Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

@marcin19883 u żony na Samsungu w Orange wszystko śmiga więc obstawiam, że wszystko z siecią i wifi gra. Tak suwaki aktywne nie palę głupa przecież xd 

 

Update 11.12.21 pobrałem ponownie najnowszy pakiet w aktualizatorze i wifi calling wróciło. Niezbadane są wyroki xiaomi :roll:

Edytowane przez stereo0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.12.2021 o 21:04, grzegorz1982 napisał:

Czy na Mi9 z ROMem EEA 12.5.2 działa Wam VoLTE/WIFI w Plusie? 

Pobierz aplikacje "Uruchamiacz aktywności", wyszukaj modem >  MBN config , sprawdź jaki masz SUB0, jeżeli inny niż Plus Comercial, spróbuj wpisać "plus" w wyszukiwarce,  następnie ACT. Po restarcie powinny się pojawić obydwie usługi. 

 

Jeżeli nie będziesz miał, ustawień modemu w launcherze aktywnośći, to zapraszam do strona 48, 5 post od góry. 

Edytowane przez fk4mil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi 10 global i oficjalny rom nigdy nawet bootloadera nie odblokowywałem i mi nie działa. Mogę coś z tym zrobić mam kartę w orange która była wymieniana ale nic to nie dało. Ustawienie jest, mogę je włączyć ale nie działa VoWi-Fi. VoLTE natomiast działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange flex działa bez problemu.
No i właśnie tu jest ten paradoks, że na flex działa wszystko a na innych ofertach już nie.
Na Mi Note 10 Lite kumpla, który miał flex volte i vowifi działało bez problemu. U mnie na nju dostałem informację, że telefon nie ma certyfikacji Orange. Ta sama sieć, ten sam telefon. Niedawno certyfikację uzyskał i w końcu działa. Pytanie dlaczego wcześniej w jednej ofercie telefon nie miał certyfikacji a w innej już miał? To jest chore co wyprawia Orange. Dawno już bym wywalił z tej sieci, ale niestety nikt nie umywa się nawet cenowo do nju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marrik napisał:

No i właśnie tu jest ten paradoks, że na flex działa wszystko a na innych ofertach już nie.
Na Mi Note 10 Lite kumpla, który miał flex volte i vowifi działało bez problemu. U mnie na nju dostałem informację, że telefon nie ma certyfikacji Orange. Ta sama sieć, ten sam telefon. Niedawno certyfikację uzyskał i w końcu działa. Pytanie dlaczego wcześniej w jednej ofercie telefon nie miał certyfikacji a w innej już miał? To jest chore co wyprawia Orange. Dawno już bym wywalił z tej sieci, ale niestety nikt nie umywa się nawet cenowo do nju.

Od kiedy mogłem włączyć opcję wifi callning czy VoLTE to cyka wszystko jak należy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, grzegorz1982 napisał:

czy teraz jak przejdę na ROM EEA to czy mi to zniknie czy zostanie?

Raczej powinno zostać, ROM EEA ma już wbudowany modem europejski. Jeśli aktywowałeś usługi u operatora i jest on oficjalnie wspierany, to będzie działało. Jeśli natomiast oficjalnie nie jest wspierany, to usługi przestaną działać. 

Edit:

Coś mi świta, że na Mi9 musiałem też podmieniać modem i ukrywać śledzenie aby funkcje te działały co znaczy, że po zmianie ROMu nie będą działały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zoltan78 napisał:

Raczej powinno zostać, ROM EEA ma już wbudowany modem europejski. Jeśli aktywowałeś usługi u operatora i jest on oficjalnie wspierany, to będzie działało. Jeśli natomiast oficjalnie nie jest wspierany, to usługi przestaną działać. 

Edit:

Coś mi świta, że na Mi9 musiałem też podmieniać modem i ukrywać śledzenie aby funkcje te działały co znaczy, że po zmianie ROMu nie będą działały. 

Miałem wcześniej ROM EEA i nie działały mi usługi, mimo włączonej usługi na koncie. Włączanie / wyłączanie kodami nic nie dawało, aż w końcu znowu przeszedłem na ROM xiaomi.eu ( aby mieć root-a). Jak znowu przejdę na EEA to znowu to starce?

Na ROM-ach EEA nie ma możliwości rootowania telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorz1982 w Twoim telefonie ten moduł jest. Równie dobrze mógłbyś sobie wgrać EEA i te usługi by działały pod warunkiem, że będziesz miał dostęp do roota. I po zmianie ROMu ponownie wybierzesz ten modem.

Tak na marginesie, to warto aż tyle się męczyć aby mieć te usługi. Odczułeś jakaś znaczącą różnice? Widzę, że walczysz jak lew. 

Możesz też spróbować inaczej. Wgrać ROM EEA, przełożyć kartę do jakiegoś huawei albo Samsunga, z tym, że z tych nowszych i aktywować usługi na koncie. Po otrzymaniu wiadomości o aktywacji przełóż kartę ponownie do swojego telefonu, wyłącz śledzenie za pomocą kodów dla WiFi Calling oraz VOLte. Osobiście sprawdzałem i ten sposób działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zoltan78 napisał:

Możesz też spróbować inaczej. Wgrać ROM EEA, przełożyć kartę do jakiegoś huawei albo Samsunga, z tym, że z tych nowszych i aktywować usługi na koncie.

Usługi na koncie (karcie sim) mam aktywne, sprawdzałem na innym telefonie Mi11liteNE i wszystko działa jak należy (od razu włącza mi sie VoLTE, problem robi się w momencie przełożenia karty do Mi9.

11 godzin temu, zoltan78 napisał:

Po otrzymaniu wiadomości o aktywacji przełóż kartę ponownie do swojego telefonu, wyłącz śledzenie za pomocą kodów dla WiFi Calling oraz VOLte. Osobiście sprawdzałem i ten sposób działa. 

Jeśli masz na myśli kody do aktywacji VoLTE/Wifi *#*#86583*#*# ... to mam komunikat disable.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, grzegorz1982 napisał:

Usługi na koncie (karcie sim) mam aktywne, sprawdzałem na innym telefonie Mi11liteNE i wszystko działa jak należy (od razu włącza mi sie VoLTE

Działają dla tego, że operator oficjalnie wspiera te usługi na tym modelu, na Mi 9 już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Próbuję uruchomić wifi calling na Xiaomi Mi 8. Jestem w sieci Play. Przez BOK mam wszystko włączone co jużpotwierdziłem na telefonie Redmi Note 8 pro. Tam działa i volte i vowifi. Niestety na moim  Mi 8 działa tylko volte. Zrobiłem wszystko jak w instrukcji zmiany modemu, jest ustawiony na aktywny Dt_poland_comercial, a ROW_commercial został usunięty. Niestety nic to nie dało, a może nawet jest gorzej teraz.

W "stan IMS" połączenia wideo: niedostępna, a jestem prawie pewny że na row_commercial było to dostępne. Jest jeszcze coś do zrobienia, żeby wifi calling odpalić na tym telefonie? Mam wgrany najnowszy weekly rom z xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...