Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Cześć Wszystkim, 

Jako przyszły użytkownik Xiaomi chciałbym się dopytać o pewne kwestie VoLTE i VoWiFi. 
Planuje zakupić jeden z poniższych telefonów: mi 10T PRO,  11T, 11T PRO. 

Chciałbym się dowiedzieć czy bez większego problemu te 2 usługi wam działają na tych telefonach. Czy spotykacie się z jakimiś dziwnymi sytuacjami że coś nie domaga?

Ogólnie jestem od dłuższego czasu przywiązany do operatora Play i chciałbym dowiedzieć się głównie czy u niego wszystko działa bo niestety na stronach Play VoLTE nie ma żadnego telefonu tej marki. 

https://www.play.pl/uslugi/volte/
https://www.play.pl/uslugi/wifi-calling/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, brawo napisał:

No to sobie odpowiedziałeś. Jak nie ma, to nie działa. Skontaktuj się z infolinią.

Tylko problem w tym że informacje na stronie wyglądają na dość nieaktualne. Gdzieś mignęła mi informacja że ostatnia aktualizacja 08.2019 była jednej ze stron więc wole podpytać się użytkowników którzy korzystają z takiego zestawu czy im działa :)

1 godzinę temu, Bar.Tek napisał:

Dość często volte i wificalling działa nawet jak telefon nie jest wspierany. Ja tak miałem z mi10 i mi11pro. Po prostu trzeba sprawdzić. 

Właśnie poszukuje osoby która mogła by to zweryfikować. Mam nadzieje ze forum @miuipolska jest odpowiednim miejscem na takie wsparcie ;) 


Zastanawia mnie tylko jedna rzecz czy poniższa strona będzie dość rzetelna aby dokonać dobrego wyboru smatphone.

https://wificalling-volte.pl/

Edytowane przez krzysiek_kalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia czy dane są aktualne. Ja mam w vikingu kartę i wolte jak i wifi wskoczyło mi po wpisaniu kodów w telefon. Chodzi o odkrycie opcji włączenia tych usług w ustawieniach telefonu. Innej osobie w tej samej sieci jak i na tym samym modelu telefonu nie chciało zadziałać. 

Trzeba pokombinować i powinno być ok. Akurat z tymi modelami ci nie pomogę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krzysiek_kalb napisał:

Właśnie poszukuje osoby która mogła by to zweryfikować. Mam nadzieje ze forum @miuipolska jest odpowiednim miejscem na takie wsparcie ;) 

Nie wiem jak te modele, aczkolwiek wątpię by co się zmieniło - Play generalnie zlewa posiadaczy Xiaomi, choć nie tylko ich. Swego czasu m.in. dlatego zachęciłem dziewczynę do zmiany operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmieniłem Playa. Przeszedłem do TMobile i bez problemu działa RCS oraz WiFi Calling. W Play nie działało nic. VoLTE i tu i tu nie dziala, ale to raczej jakieś braki w telefonie.

Trzeba patrzeć na strony operatorów, a nie osób trzecich. Czy dany model jest obsługiwany. Skoro strona nie jest aktualizowana, to widocznie nie mają nic nowego do dodania. Na pewno każdy operator pochwaliłby się, że ma nowe model obsługujące tą funkcjonalność.

 

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rn9pro i sieć Play, Volte działa bez wpisywania jakiś kodów czy uruchamiania specjalnych funkcji u operatora. Nie stwierdzam też jakieś wielkiej różnicy w jakości połączeń. Volte natomiast nie działa chyba z każdym nadajnikiem, funkcja u mnie włącza się i wyłącza automatycznie w zależności od tego, gdzie aktualnie się znajduję. W domu nie ma ikonki, w pracy już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Podobnie z jak pianiem nad RCS. Dla garstki ludzi jedynie dostępne. 99% społeczeństwa nie zawraca sobie doopy tymi usługami. Dopóki operatorzy nie będę tych usług włączać na wszystkich telefonach i taryfach, to jest to tylko picerka. Acha. I dodam, że ludziom operatorzy wciskają kit o nowych usługach jakie oferują :P

 

Edytowane przez brawo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak to jest z tymi nowinkami, tak jak napisaliście. Marketing i wciskanie kitu. Dla przykładu, mam kilka numerów w Play w bardzo korzystnej ofercie abonamentowej. Mam telefon obsługujący 5G, ale nie mogę skorzystać. Aby to uczynić propnowali mi abo droższe o 20 zł. 

Wiem, mógłbym przejść np. na kartę, ale nie o to chodzi. Jakoś z LTE nie musiałem więcej płacić. Za 5G też nie zamierzam.

Edit

Teraz zauważyłem, że w Mi9t działa mi Wifi Calling na karcie Orange.

 

 

 

Edytowane przez marciniozo
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam zagwostkę. Bo widzę, że dla wielu z Was usługa VoLTE działa mimo oficjalnej listy u operatora albo coś. 

Posiada ktoś może Poco F3 i może potwierdzić VoLTE w Orange lub T-Mobile?


W Orange obsługa kompletna porażka, piszę o włączenie mi VoLTE, baba zadaje mi pytania typu czy mam włączone Wifi bo muszę mieć chcąc z tego korzystać (chyba pomyliła sobie z Wi-Fi Calling), za kilka godzin "technik" niby mi włączył taką usługę jednak się jej nie doczekałem, potem kolejna mi powiedziała, że mój telefon nie obsługuje tej usługi. Kompletna rozbieżność informacyjna.

T-Mobile to sieć do której ewentualnie bym się przymierzał jeśli chodzi o zmianę (akurat za niedługo mi się kończy umowa u pomarańczowych).

Wiem, ze w Orange Flex na Poco F3 VoLTE i Wi-Fi Calling na pewno działa, tylko że to oferta taka "na chwilę", preferuję bardziej abo.

Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Edytowane przez pyth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało, kupiłem specjalnie pre-paida z T-Mobile i na moim Poco F3 po poproszeniu na czacie o włączenie usługi VoLTE i Wi-Fi Calling, śmiga wszystko aż miło. Co najlepsze, ni stąd, ni zowąd w małym mieście nagle mam ciągle pełny zasięg 5G, a dla porównania w Orange na dosłownie 5 sekund mi się pokazała ikonka 5G tylko jak przejeżdżałem koło A4-ki koło Krakowa. 🤣
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jakby kogoś interesowało, kupiłem specjalnie pre-paida z T-Mobile i na moim Poco F3 po poproszeniu na czacie o włączenie usługi VoLTE i Wi-Fi Calling, śmiga wszystko aż miło. Co najlepsze, ni stąd, ni zowąd w małym mieście nagle mam ciągle pełny zasięg 5G, a dla porównania w Orange na dosłownie 5 sekund mi się pokazała ikonka 5G tylko jak przejeżdżałem koło A4-ki koło Krakowa. 
 


Nie dziwi mnie to wcale. Na obwodnicy Krakowa notorycznie mi przerywa połączenie pomiędzy Skawina a Tyniec bo jest słaby zasięg.

Co do Volte to podtrzymuje co powiedziałem bo to się nie zmienia. W nju na redmi note 9 nie da się używac gdyż w momencie włączenia przestają wychodzić smsy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kecram, to, że Masz włączone to dopiero połowa sukcesu. Po pierwsze zadzwoń do operatora, niech aktywują usługi. No chyba, że już to zrobiłeś. Po drugie być może trzeba użyć/wpisać kody aby aktywować usługi w telefonie. Jakie kody to zależy od Twojego modelu fona.

Może też być tak, że pomimo, że wszystko masz włączone i ustawione usługa może nie działać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...