Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w nju na mi 10t lite dzisiaj suwaki się pojawiły mimo "carrier chcek ebabled" i cały opis przy włączaniu vowifi że "Orange Polska bedzie to i tamto". Nie ma tylko opcji czy ma preferować wifi czy sieci komórkowe (po zmianie kodem na "carrier chcek disabled" ta opcja jest dostępna) Wygląda na to że coś się zmienia, ale usługa i tak nie działa. Jutro zadzwonię do obsługi klienta, ciekawe co powiedzą. Chyba że piątkowa aktualizacja miui do 12.0.8.0 coś ma z tym wspólnego.

Edytowane przez martinezcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marcin19883 napisał:

Smsy po wifi działają?

Wysłałem testowo dwa i dostałem odpowiedzi (korzystając z vowifi) , więc wygląda na to że tak. Ale włączając tryb samolotowy i tylko Wi-Fi mogę zadzwonić, ale SMS już się nie chce wysłać (korzystasz z trybu samolotowego, spróbuj go wyłączyć i wysłać jeszcze raz). Więc nie wiem na 100% co by było przy braku zasięgu sieci, a tego nie mam jak sprawdzić.

Edytowane przez martinezcb
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, brawo napisał:

Skąd wiesz, że skorzystałeś z VoWiFi wysyłając sms?

Ze znaczka na belce (załącznik). Tak działaja rozmowy i sms. Ale tak jak pisałem powyżej w wersji z trybem samolotowym (obrazek 2) mogę tylko zadzwonić. Nie wiem więc czy to oznaka że jednak nie działa, czy problem robi tryb samolotowy. Nie mam miejsca bez zasięgu sieci komórkowej, żeby sprawdzić czy wtedy bez trybu samolotowego zadziała.

IMG_20210122_123137.jpg

IMG_20210122_123725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polemizował, RCS wymaga obu stron z jego obsługą, a w przypadku jak widzę że wysyłam SMS, to jest to SMS i RCS nie ma tutaj nic do rzeczy. (mam tylko jedną osobę w kontaktach do której wysyłam "wiadomość na czacie" zamiast "wiadomość SMS"). Jeśli wyłączę "funkcje czatu" w wiadomościach efekt jest taki sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, martinezcb napisał:
Wysłałem testowo dwa i dostałem odpowiedzi (korzystając z vowifi) , więc wygląda na to że tak. Ale włączając tryb samolotowy i tylko Wi-Fi mogę zadzwonić, ale SMS już się nie chce wysłać (korzystasz z trybu samolotowego, spróbuj go wyłączyć i wysłać jeszcze raz). Więc nie wiem na 100% co by było przy braku zasięgu sieci, a tego nie mam jak sprawdzić.

Czyli w dalszym ciągu w Orange nie działają SMS po vowifi. Pewnie bez zmiany ich platformy się nie odejdzie.

 

@brawo Kolejny raz pouczasz kogoś na temat volte/vowifi, samemu mając nikłe pojęcie na ten temat.

Rcs nie ma wspólnego z volte tym bardziej vowifi.


Wysłane z mojego Poco X3 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez jbl485
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gomulczito nie wiem w jaki sposób aktywowałeś, ale ja na moim wcześniejszym Mi9 to przełożyłem kartę do telefonu kolegi (Huawei) wysłałem sms pod 282 o streści START, poczekałem na zwrotnego sms z info że usługa działa. Po przełożeniu karty  i wcześniejszym wyłączeni śledzenia za pomocą kodów, pojawiła mi się opcja włączenia VoLTE i wszystko działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zoltan78 napisał:

@gomulczito nie wiem w jaki sposób aktywowałeś, ale ja na moim wcześniejszym Mi9 to przełożyłem kartę do telefonu kolegi (Huawei) wysłałem sms pod 282 o streści START, poczekałem na zwrotnego sms z info że usługa działa. Po przełożeniu karty  i wcześniejszym wyłączeni śledzenia za pomocą kodów, pojawiła mi się opcja włączenia VoLTE i wszystko działo.

VoWifi włączone przez BOK PLAY. Przekładam moją kartę do starego Samsunga A6 i tam działa więc po stronie mojego Mi9 leży problem. Kiedy uaktywniałem kodami ukryte menu z VoLTE i VoWiFi ta pierwsza usługa po włączeniu suwaka od razu zadziałał. Teraz nawet jej nie ma... any idea?

 

 

"wcześniejszym wyłączeni śledzenia za pomocą kodów" - co masz na myśli?

Edytowane przez gomulczito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:

@gomulczito miałem na myśli te kody:)

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

Powyższe kody tylko uaktywniają ukryte menu. Myślę, że problem leży w opisanym kilkanaście stron wcześniej wątku profilu DT_commercial_Poland autorstwa @onken i @igorlan.

 

EDIT: pomimo potwierdzenia SMS od PLAYa, że usługa jest włączona po przełożeniu karty do Mi9 dale nic - poniższe nie działa w moim przypadku

Spróbuję jeszcze Twojej metody czyli dezaktywuję obecnie wyświetlane ukryte menu, przełożę SIMa do samsunga, wyślę sms aktywacyjnego, przełożę kartę do MI9 i włączę ukryte menu. Zobaczymy co przyniesie nowy dzień :)

Edytowane przez gomulczito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, igorlan napisał:

Wysyłając sms z mi9 raczej nic nie uzyskasz, lepiej zadzwoń na infolinie PLAY i poproś o włączenie,  zazwyczaj nie zadają pytań dla jakiego telefonu i właczają od razu.

@igorlan dzięki za pomoc na priv. Apka, którą poleciłeś działa. Dla tych, którzy dalej borykają się z brakiem usług na Mi9  w Play polecam wykonać trzy proste i szybkie kroki:

  • Uaktywniamy ukryte menu kodami:

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

  • Ściągamy z GooglePlay Hidden Settings for MIUI wersja 3.7
  • Otwieramy apkę > Modem config i zaznaczamy odpowiednią konfigurację dla kraju pochodzenia karty SIM - w moim przypadku Polska

 

Poniżej screeny

Screenshot_2021-01-26-15-26-45-721_com.android.vending.thumb.jpg.cb78c9c0f2631958fbf625bb1b2578d2.jpgScreenshot_2021-01-26-15-26-27-589_com.ceyhan_sets.thumb.jpg.8bf5e66c6bf7729f1488eb4b5f785e9b.jpgScreenshot_2021-01-26-15-26-06-964_com.xiaomi.mbnloader.thumb.jpg.6ff4886e9294c412c7c571f74def4ff5.jpg

 

EDIT: wysyłanie/odbieranie SMSow działa przez VoWiFi

Edytowane przez gomulczito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie działa mi VoWifi na POCO F2 Pro z softem 21.1.20 Weekly w Orange Flex. VoLTE działa bez problemu. VoWifi działało mi na stock 12.0.3. W czym może być problem? Przełącznik VoWifi oczywiście włączony.

Edytowane przez karnasw
Pop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie znam się, próbowałem. 

Ponoć działa tylko na zasadzie, że włączasz w telefonie opcje i tyle. Bez żadnych kodów. 

 Chyba się udało i działa volte i vowifi, przynajmniej sprawdziłem i łącze się po vowifi i volte.

sposób opisany jest tutaj  https://miuipolska.pl/forum/topic/54003-miui-21234/page/2/?tab=comments#comment-592331

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w modem config wchodzi na stabilnej xiomieu, no i pomysł jest z ostatniej rozwojowej, więc tam tez da się wejść w modem config.

 

Słyszałem że w następnej wersji moją naprawić volte i vowifi na xiaomieu by nie trzeba było takich sztuczek stosować.

Mam nadzieje, że do nastepnej stabilnej też wprowadzą poprawkę.

Czy @Orjon to potwierdzi. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...