Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem wcześniej że nju / Orange A Flex to całkiem inne uprawnienia. 
Mam mi 9, po przejściu na Flex wszystko hula, a Pan na czacie mówił że nie będzie działać :).
Więc największe prawdopodobieństwo będzie na Flexie. 
Nju działa na starej platformie tak jak abo Orange. Do flexa była zrobiona nowa platforma. Ale czy ona jest inna i tam VoLTE na Xiaomi nie robi bałaganu, czy też jeszcze nie zaimplementowali na niej możliwości banowania nas za uruchamianie VoLTE kodem to już nie wiadomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej mogłeś przełączyć suwak?
Jeśli tak, to wpisz kody jeszcze raz.
Opcje nie mogą być wyszarzone.

Jeżeli masz pewność że usługi włączone(suwaki też na on) a nie masz ikonki po rozwinięciu paska powiadomień. Wtedy zostaje użycie PDC do zmiany profilu modemu, ale wtedy musisz mieć dostęp do root.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej pożyczyć cudzą kartę na moment lub kupić jakiegoś startera, ale w innej sieci, gdzie jest pewność że w tamtej chodzi ta usługa i sprawdzić. Porady typu rób twardy reset, jakieś rooty odpuść sobie bo zysk nie warty jest strat jakie możesz ponieść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystko wyjaśnione. Za pierwszym razem wpisałem kody 2 razy bo z automatu wolałem komunikat "enabled" niż "disabled". Teraz, po jednokrotnym wpisaniu kodu (a więc "carrier check was disabled") mam możliwość manewrowania suwakiem VoLTE (który po kodzie przeskoczył na ON automatycznie) a dodatkowo pojawiła się opcja VoWiFi, której wcześniej nie było wcale - ją też mogę włączać i wyłączać. Dodatkowo ikonka VoLTE na pasku także wszystko się zgadza. Wielkie dzięki @jbl485 za pomoc! 

Edytowane przez Baczeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tpawel napisał:
20 godzin temu, Emcet napisał:
Napisałem wcześniej że nju / Orange A Flex to całkiem inne uprawnienia. 
Mam mi 9, po przejściu na Flex wszystko hula, a Pan na czacie mówił że nie będzie działać :).
Więc największe prawdopodobieństwo będzie na Flexie. 

Nju działa na starej platformie tak jak abo Orange. Do flexa była zrobiona nowa platforma. Ale czy ona jest inna i tam VoLTE na Xiaomi nie robi bałaganu, czy też jeszcze nie zaimplementowali na niej możliwości banowania nas za uruchamianie VoLTE kodem to już nie wiadomo

W sumie logiczne. 

Wydaje mi się że nie opłaca im się już implementować identyfikacji urządzenia, po co mieliby się uwsteczniać jeżeli chodzi o rozwój VoLTE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pobudi napisał:

... no ale id brak

Nie ma prostego rozwiązania. Nie piszesz jaki telefon. W niektórych jest opcja zmiany profilu modemu przez modem config. W innych jak tego nie ma czasami można zmienić profil modemu jak masz roota. Może kiedyś to  zmienią wraz z nowszym romem.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że masz niewspierany model (aktualnie tylko Mi 9 SE i Mi 10). Orange wyłącza systemowo, nju też. A na karcie flexa w starym Redmi 6A włączyłem z ciekawości i obie (volte i vowifi) działają już prawie od miesiąca... W BOK nju powiedzieli że któreś 4 modele z "10" w nazwie "są w trakcie testów"...
Nic takiego nie napisali. Poza tym dziwne, że po kontakcie z BOK usługa działa i nagle przestaje, do następnego kontaktu z BOK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Baczeekk napisał:

Ok, wszystko wyjaśnione. Za pierwszym razem wpisałem kody 2 razy bo z automatu wolałem komunikat "enabled" niż "disabled". Teraz, po jednokrotnym wpisaniu kodu (a więc "carrier check was disabled") mam możliwość manewrowania suwakiem VoLTE (który po kodzie przeskoczył na ON automatycznie) a dodatkowo pojawiła się opcja VoWiFi, której wcześniej nie było wcale - ją też mogę włączać i wyłączać. Dodatkowo ikonka VoLTE na pasku także wszystko się zgadza. Wielkie dzięki @jbl485 za pomoc! 

I co możesz przesuwać suwaki w ustawieniach pod kodem *#*#4636#*#* ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pobudi napisał:

Witam ma ktoś rozwiązanie jeżeli   ID każdego dzwoniącego wyświetla się jako "nieznany numer" po włączeniu VoLTE w Play.   Volte działa i słychać różnicę w rozmowie.... no ale id brak ;)

 

Na tą chwilę w globalach z tym błedem pomaga wyłączenie volte. I ponownie zobaczysz kto dzwoni.

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mates21 napisał:

Sami Ci wlaczyli? U mnie brak, a konsultant mowi, ze jeszcze u nich nie ma. :(

Samo się pojawia u niektórych na forum telepolis. Ja nie mam numeru w tej sieci. Jest tak samo jak w PLAY, jeśli chodzi o volte i vowifi. Spytałem się na czacie vikingów i potwierdzili.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pobudi napisał:

   ID każdego dzwoniącego wyświetla się jako "nieznany numer" po włączeniu VoLTE w Play.  

Ps. zapomniałem podać model - mi 10t pro, soft xiaomi.eu   MIUI 12: 21.1.13  Android: 11

 

U mnie na Redmi Note 8 Pro w Play ID dzwoniącego wyświetla się normalnie. Może to zależy od telefonu i softu. A VoLTE mam już chyba rok. Aktywowałem kodami 

Edytowane przez piterchmiel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...