Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, janek125 napisał:

Gdzieś kiedyś widziałem, że coś podobnego jak się konfiguruje w Activiti Launcher można robić jakimiś programem poprze komputer. Nie mogę tego znaleźć. No chyba że się nie da i wszystko w temacie.

Tylko seria telefonów Mi

1 godzinę temu, jbl485 napisał:

Nie do końca tylko TM. W Play działają obie usługi. W Plusie udało mi się tylko uruchomić VoLTE.

 

Mówimy tu o Redmi Note 7. Jak długo mam Play, to nigdy nie uruchomiłem tych usług na tym telefonie. Coś ci się pomyliło.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że masz telefon zrootowany i włączone debugowanie usb

ściągnij apk Terminal Emulator - MAGISK przyzna mu uprwnienia SU

Uruchom terminal na telefonie i wpisz:

su

setprop sys.usb.config diag,serial_cdev,rmnet,adb


Instalujesz QPST

Uruchom PDC i wybierz device z listy

Odnajdź właściwy profil i activate.

Tak to wygląda w skrócie.


Ogólnie wygląda to tak jak tutaj



Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz aktywny profil aktualnie dla Play?

Potrzebujesz aktywować Dt_poland_comercial.
Trzeba dwa razy dać activate.

Zapewne po restarcie wróci do domyślnego profilu. Ale wystarczy usunąć ten domyślny i cały czas będzie ten Twój wybrany


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jbl485 napisał:

Usuń ten domyślny, Row_Comercial?? I dopiero ustaw DT_Poland_comercial

Usunąłem wszystkie profile i zostawiłem DT_Poland_comercial. Przeczytałem po fakcie, że wystarczy Row_Comercial.  DZIAŁA :D Taka ciekawostka, że nawet w Orange śmiga Volte/VoWifi. Tylko wiadomo, że zaraz mnie zablokują, no ale test udany. Za to w PLAY EVS działa!!!!!

Edytowane przez marcin19883
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuniete wszystkie profile, zostawiony tylko DT_Poland_Comercial i...

Jak to sie teraz mowi, SZTOS, w play dziala VoLTE,VoWiFI i EVS!

Ktos kojarzy, czy gdy wyjdzie nowa tygodniowa Beta, trzeba powtorzyc proces usuwania innych profili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2021 o 18:34, FromWP napisał:

Już jest 12.0.9. W Play i Plusie działa.

Obecnie w Redmi Note 9 pokazuje 12.0.5.0 i nic bardziej aktualnego, spróbuje ręcznie wrzucić, bo telefon mam odblokowany, pytanie tylko, który, zeby mógł zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2021 o 09:36, jbl485 napisał:

Po aktualizacji profile nie wrócą.
 

Po wgraniu romu przez twrp profile wróciły. Przypuszczam, że plik odpowiedzialny za profile IMS jest w partycji vendor lub system i zostaje nadpisany po wgraniu softu od nowa.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jbl485 napisał:

Musiałbyć jakiś updated modemu.
 

Chyba jednak był, bo instalowałem rom miui przez fastboota a potem znowu Pixel Experience. W Miui usunęłam znowu profile. Po instalacji Pixel Experience wróciły. Hmmm chyba coś w Pixelu było też.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę w Play. Kiedyś chodziło mi VoWiFi oraz RCS. Od jakichś 2-3 miesięcy przestało działać jedno i drugie. Kupiłem starter za 5 zł w T-Mobile. I cud się stał. Działa i RCS i VoWiFi... Trzeba chyba numer przenieść. Tym bardziej, że oprócz tego, że nic nie działa w tej sieci, to Play już sobie liczy 45 gr za MMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brawo napisał:

Mam kartę w Play. Kiedyś chodziło mi VoWiFi oraz RCS. Od jakichś 2-3 miesięcy przestało działać jedno i drugie.

Sprawdź u konsultanta na czacie czy masz włączone wifi calling. A co do RCS to u mnie też nie idzie na żadnym numerze uruchomić od zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są usługi IMS włączone, ale jak widać to za mało. Co ciekawe to w TMobile włączyłem smsem vowifi, ale rcs nie włączałem, bo miałem komunikat że urządzenie nie obsługuje. A wczoraj sprawdziłem i pojawiło się samo z siebie... W dodatku max wiadomość to 105M, a jak działało rcs w Play to był to max 50M. 

IMG_20210407_063756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się, jednak mam problem. Moje profile wyglądają jak poniżej

rmn7.thumb.jpg.b87b8e6cbbe65f4dcc055aa39ba0942b.jpg

Domyślnie jest aktywowany Plus_Poland_Commercial. Jak go zdezaktywuje i aktywuje DT_Poland_Commercial wszystko działa jak powinno (VoLTE i VoWiFi). Problem pojawia się gdy zrobię restart telefonu. Wtedy wraca Plus_Poland_Commercial i już nie działa ani VoLTE ani VoWiFi. Więc pomyślałem, żeby usunąć ten profil z Plusa. Tylko jak go w przyszłości ewentualnie odzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, janek125 napisał:

Problem pojawia się gdy zrobię restart telefonu. Wtedy wraca Plus_Poland_Commercial i już nie działa ani VoLTE ani VoWiFi. Więc pomyślałem, żeby usunąć ten profil z Plusa. Tylko jak go w przyszłości ewentualnie odzyskać?

Ja usuwam playa, orange, t-mobile, plusa. Aktywuje DT_Poland_Commercial i działa u wszystkich, po resecie się nie przełącza na nic innego. A jak chcesz odzyskać profile, to musisz wgrać soft na nowo np. fastboot, czy paczka xioami.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, janek125 napisał:

A gdyby ten profil Plusa wyedytowac? Tylko jak?

To niemożliwe. Profile są zapisane jako pliki mbn, a one z kolei są podpisane przez Xiaomi (albo Qualcomma, nie wiem, ale raczej Xiaomi). Bez kluczy Xiaomi i/lub ich kodu źródłowego taka edycja jest raczej średnio możliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...