Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem profil modemu na DT_Greece, VoWiFi zaczęło działać, tylko gdy ktoś do mnie dzwoni to wyświetla się numer "nieznany". Z tym już sobie nie poradziłem, znalazłem w sieci poradnik co trzeba zrobić żeby to naprawić ale u mnie nie działa na Xiaomi Mi 8.

Jeszcze okazało się, że sms wysyła się z opóźnieniem około 2 minut, ale z tym już się nie bawiłem, tylko wróciłem do Dt_poland_comercial. Jeśli ktoś ma pomysł co można jeszcze zrobić to piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orange flex zaczął banować usługi volte i wifi calling...

Config modemu  dt_poland_comercial i orange_poland_commercial, na 1 banuja szybciej.

 

Update 2022-06-16

Xiaomi POCO F3 trafil oficjalnie na liste wspieranych urzadzen w orange.

Edytowane przez fk4mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć wszystkim,

od pewnego czasu próbuję uruchomić VoWiFi na swoim Mi 9 (MIUI 12.6, 21.11.24 Beta, Android 11, Magisk 25.2), ale bez skutku.

Jestem w sieci Play na kartę, rozmawiałem na czacie z supportem, usługa została włączona. Wyłączyłem też "carrier check" dla VoLTE (*#*#86583#*#*) oraz VoWiFi (*#*#869434#*#*), dzięki czemu widzę stosowne przełączniki w ustawieniach sieci telefonu.

Przewertowałem ten wątek oraz kilka innych, z których zrozumiałem, iż chodzi też o "wybór (configa?) modemu" w telefonie. Z tego co rozumiem, włącza się go kodem *#*#663368378#*#* - natomiast u mnie po wpisaniu tego kodu nie dzieje się nic. Próbowałem też wejść tam w inny sposób - klikając w wersję kernela dostałem się do menu CIT, następnie 3 kropki i "additional tools", "MODEM test tools", i "Change Modem Config". W tym miejscu dostałem komunikat: "No modem config found". Znalazłem też kilka postów na temat QPST / PDC, ale też nie widzę tam żadnego configa modemu do wyboru.

Zastanawiam się teraz, czy brak tych configów jest być może spowodowane ROMem, jakiego używam? Czy też powinienem skądś pobrać te configi i jakoś je wgrać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Od niedawna mieszkam w miejscu o bardzo słabym zasięgu sieci telefonicznej, WiFi Calling byłoby bardzo pomocne :)

2022-08-08 15_18_06-Window.png

photo_2022-08-08_15-15-42.jpg

photo_2022-08-08_15-15-42 (2).jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś miał problem ze sterownikami Qualcomm?

Po uruchomieniu PDC nie widzi telefonu, a w menedżerze urządzeń widoczny jest jako 9T, a wcześniej jako LeMobile...

Windows 11 64x, root przyznany, Lineage 19.1, 9T davinci

Instalacja sterowników Qualcomm zmieniła tylko urządzenie, ale nie wchodzi do trybu diag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Poco F4. Munch. 

Zainstalowany ostatni stable miui.eu

Na VOLTE i VOWiFi w PLAY połączenia przychodzące jako Numer Nieznany. 

Edit.

Dobra. Poradziłem sobie kodem *#*#663368378#*#* I ustawiłem taki profil jak na screenie i naciskając act. Identyfikacja połączeń przychodzących już działa.

 Screenshot_2022-10-27-21-26-00-182_com.xiaomi_mtb.thumb.jpg.117982767ed9ca2a17a45ec14f246533.jpg

 

Dzięki Kacper za pomoc. 

Edytowane przez 0kti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 15:20, mormegil napisał(a):

Cześć wszystkim,

od pewnego czasu próbuję uruchomić VoWiFi na swoim Mi 9 (MIUI 12.6, 21.11.24 Beta, Android 11, Magisk 25.2), ale bez skutku.

Jestem w sieci Play na kartę, rozmawiałem na czacie z supportem, usługa została włączona. Wyłączyłem też "carrier check" dla VoLTE (*#*#86583#*#*) oraz VoWiFi (*#*#869434#*#*), dzięki czemu widzę stosowne przełączniki w ustawieniach sieci telefonu.

Przewertowałem ten wątek oraz kilka innych, z których zrozumiałem, iż chodzi też o "wybór (configa?) modemu" w telefonie. Z tego co rozumiem, włącza się go kodem *#*#663368378#*#* - natomiast u mnie po wpisaniu tego kodu nie dzieje się nic. Próbowałem też wejść tam w inny sposób - klikając w wersję kernela dostałem się do menu CIT, następnie 3 kropki i "additional tools", "MODEM test tools", i "Change Modem Config". W tym miejscu dostałem komunikat: "No modem config found". Znalazłem też kilka postów na temat QPST / PDC, ale też nie widzę tam żadnego configa modemu do wyboru.

Zastanawiam się teraz, czy brak tych configów jest być może spowodowane ROMem, jakiego używam? Czy też powinienem skądś pobrać te configi i jakoś je wgrać? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Od niedawna mieszkam w miejscu o bardzo słabym zasięgu sieci telefonicznej, WiFi Calling byłoby bardzo pomocne :)

2022-08-08 15_18_06-Window.png

photo_2022-08-08_15-15-42.jpg

photo_2022-08-08_15-15-42 (2).jpg

Tu kolego możesz się lekko mylić bo ja też miałem z tym problem niby po wpisaniu kodu nic się nie dzieje czyli nie pokazują się suwaki w ustawieniach ale po wpisaniu kodu masz na dole info małym drukiem "Disable - Enable" czyli włączone wyłączone tak bynajmniej jest u mnie na 11T Pro i sprawdzone. Czyli działa bez suwaków w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

działa tylko na MIUI. Na Lineage nie widzi tel. jako Qualcomm.

Dodatkowo  po zmianie sub0 i sub1 trzeba dezaktywować:

*#*#869434#*#* is vowifi carrier checkdisable code

*#*#86583#*#* is volte carrier check disable code

Najlepiej potwierdzić, czy nie przełączy się na inny profil po restarcie - u mnie tak było pomimo dezaktywacji i usunięciu pozostałych. Przełączył się i aktywował ROW_comercial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie z MIUI global latest na Lineage znowu to samo. Profil musiał się zmienić. Czy jest jakaś możliwość zmiany profilu na custom ROM'ach albo zmienić na MIUI tak, żeby nie ruszał modemu przy zmianie OS?

Po zmianie ROM i przełączeniu LTE na 3G normalnie wyświetla nr połączeń przychodzących. Wystarczy włączyć VoLTE lub LTE i jest format nr przychodzącego xxx-xxx-xxx&yyy-yyy-yyy (x nr przychodzacy, y nr mój). Nie mam już siły do tego. sprawdzałem rózne konfiguracje i zostawiam tak, jak jest

Profil ustawiony na DT__poland_comercial, reszta usunięta.

Edytowane przez yaro666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.10.2022 o 21:17, 0kti napisał(a):

Pacjent Poco F4. Munch. 

Zainstalowany ostatni stable miui.eu

Na VOLTE i VOWiFi w PLAY połączenia przychodzące jako Numer Nieznany. 

Edit.

Dobra. Poradziłem sobie kodem *#*#663368378#*#* I ustawiłem taki profil jak na screenie i naciskając act. Identyfikacja połączeń przychodzących już działa.

 Screenshot_2022-10-27-21-26-00-182_com.xiaomi_mtb.thumb.jpg.117982767ed9ca2a17a45ec14f246533.jpg

 

Dzięki Kacper za pomoc. 

Panowie pomoże ktokolwiek. Sieć Plus. Pacjent Xiaomi 12x. rom- Xiaomi EU v.14.

Na romie Global  Volte jak i VoWifi działało idealnie. Na Xiaomi Eu Działało Volte , nagle przestało. Vowifi nie działa wcale. Być może cos namieszałem w ustawieniach modemu :( 

 

Edit: Zrobione :) Pomogło ustawienie profilu EU/Plus/Commercial/Poland........

Edytowane przez dudijack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uwaga na nowe telefony POCO X5, POCO X5 PRO (praktycznie to samo co modele Xiaomi Redmi Note 12/Note 12 PRO które już są na liście Orange),

odpowiedź z Orange dotyczy POCO X5:

"VoWiFi i VoLTE nie są u nas dostępne dla tego modelu. Nie planujemy ich udostępnienia w najbliższym czasie."

Da się to obejść?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wypcio napisał:

Możesz spróbować wymusić kodami znajdziesz je na forum Orange
VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

Wysłane z mojego 23021RAA2Y przy użyciu Tapatalka


 

Próbowałem, nie działają te kody na POCO X5,

ta sama karta SIM Orange przełożona do REDMI NOTE 8 PRO -  usługi działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie. Posiadm Mi Mix 2 . Czy ktoś z forumowiczów posiada takie urządzenie i działają mu usługi VoLTE i VoWifi. Mam telefon w sieci Play i o ile z VoLte nie ma problemu to VoWifi nie działa. Suwaki przesunięte  w pozycję włączoną. Może ktoś testował w innej sieci komórkowej? Posiadam Android 9 , MIUI Global 12.0.1

Screenshot_2023-07-24-12-50-30-627_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rook

Na początek spytaj się na czacie obsługi klienta w appce, czy masz aktywne VoWiFi na numerze. Czasami zdarza się, że jest nieaktywne. Z tego co pamiętam, to w Playu zawsze musiałem ręcznie prosić o aktywacje Volte/VoWifi na nowym numerze.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Proszę o pomoc z moim redmi note 9 pro. Chodzi mi o volte i vowifi, już nie działa. Zacznę od początku, miałem rok miui12.5 Stable działało wszystko ok później przeszedłem na miuiposka13 eu i na 14 i przestało działać. W ustawieniach są rozmowy wifi włączone ale nie są realizowane, volte jest obecnie wyłączone gdyż po włączeniu wyświetlają mi się połączenia przychodzące jako nieznane. Operator Play, karta SIM wymieniona. Proszę o pomoc o włączenie tych usług, nie jestem biegły w tych sprawach więc proszę łopatologiczne wskazówki. Z góry dziękuję 

Screenshot_2023-09-06-23-07-56-697_com.android.settings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.09.2023 o 07:19, wypcio napisał(a):

Operator twierdzi że wszystko jest włączone i powinno być, ale niestety nie ma. Jeszcze jedna rzecz, zauważyłem że telefon po paru dniach, tak po 3, nie wykonuje połączeń ani wychodzących ani przychodzących. Wykonywane połączenie jest zaraz rozłączane, że ktoś dzwoni do nie nie ma żadnej informacji tylko później przychodzi SMS o nie odebranym połączeniu. Trzeba zrobić restart i jest znów na parę dni ok. Wszystko to stało się po zainstalowaniu miueu. Jak rozwiązać tę problemy?

 

Edytowane przez Tomek1250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...