Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, jakim cudem nie chce mi zatrybic VoLTE/VoWiFi w Play na Mi 10T Lite. Mam póki co Globala, czekam na odblokowanie, odpowiednie opcje zaznaczone w ustawieniach, ale nie wskakują ikonki ani VoLTE, ani VoWiFi. Nawet wyłączyłem sprawdzanie przez operatora, ale i tak dalej telefon tego nie "widzi". Taryfa jest ok. Może to przez starą kartę SIM...? (2014)

Edit. SMS na 282 zwraca info, że telefon nieobsługiwany... Będę walczyć przez apke :)

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kacper Skrzypek oprócz tego co już zrobiłeś to najlepiej teraz przełóż kartę do telefonu oficjalnie wspierającego tą usługę. Ja korzystałem z kumpla Huawei, następnie wyślij SMS o treści START na 282, poczekaj na smsa zwrotnego z potwierdzeniem włączenia usługi i przełóż kartę do swojego telefonu. Listę wspieranych telefonów znajdziesz tu na dole tego wpisu. Powinno zadziałać. Yo sprawdzony sposób z tą siecią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, ok.

Uzupełnienie tylko: po restarcie telefonu działa VoWiFi. Nie działa już natomiast VoLTE (niecertyfikowany telefon).

Edit: działa jednak. Nie wyłączyłem WiFi, więc nie wyświetlało ikony :)

Edytowane przez Kacper Skrzypek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi 10T Lite czuć różnice w stosunku do starego Redmi Note 7. Na Mi rozmowy są czyste, bez szumów :) Czy ten telefon ma redukcje szumów/zakłóceń, bo nawet bez Volte/VoWifi nie ma zniekształceń. RN7 delikatnie szumi w tle.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin19883 napisał:

Automat to jest chyba tylko na Samsungach i Iphonach. A tak to zawsze u wszystkich trzeba ręcznie uruchamiać na koncie poprzez konsultanta.

Nie zgodzę się, na Mi 11 po wyjęciu z pudełka i włożeniu kart z Play i Orange z automatu te usługi działają. Nie potrzeba żadnych kodów. Widocznie jest to wspierane urządzenie przez obie sieci. 

IMG_20210414_221207.jpg

IMG_20210414_221534.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zoltan78 napisał:

Nie potrzeba żadnych kodów.

Nie mówię o kodach. Nic w telefonie nie zmieniam. Usługi są aktywne w telefonie, ale nie włączone w systemie operatora usługi Volte/VoWifi. Na czacie trzeba je uruchomić. np. w PLAY wystarczy poprosić o uruchomienie Wifi Calling. Usługi w kilka minut pojawiają się na telefonie.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zoltan78 napisał:

w przypadku Mi 11 nic nie musisz aktywować.

Nie musisz, bo już wcześniej twój numer miał te usługi włączone, jeśli korzystałeś z Volte/VoWifi. No chyba, że mówisz o dopiero co kupionej karcie sim?

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest racja. Kumpel ma ten sam telefon co ja. Wrzucił tylko kartę z T-Mobile i działało od razu VoLTE I VoWIFI, niczego nie aktywował żadnymi kodami czy czymś. Ja musiałem aktywować w nju przez BOK a i tak przestało działać.
Orange zwyczajnie leci w pewien narząd męski tłumacząc, że muszą być certyfikaty i inne pierdoły. Dziwne, że w jednej sieci muszą być a w innej nie i działa z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marrik napisał:

Orange zwyczajnie leci w pewien narząd męski tłumacząc, że muszą być certyfikaty i inne pierdoły. Dziwne, że w jednej sieci muszą być a w innej nie i działa z automatu.

W orange smieszne jest to, ze w abo oraz karta po chwili blokuja, orange flex dziala ciagle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wersje MUI Global 12.2.7 stabilna i po  włączeniu VoLTE nie działa identyfikacja rozmówcy. Każdy numer wyświetla się jako nieznany.  Niestety nie moge zmienić wersji modemu, MODEM test tools nie che sie uruchomić. Telefon zakupiłem niedawno jest super ale bez włączonej opcji VoLTE podczas rozmowy telefonicznej  co chwila wyłącza połącznie z Internetem. Próbowałem wielu ustawień i efekt ten sam albo VoLTE  uruchomione z brakiem numeru dzwoniącego albo wyłączone i braki netu podczas rozmów telefonicznych. Kartę wkładałem do obu slotów sim efekt taki sam, telefon jest z sieci Play i tam jest używany. 

1111.jpg

Edytowane przez KrisGD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zoltan78 napisał:

@KrisGD albo wgrasz xiaomi.eu albo musisz zrobić roota w celu modyfikacji modemu, inaczej nie ruszy. 

obecnie mam taki soft myślałem że jest to wersja EU, jeżeli zainstaluje z tej strony 12.5 będzie ok ? i czy backup zadziała z poprzedniej wersji czy trzeba wszystko na nowo instalować ?

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-12-0-12-1-12-2-12-5-stable-release.56191/

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrisGD Jeżeli zainstalujesz xiaomi.eu będziesz mógł zmienić ustawienia modemu, jeśli natomiast chcesz mieć oryginalny soft z działającym VoLTE to możesz wgrać rom EEA dla swojego modemu. Wgrywa się go Miflashem po uprzednim odblokowaniu bootloadera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, KrisGD said:

obecnie mam taki soft...

RJBINXM - to soft na Indie.
U Ciebie z softami jest tak:

RJBEUXM - wersja na EU
RJBMIXM - wersja Global
RJBCNXM - wersja na Chiny lub xiaomi.eu

Ja sprawdzam zawsze tutaj co nowego z xiaomi.eu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/

Edytowane przez orte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy potrzebuje 2 karty SIM czy nie.
Indie były zapewne by odblokować 2 slot.

Jak używasz jedną kartę SIM to wygraj Global, jeżeli 2 karty to wgraj xiaomi.eu

Ja mam xiaomi.eu i nie mam problemów.
Przed zmianą zrób sobie backup, potem wipe data i cache i dopiero zmieniaj soft.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mates21 napisał:

zauwazylem, ze gdy z kims rozmawiam i w tym czasie ktos do mnie dzwoni, to osoba z ktora rozmawiam przestaje mnie slyszec. Tez tak macie?

Jak dostajesz powiadomienie do wycisza rozmowę i wraca po wszystkim. To sie nazywa połączenia oczekujące. Masz opcje w ustawieniach, możesz to zmienić. Możesz wyłączyć powiadamianie o połączeniu oczekującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2021 o 11:46, zoltan78 napisał:

@KrisGD Jeżeli zainstalujesz xiaomi.eu będziesz mógł zmienić ustawienia modemu, jeśli natomiast chcesz mieć oryginalny soft z działającym VoLTE to możesz wgrać rom EEA dla swojego modemu. Wgrywa się go Miflashem po uprzednim odblokowaniu bootloadera. 

Czy może ktoś podać linka do softu gobal na mi10. Był poprzednio ale chyba post został skasowany. Właśnie odblokowałem bootloader i pozostało wgrać tylko soft ale jakoś nie jestem pewien który powinienem wgrać Miflashem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...