Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi




Na Mi9 w MV nie dziala na nowym romie .....

Nowy ROM to Android 11?
Bo wtedy nie działa. Na Andku 10 bez problemu.
Mi 9 od prawie 2 lat używamy w domu, VoWiFi i VoLTE w Play na Global EU, po zmianie modemu, działa od na pewno ponad roku bez problemu. Teraz jest 12.0.4.0 QFAEUXM i dalej działa OK.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij i włóż kartę sim jeżeli jeszcze tego nie robiłeś.

Ja: Przewaliłem kartę jeszcze do innego telefonu, wysłałem START na 282 (play odpisało, że dziękuje i włącza usługi na moim numerze) i mam teraz na mi9se obie opcje aktywne oraz już przetestowane w sieci Mobile Vikings.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Problem jest tego typu, że po aktualizacji do 21.2.24 przestała działać funkcja wifi calling w sieci Play. Na 21.2.3 wszystko działało jak należy.

Kontaktowałem się już z Play i zresetowali usługę wifi calling. Telefon też wielokrotnie ponownie uruchamiany.

Wie ktoś z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić na innej sieci WiFi. Mam co prawda inny rom, ale też w pewnym momencie zniknęła mi ta usługa. Co ciekawe że działa na jakich obcych sieciach WiFi, a na mojej nie. Zgłosiłem do dostawcy internetu, ale coś ciągle wisi zgłoszenie. Ogólnie twierdzą, że nie blokują tej usługi. Ale jednak nie działa. Po zmienieniu sieci WiFi wyłącz i włącz suwakiem w telefonie VoLTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kontaktować się z BOK Play lecz twierdzą, że wszystko jest u nich ok. Dezaktywowali mi usługę vowifi i aktywowali ponownie. Otrzymałem sms o aktywacji usługi lecz nadal nic. Próbowałem odszukać modem config ale ani w "Hidden settings for miui" ani w " Activity louncher" nie mogę tego znaleźć. Nie wiem co dalej robić. Nie działa również Volte

Na innym wifi również to samo.

Chciałem zrobić downgrade do wersji 21.2.3 lecz telefon się nie uruchamia przy wybraniu zip z poprzednią wersją systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX
Po aktywacji DT Poland Commercial pokazało się u mnie w końcu VoWiFi w Play default_smile.png
Teraz tylko zostało przetestować.
Ciekawe też jak z VoLTE, bo działało, ale nie pokazywało numeru telefonu w przychodzącym połączeniu.
Po meczu będą testy.
.....................
Po testach.
Działają u mnie obie usługi, a VoLTE mi w końcu pokazuje kto dzwoni.


Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, orte napisał:

THX
Po aktywacji DT Poland Commercial pokazało się u mnie w końcu VoWiFi w Play default_smile.png
Teraz tylko zostało przetestować.
Ciekawe też jak z VoLTE, bo działało, ale nie pokazywało numeru telefonu w przychodzącym połączeniu.
Po meczu będą testy.
.....................
Po testach.
Działają u mnie obie usługi, a VoLTE mi w końcu pokazuje kto dzwoni.


Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

 

Po zmianie na stable i na dt/commerci/pl vowifi ruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 2 telefony od znajomych i jedno PW z pytaniem jak to po kolei zrobić.
To pomyślałem że skoro już napisałem odpowiedź na PW, to może i tu wkleję.
Ktoś jeszcze może skorzysta. Wklejam całość.

 

Cześć.

Jak po kolei to:
Najpierw MODEM test tools i potem MBN config loading.....

Potem najpierw sprawdź gdzie masz kartę którą chcesz poprawić, u mnie była jako SUB0.
Jak wpiszesz w okienko "DT" to pokaże listę, trzeba ją czasami przewinąć na dół.
Wybierasz .mbn które potrzebne i poniżej zmieniasz na SUB0 lub SUB1, zależy gdzie włożona
i wybierasz obok SW jako że interesuje nas oprogramowanie.
Klikasz "Act", wyskoczy okienko z ActSW MBN, zatwierdzasz OK.
Załaduje sobie mbn i zrobi restart modemu i od razu powinno działać.
Tzn. jak masz aktywne u operatora VoWiFi to się pokaże od razu ikona na górze, o ile jesteś w zasięgu sieci.
Po tym masz czerwony ostrzegawczy pasek na górze, że nie ma domyślnego MBN.
U mnie wszystko działa OK cały czas od aktywacji.

Po kolei masz masz screeny co robiłem.

IMG_20210227_185223.thumb.jpg.aacebba21114d53421335fbbe065e5cc.jpg

IMG_20210227_185311.thumb.jpg.6b3511a7d22f966f5e647ca0b4909911.jpg

450889123_Screenshot_2021-02-27-17-11-05-589_com.xiaomi_mtb2.thumb.jpg.5c0313394710a8f1f83259b3174c3d8e.jpg

463551589_Screenshot_2021-02-27-17-13-32-692_com.xiaomi_mtb2.thumb.jpg.00951eb2b06628e7f0aaecfd5be3c245.jpg

714359868_Screenshot_2021-02-27-17-14-31-514_com.xiaomi_mtb2.thumb.jpg.ef9fe7076ad21bb4f54170ef2370efb3.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Witam, mam mi 9, miui eu ver 20.9.10 

    owszem starszy soft ale póki co z nim zostaje, bo wszystko fajnie działa. T-mobile na kartę włączyło volte i vowifi co prawda już 1 marca przez infolinię 

    Teoretycznie ikonki pokazuje, przy połączeniach działa, volte bez zastrzeżeń, a vowifi co chwilę ikona znika, by za chwilę się pojawić. Jak jest ikonka to działa bo dzwoniłem, jak nie ma to przez sieć. Ale ciągle mam stabilne połączenie wifi bo przeglądam neta i widzę jak co jakiś czas ikona znika, po jakimś czasie się pojawia... 

    huawei żony trzyma vowifi cały czas, coś w moim telefonie powoduje znikanie tej usługi tylko co? potem znów się pojawia i tak co jakiś czas, znika i się pojawia... 

    ktoś wie o co chodzi? volte trzyma póki mam zasięg, a vowifi znika i się pojawia. 

    modem wybrany na dt comercial pl też nic nie zmienił. 

    Teoretycznie wszystko działa, tylko raz mam vowifi by za chwilę znikło, potem się znów pojawi... a w zasięgu jestem cały czas. Robi to na różnych wifi. Brakło mi pomysłów o co chodzi.Widget span 

26 minut temu, brawo napisał:

W T-Mobile usługę IMS można włączyć wysyłając sms o treści TAK na numer 80535. Dotyczy to też telefonów na kartę. U mnie usługa włączyła się, ale telefon mam nie wspierany...

mi 9 też nie jest wspierany, a działa ;)

jeszcze wyłączyłem na huawei p10 i też bez problemu

 

Edit:

po rozmowie z konsultantem t-mobile u nich na moim numerze problemu nie widzą, także ten problem to raczej w telefonie

Edytowane przez bartobbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem użytkownikiem sieci nju mobile, zaktualizowałem swojego Mi10 do najnowszej wersji systemu 21.3.3. W ustawieniach mam włączone Vowifi i Volte ale nie pokazuje mi się żadna ikonka. W ustawieniach modemu suwaki mam ustawione na włączone. Co mogę jeszcze zrobić?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartos napisał:

A może tak jak wyżej? zadzwonić na infolinię? 

tak zrobiłem , to pani mnie przekierowała na stronę Orange jak włączyć w telefonie tą funkcję krok po kroku. 

I że u nich w systemie te funkcje  są uruchomione. Chyba będę musiał jeszcze raz zadzwonić .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy działa komuś WiFiCalling/ VoLTE na Redmi Note 9 Miui 12.0.5.0 ? Zakupiłem ostatnio dwie sztuki tego modelu i usługi nie chcą ruszyć. Mam zwykłego Redmi 9 z Miui 12.0.1.0 i wszystko działa, telefony mają pełne wsparcie na stronie T-Mobile, podejrzewam, wersję Miui. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20210323_153101.jpg

Edytowane przez brawo
Co tu się dzieje, że tekstu nie można wstawić? Jest taki program jak wyżej. Niby mam VoLTE i w Play oraz T-Mobile. W tym drugim mam nawet prawodłową ikonę VoWiFi, ale jednak to jakiś pic na wodę. U mnie wciąż nie działają te uslugi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcin19883 napisał:

Jedynie obie usługi działają w t-mobile. Inni olewają ten telefon.

Gdzieś kiedyś widziałem, że coś podobnego jak się konfiguruje w Activiti Launcher można robić jakimiś programem poprze komputer. Nie mogę tego znaleźć. No chyba że się nie da i wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...