontakt z czatem pomógł (za pierwszym razem).

Też mi dzisiaj Play wyłączył. Na czacie nawet o nic nie pytali, po prostu włączyli ponownie i działa.

Podobno Play w marcu miał coś usprawniać w systemach Volte, ale z racji korona świrusa, robią to dużo wolniej. Stąd problemy od kilku tygodni.

12 minut temu, marcin19883 napisał:

Podobno Play w marcu miał coś usprawniać w systemach Volte

Wczoraj mieli awarię internetu na niektórych numerach. Już myślałem że router szlak trafił bo w telefonie działał. Niestety WiFi też mam z powietrza po LTE. Może to również skutek grzebania w systemie.

Edited by FromWP

No to na FLEXie i MI9 śmiga wszystko PRAWIE dobrze. PRawie bo jest problem z SMSami na VOWiFi. Smsy albo się nie wyślą (pisze, że oczekuje), albo po kilku minutach czasem wyjdzie. Na VOLTE jest loteria, ale raczej wychodzą. Za to dźwięk bajka. Na szczęście głównie whatsapp leci więc nie przeszkadza mi to zbytnio.

• 4 weeks later...

Ale opcje są włączone i robiłem restart tel. I nic

Screenshot_2020-04-30-20-58-16-919_com.android.phone.jpg

18 minut temu, chrzonas napisał:

Spróbuj tych kodów:

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

dziwne bo u mnie we Flexie wszytko działało od początku.

A ty przeniosłeś z jakiej sieci. Może u mnie problem w tym że przeniosłeś z abo orange

36 minut temu, chrzonas napisał:

Spróbuj tych kodów:

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

dziwne bo u mnie we Flexie wszytko działało od początku.

A ty przeniosłeś z jakiej sieci. Może u mnie problem w tym że przeniosłeś z abo orange

I dlatego się pytam czy ktoś ma podobny problem we flex i jak go rozwizac

Zmieniłem w config na Orange pl i wifi calling zaskoczyło. Ale pomocy w końcu żeby volte działało. Czy przechodząc do flex też u was jest nazwa sieci Orange?

I teraz odwrotnie. Wyłączyłem i włączyłem transmisje danych i wskoczyło volte. Ale wificalling nie chce już wskoczyc

Edited by Morginep
22 godziny temu, galakty napisał:

Polecam Flexa, działa VoLTE i VoWiFi bez kombinacji i sztuczek... 

Mam Flexa i udało mi się uruchomić tylko VoLTE, jak uruchomić VoWiFi?

Dnia 30.04.2020 o 23:01, Morginep napisał:

Zmieniłem w config na Orange pl i wifi calling zaskoczyło. Ale pomocy w końcu żeby volte działało. Czy przechodząc do flex też u was jest nazwa sieci Orange?

I teraz odwrotnie. Wyłączyłem i włączyłem transmisje danych i wskoczyło volte. Ale wificalling nie chce już wskoczyc

Powiesz może jak go dokładnie ustawić?

3 minuty temu, KaciPL napisał:

Mam Flexa i udało mi się uruchomić tylko VoLTE, jak uruchomić VoWiFi?

Wpisujesz kod i potem już w ustawieniach masz opcję. Aktywowałem to dawno temu, włożyłem kartę Flexa i od razu działało.

• Like 1

W jakim abonamencie ? Jak sprawdzić czy karta obsługuje ? czy muszę dzwonić do Orange żeby to włączyli ? mam Orange w/w tel. i może bym mógł przetestować.

Edited by fido
  • zoltan78 changed the title to Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?