Jump to content

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?

Recommended Posts

• Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zoltan raczej miałeś jakiegoś pecha. Przejrzałem kiedyś cały temat i chyba nikt się nie skarżył na znikające volte w Play . Ja mam aktywowane od września, jeździłem do 200km od miejsca zamieszkania i

@marcin19883 wmawiasz mi coś, co nie miało miejsca. Nie miałem wcześniej włączonych tych usług na tych numerach. Tu ruszyły od razu, same.

Restart usługi w nju przyniósł ze sobą pojawienie się napisu VoLTE na belce. Podczas połączenia nie spada na 3G. Bez kombinowania z kodami. Nie pojawia się żadna informacja na ekranie rozmowy ale

Posted Images

21 minut temu, igorlan napisał:

U mnie w Play przestało działać po jakimś czasie na Mi 9, musiałem na nowo aktywować, już tak 4 razy więc temat już odpuściłem.

Hmmm

Po jakim +- ??

To kicha, rozumiem że robią podobnie jak Orange czyli wyrzucają włączoną usługę :/ ??

Edited by onken
Poszukać znajomego z iphone to i vowifi zadziała na Xiaomi, po telefonie do BOK nie
Ale po ci to wifi calling? Znajomy ma Huaweia P20 w Play i narzeka. Kolejnemu znajomemu w pracy na Samsungu J4+ aktywowałem obie funkcje w T-Mobile i następnego dnia przyszedł i mówi, że rozmówcy narzekają. Wyłączenie vowifi i pozostawienie volte załatwiło sprawę.

Jeszcze rozumiem gdyby dzięki Wi-Fi calling można by było dzwonić za darmo w kraju i za granicą. A w obecnej formie to zbędny bajer.

Przydaje się jeśli mamy słaby zasięg LTE, albo nie mamy np zasięgu sieci.

Apropo T-mobile, ktoś sprawdzał w jakich taryfach i czy na Mi9 działa ?

Bo tez rozważam abo w T-mobile

Ale po ci to wifi calling? Znajomy ma Huaweia P20 w Play i narzeka. Kolejnemu znajomemu w pracy na Samsungu J4+ aktywowałem obie funkcje w T-Mobile i następnego dnia przyszedł i mówi, że rozmówcy narzekają. Wyłączenie vowifi i pozostawienie volte załatwiło sprawę.

Jeszcze rozumiem gdyby dzięki Wi-Fi calling można by było dzwonić za darmo w kraju i za granicą. A w obecnej formie to zbędny bajer.
Ja mam zasięg w kilku miejscach w domu i tylko po to ki wifi calling żeby móc korzystać z telefonu nie siedząc przy oknie

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

Hmmm
Po jakim +- ??
To kicha, rozumiem że robią podobnie jak Orange czyli wyrzucają włączoną usługę :/ ??
Wczoraj rano aktywowałem na S6, przełożyłem kartę do Mi9, działało ale jeszcze tego samego wieczoru nie było śladu po usłudze. Przełożyłem kartę spowrotem do S6 i tu też już nie działało więc ewidentnie blokada po stronie operatora.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

To mnie zmartwiles :(

Wkurza mnie takie wymuszanie konkretnych telefonów :/

A nie wiesz jak jest w T-Mobile ???

( VoLTE, wiFi calling  i Mi9 )

Edit.

Gdzieś wyczytałem że można zmienić user agenta xiaomi by przedstawiał się sieci np jakoś jakiś Samsung czy iPhone.

Czy to możliwe ?

Pomogło by to by nie wyrzucali go z VoLTE czy wifi calling ???

Edited by onken
Dnia 10.06.2019 o 18:26, Marcin.M napisał:

Przestało mi działać wifi calling przez aplikację Orange. Wyczyściłem dane aplikacji, uruchomiłem telefon ponownie i polo dnia czekam na SMS aktywacyjny.

U mnie też od 2 dni aplikacja nie działa :(

Jest pętla w momencie aktywacji :/

Rom: Pixel Experience

Właśnie przetestowałem w T-Mobile

Działa i VoLTE i WiFi Calling, mam nadzieję że nie zablokują po czasie.

Więc to teraz jedyna sieć gdzie obie usługi działają bez problemu ( tylko koniecznie musi być abonament )

No to testuj zobaczymy za kilka dni.

Mnie już Orange zaczyna wkur... Nie dość że nie mam zasięgu to Wi-Fi calling nie działa.

Nie wiem już co robić. Chyba telefon zmienię na S9 i tyle z tego będzie

Orange czy Play ( wifi Calling ) wyłącza prawie od razu

Posrane te blokady mają, powinni moze wyłacznie na swoich telefonach umozliwić korzystanie ze wszystkiego ( nawet głos.. ;) )

Oby w T-Mobile nie było tego problemu :)

Edit

Właśnie WiFi Calling zotało wyłączone :(

Edited by onken

Nie ma się co łudzić, dopóki operatorzy nie scertyfikuja telefonów Xiaomi to tak się będziemy bawić w kotka i myszkę. U mnie sytuacja się o tyle zmieniła że działa mi WiFi Calling na S6 więc w teorii powinienem mieć VoLTE na Mi9 a tak nie jest, brak rejestracji z IMS co świadczy, że chyba te 2 usługi mogą działać niezależnie.

sęk w tym ze ja nie bardzo chce zmuszania mnie do konkretnych telefonów :(

A zaden samsung imho mi sie nie podoba a S10 to juz brzdal nad brzydalami :/Nie da sie oszukac operatora i zmienić przedstawianie sie telefonu jako inna marka :) ?

Mnie też nie uśmiecha się brać s9 za 1500 zł tylko po to żebym mógł korzystać normalnie w z telefonu w domu.

Pozostaję repeater GSM ale koszt taki sam i nie jest legalny

sęk w tym ze ja nie bardzo chce zmuszania mnie do konkretnych telefonów
A zaden samsung imho mi sie nie podoba a S10 to juz brzdal nad brzydalami :/Nie da sie oszukac operatora i zmienić przedstawianie sie telefonu jako inna marka ?

Nikt Cię nie zmusza a to, o czym piszesz to kwestia gustu a o tym się nie dyskutuje :)

2 godziny temu, onken napisał:

Orange czy Play ( wifi Calling ) wyłącza prawie od razu

Może Tobie mi działa w Play od włączenia jeszcze na poprzednim oreo. Ale aktywacja w iPhone. Taki bardzo aktualny zrzucik. 

Screenshot_2019-06-12-14-44-36-553_com.ksmobile.cb.png

Ktoś ogarnia temat repeater GSM. Bo mało aktualnych informacji znajduję.

Da się to jakoś zrobić żeby UKE nie narobiło jaj?

10 minut temu, Marcin.M napisał:

Ktoś ogarnia temat repeater GSM. Bo mało aktualnych informacji znajduję.

Da się to jakoś zrobić żeby UKE nie narobiło jaj?

Nie da sie.   W tej chwili mozna dostać nawet "zawiasy" za użytkowanie tego sprzętu + kara grzywny.

Co Volte I Wifi Calling w Play u mnie na A2 lite działa nieprzerwanie od kilku msc. 

Edited by Pitero

Jeszcze nie mam, jutro odblokuję bootloader i dopiero zrobię roota

Jak się posługiwać PDC > on tylko na root działa ? bo u mnie nic nie łaczy sie z telefonem.

W opcjach niby mam właczone WiFi calling ale nie działa no i brak identyfikacji dzwoniącego w Play VoLTE

22 minuty temu, onken napisał:

Open the phone app and enter this code *#801#

To jest kod dla OnePlusa.... 

W Xiaomi do diag mode są kody  *#*#13491#*#* lub *#*#717717#*#* 

• Like 1

Ok , spróbuję.

Do zmiany profilu ( na jaki zmienić ? ) Potrzebny jest root ?

Mógłbyś proszę napisać co pobrać, co zmienić dla MI9 aby uruchomić oba :) ?

( Testuję na Play, T-Mobile, i nie wykluczam Orange )

tylko czy zadziała ok ?

Czy po instalacji Magisk i voenabler na Orange też wszystko zacznie poprawnie działać ?

Orange nie wywali z opcji urządzenia ?

Edited by onken
  • zoltan78 changed the title to Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?