Jump to content

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?

Acid

Recommended Posts

1 godzinę temu, Suchy_PL_ napisał:

Ale to nie w tym rzecz by grzebać jakimiś programami, to powinno działać jak trzeba. 

No właśnie nie, bo Xiaomi nie ma odpowiednich certyfikatów które Samsung np. wykupuje i dlatego działa on-the-go 

Może taki głośnik ...

Samsung ( jak miałem kiedyś S5 ) miał na pewno lepsza jakość.

Huawei jakoś nie lubię ;)

Miałem ostatnio OP6 gdzie dźwięk był "płytki" i dość cichy 

Tutaj jest przynajmniej zapas w głośności.

Poza tym to służy do rozmowy a nie do jakości sprzętu HiFi ;)

Edited by onken

Jednak reflash modemu przywraca wszystkie profile. Zmieniłem port z USB 3.0 na 2.0 i jest okej. Komputer sygnalizował, że modem został przeflashowany a w rzeczywistości nic się nie działo. Pod 2.0 jest git. :D

W końcu Ci zablokują możliwość zmiany. I nawet przez infolinię tego nie reaktywujesz.

Xiaomi u nich nie jest wspierane a wręcz blokowane.

Edited by onken
  • Like 1

34 minuty temu, onken napisał:

W końcu Ci zablokują możliwość zmiany. I nawet przez infolinię tego nie reaktywujesz.

Xiaomi u nich nie jest wspierane a wręcz blokowane.

Wiem jak wygląda sytuacja z xiaomi w Orange, przecież jestem na pierwszym froncie obchodzenie tego :unsure:

A z tą infolinia to skąd taka informacja?

Konsultant to w sumie mało wie :)

po kilku razach wysyłają info do techników a tam na kogo trafisz na tego bęc, więc mogą zablokować patrząc w logi z czego próbujesz się łączyć.

Ale oczywiście nikt Ci nie zabroni próbować , ja odpuściłem Orange, nie chcą mojej kasy to nie.

• Sad 2

Działa bez zarzutu do czasu aż ci wyłączą na Poco tak jak mi ;) 

2 godziny temu, radier napisał:

Play na wybranych telefonach. Np. mój Pocophone. Włączyłem dzwoniąc do BOK dwa miesiące temu i działa bez zarzutu.

A WiFi Calling Ci działa? :D

Z ciekawości włożyłem kartę sim która przez jakiś czas była w iphone do umidigi power która jest dużą nowością i na pewno nie jest wspierana przez play i działa zarówno volte jak i voWIFI. Co potwierdza moje stwierdzenie, że

1. Wystarczy iPhone aby się samo aktywowało w play
  2. Usługa jest aktywna na karcie sim niezależnie od komórki. 

5 godzin temu, pawelt napisał:
  1. Usługa jest aktywna na karcie sim niezależnie od komórki

Nikt tego nie kwestionuje.

Problem w tym że jak wykryją nie obsługiwany model wyłączają usługę na karcie SIM (ja już tyle razy re-aktywowałem że mi to zablokowali).

15 minut temu, the4anoni napisał:

Nikt tego nie kwestionuje.

Problem w tym że jak wykryją nie obsługiwany model wyłączają usługę na karcie SIM (ja już tyle razy re-aktywowałem że mi to zablokowali).

Ciekawe ja nic nie musiałem robić a działają mi obie usługi od paru miesięcy na Minote3. Przetestowałem jak widać na 2 kartach sim i 2 komórkach. Widać mnie play lubi. 

Edited by pawelt

23 minuty temu, pawelt napisał:

Ciekawe ja nic nie musiałem robić a działają mi obie usługi od paru miesięcy na Minote3. Przetestowałem jak widać na 2 kartach sim i 2 komórkach. Widać mnie play lubi. 

Wszystko do czasu :/

8 godzin temu, onken napisał:

Na czym używałeś ?

Czy ktoś jeszcze miał takie same przypadki ?

Na Pocophonie od miesiąca. Aktywacja VoLTE poprzez włożenie karty do wspieranego przez tą technologię telefonu. Wczoraj przestało działać - przy pełnym zasięgu LTE zrzuca mi połączenie do 3G. Znikła też ikonka HD Voice. Do du*y. Daje sobie z tym już spokój. :)

9 godzin temu, the4anoni napisał:

Wszystko do czasu :/

Niekoniecznie play świetnie wie jaką mam komórkę widać to na moim koncie na pc także argument że play wyłącza xiaomi mi nie pasuje. A fakt że działa też na bardzo egzotycznej komórce potwierdza  że liczy się sposób uruchomienia usług i potem sim jest już w systemie. Acha i niestety musi być iphone do aktywacji bo tam się te usługi i uruchamiają samodzielnie jak volte albo ręcznie w ustawieniach voWIFI.

Edited by pawelt

1 godzinę temu, pawelt napisał:

Acha i niestety musi być iphone do aktywacji bo tam się te usługi i uruchamiają samodzielnie jak volte albo ręcznie w ustawieniach voWIFI.

Nieprawda. Mam nową kartę w Play, aktywacja przez infolinię i ruszyło na Mi9.

Oczywiście zmieniony profil na PDC.