Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Bar.Tek napisał:

dziękuje już pobieram i zaraz będę instalował 

 

3 godziny temu, KrisGD napisał:

dziękuje już pobieram i zaraz będę instalował 

Instalacja sie udała ale zostawiłem odblokowany bootloader i teraz nie moge zalogować sie do apki McDonalds. Wykrywa ze telefon jest modyfikowany, mieliscie taka sytuacje ? Te apke moge sobie podarować ale nie wiem jak będzie z innymi. Zastanawiam sie czy nie wczytać softu od początku z zablokowanym bootloaderem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do póki nie zablokujesz bootloadera sytuacja się nie zmieni. Możesz jeszcze zainstalować Magiska w celu zrootowania telefonu, on posiada możliwość pozostawienia odblokowanego bootloadera wraz z działającymi aplikacjami,ale od tego są inne tematy. Trzymajmy się wątku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@zoltan78

Czy jest możliwe zmienić modem w poco X3 bez robienia root?

Niestety w poco X3 w plusie działa tylko VoLTE, a vowifi nie. Co więcej w Heyah na prepaid działa vowifi oraz VoLTE na poco X3.

Żona ma Redmi note 8 pro i tam akurat w plusie działa VoLTE oraz vowifi (wraz z moją kartą z poco). 

 

Czyli rozwiązaniem problemu będzie zmiana modemu z tego co sądzę, tylko nie chce mi się znów reinstalować systemu i ustawiać wszystko od nowa dlatego pytam czy jest możliwość zrobić to bez roota :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zrobisz roota to nie blokuj bootloadera. Możesz uceglić telefon. Lepiej już wgrać magiska i poukrywać w nim co trzeba zgodnie z informacją znajdują się w dziale Toturiale. Nie eksperymentował bym aż tak. Rozumiem że chcesz zrobić roota, zmieć ustawienia modemu a później odinstalować root i zablokować bootloader. Czy ten zabieg jest warty zachodu? Na prawdę nie ma jakiś super różnic przy tych usługach. Chyba że korzystasz z dwóch kart sim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zoltan78 napisał:

Jak już zrobisz roota to nie blokuj bootloadera. Możesz uceglić telefon. Lepiej już wgrać magiska i poukrywać w nim co trzeba zgodnie z informacją znajdują się w dziale Toturiale. Nie eksperymentował bym aż tak. Rozumiem że chcesz zrobić roota, zmieć ustawienia modemu a później odinstalować root i zablokować bootloader. Czy ten zabieg jest warty zachodu? Na prawdę nie ma jakiś super różnic przy tych usługach. Chyba że korzystasz z dwóch kart sim. 

Nie będę zaśmiecał już wątku :-)

Chodziło mi o to, że na wersji indonezyjskiej mam nagrywanie rozmów, brak problemu z płatnością NFC gdzie w xiaomi.eu notorycznie się wywalała ta usługa i zonk w sklepie tylko fajnie byłoby mieć VoWiFi - na Redmi note 8 pro śmiga bez problemu w plusie / plush ( Może mtk i lepiej tam z modemem jest rozwiązane)

No nic zostaje mi do wyboru:

1. Kopia zapasowa, root i ukrycie tego wszystkiego - tylko jak zwykle płatność NFC będzie problemem + zmiana modemu. 

2. Zmiana operatora z plush na Heyah 01

3. Zmiana telefonu gdzie wrzucę wersję indonezyjską i będzie działać tak jak w przypadku Redmi note 8 pro żony. 

 

Dzięki za pomoc i odpowiedzi. Muszę przemyśleć temat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W Redmi Note 10 5G działa VoLTE w Play. Z racji tego, że telefon jest oficjalnie wspierany (VoWiFi) bez problemu działa aktywacja smsem. Potem jeszcze sprawdzę Plusa. 
Na Redmi Note 10 pro w Play też działa. Niestety odczuwam spadek głośności przy volte. Po włączeniu jest głośniej, a różnicy w jakości nie słychać.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Vikingów, na Mi10 nie miałem Volte i Vowifi dopóki nie zmieniłem modemu na EEA. Oczywiście jak w romie nie było przełączników to włączyłem je kodem. Po przestawieniu modemu wszystko samo zaczęło działać mimo, że telefon nie był wspierany.

Na mi 11 pro mam volte i vowifi od samego początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bar.Tek napisał:

Też mam Vikingów, na Mi10 nie miałem Volte i Vowifi dopóki nie zmieniłem modemu na EEA. Oczywiście jak w romie nie było przełączników to włączyłem je kodem. Po przestawieniu modemu wszystko samo zaczęło działać mimo, że telefon nie był wspierany.

Na mi 11 pro mam volte i vowifi od samego początku. 

Na Mi9 nie mialem nigdy Vowifi. Tylko Volte udalo mi sie wlaczyc, ale bez zmian modemu. Niestety od kilku wydan nie mam juz i szukam przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś ma virgin mobile i działa mu wifi calling? Opcje w ustawieniach są włączone, natomiast nie działa. Nie wiem, czy trzeba gdzieś dzwonić, czy kodem aktywować. 

 

Na drugiej karcie Play, wysłałem SMS START NA 282 i zaczęło działać 

Zmieniać dostawcy nie chce, bo kupuje pakiet miesięcznie za 3 zł + 6 zł mnie kosztuje 6gb internetu.

 

Czyli za 9 mam wszystko, czego potrzebuje. Lepszej oferty chyba nie znajdę.

Redmi Note 10S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś wie czy Vollte i vowifi jest dostępne dla Mi 11 w plusie na kartę? Mam makabryczne problemy z internetem w mi 11 od kiedy go mam w sieci Orange. LTE chodzi jak złoto, ale jak nie mam zasięgu LTE tylko H+ to jest tragedia. Na służbowym telefonie mam plusa i na LTE i na H+ swobodnie przegląda się neta, a w Orange na H+ nic prawie nie chce się załadować. Próbowałem już różne APN, ale nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po roku używania Redmi Note 9 Pro mam wreszcie VoLTE i VoWiFi w Orange. Normalnie na stockowym ROM.
Tyle czasu zajęło certyfikowanie urządzenia przez operatora.
Jak tak dalej pójdzie, to może Xiaomi włączy jeszcze obsługę Galileo?
Ano ja też się zdziwiłem jak wróciłem z urlopu wjeżdżając do polskiej sieci że jest volte. I w sumie prawie przez dwa tygodnie aż do dzisiaj zastanawiałem się dlaczego nie wychodzą ode mnie SMS. Wystarczy wyłączyć volte i SMS znów działają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WD40 napisał:

U mnie SMS-y działają przy włączonym VoWiFi

To niemoźliwe o ile nie masz Samsunga Galaxy Note 9. Na reszcie telefonów Orange blokuje wysyłanie smsów póki nie da im certyfikatu. Orange Wifi Calling

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...