Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

skontaktuj się z infolinią swojej sieci. Te kody niczego nie włączają, a jedynie uruchomiają w telefonie możliwość skorzystania z tych opcji. Nie wiem jak jest w Plusie, ale w Play musi pani z okienka włączyć usługę WiFiCalling paluchem. Podobnie jak RCS. Ale to czy w komplecie telefon+usługa zadziała to inna sprawa.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2020 o 10:18, efazeti napisał:

Wyłączyłem "carrier check" powyższym kodem, opcja "VoLTE" się świeci że niby włączona ale fizycznie nie działa bo nie mam ani ikonki VoLTE a w sekcji "Stan usługi IMS" jest "Usługa VoLTE: Niedostępna".

Najwidoczniej coś gdzieś blokuje. Polecam ci wejść w opcje programistyczne (być może będziesz musiał je uruchomić klikając w "o telefonie" napis "wersja miui" ten trochę niżej szybko kilka razy, później w opcjach programistycznych włączasz "debugowanie przez USB". Później wpisujesz kod *#*#3646633#*#* i wchodzisz w ukryte menu. W moim przypadku blokowała funkcja "silent redial enable", trzeba wejść w "Misc Feature Config" wyłączyć a potem zmienić hVolte na bSRLTE a później z powrotem na hVolte. Ja za każdym razem muszę tak robić bo po wyłączeniu lub restarcie telefonu funkcja silent redial się załącza i volte nie działa dopóki nie wykonam tych czynności.

Mam też pytanie. Bratowa, bratanek i bratanica mają Redmi Note 8 Pro (prezent od Mikołaja). Bratowa i bratanek mają Play na abonament i działa im Volte i VoWifi, bratanica Play na kartę i nie chce działać, mimo że oba Carrie check są na disabled, a to sekretne menu nie działa bo to telefon w trybie dla dziecka i nie da się uruchomić opcji programisty. Z jakiś przyczyn preferuje jej też 3g/H+ mimo tego że ma tryb sieci preferuje LTE (mimo że ma bardzo dobry zasięg i na pozostałych LTE działa cały czas). Gdy się załączy LTE to działa tak długo dopóki np nie zadzwoni telefon a potem nie chce wrócić do LTE tylko trzeba to zrobić albo w wyszukiwaniu sieci i wybrać Play LTE nawet dwa razy z rzędu, albo w informacji o telefonie ustawić tryb LTE only a potem LTE/UMTS. Co zrobić aby uruchomić jej VoLTE?

Jako ciekawostkę dodam że na wszystkich telefonach działa LTE+ (advanced), ale tylko po sieci Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie jest, bo wysłałem dwa razy START na numer 282 i przysłali coś w stylu że niedostępna. Dodam że MMS też nie można wysłać. Cóż doradzę im wizytę w salonie po świętach. Bo to aż dziwne by na dokładnie tym samym modelu (sprawdziłem wersje) na dwóch działało a na jednym nie. Różnice są dwie, niedziałające jest na kartę i w trybie dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jako ciekawostkę powiem że mam Mi 9, Orange flex, VoLTE, VoWiFi działa elegancko, modem config Orange PL, nic nie załatwiałem w BOK, w sumie tak 2-gi miesiąc mi już leci, na zwykłym Orange nie działało :). 

Edytowane przez Emcet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2020 o 18:57, pkonrad napisał:

U mnie nie działa na żadnym Poco F2 Pro a mam dwa, jeden EEA a drugi Global. Na Mi 9T Pro z Globalem też nie działa. Oczywiście sieć Plus.

U mnie zadziałało po wysłaniu WlaczVoWiFi na 2601 Abo Plus, następnie kody 

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Samo wbicie kodu w dialerze nic nie daje, powoduje tylko wyświetlenie się opcji włączenia lub wyłączenia ikonki na pasku, które i tak nic nie dają, jeśli usługa nie jest uruchomiona u operatora.
Dostałem właśnie odpowiedź z nju o uruchomieniu usług i potwierdzam że obie działają wyśmienicie, telefon Mi Note 10 Lite.
Swoją drogą dziwne jest to, że nie jest uruchomione to z automatu a trzeba się o to upominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoLTE I VoWIFI można aktywować, choć jeszcze nieoficjalnie, w Tmobile na kartę. Z testów wynika, że działa w taryfie Tmobile Go. Aktywacją usług jak na razie poprzez Bok tmobile (telefonicznie lub chat). Nie wszyscy konultanci TMO są skorzy do jej włączenia i co niektórzy informują nadal, że usługa dostępna tylko dla abo. 

Osobiście testowałem i po włączeniu przez konsula przychodzą sms po aktywacji uslug i po xhwili pojawia znaczek volte /VoWIFI na urządzeniu. Sprzęt : mi 9 lite, taryfa tmobile go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marrik napisał:

Dostałem właśnie odpowiedź z nju o uruchomieniu usług i potwierdzam że obie działają wyśmienicie, telefon Mi Note 10 Lite.
Swoją drogą dziwne jest to, że nie jest uruchomione to z automatu a trzeba się o to upominać.

Wg info na nju powinny się uruchomić automatycznie, ale nawet po przełożeniu karty sim do starego telefonu (samsung) nie uruchomiły się ponownie. Ciekawe jak długo będą działać, u mnie w nju po przełożeniu karty do Mi10T lite działały... ze 2 godziny :D

Edytowane przez martinezcb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kwestia nie posiadania przez soft "namiarów" na VoLTE czy VoWIFI danego operatora może być spowodowane, że komórka nie łączy się z tymi usługami? W plusie xiaomi na chwilę obecną nie jest oficjalnie wspierane a na forum plusa ludzie chwalili się (tutaj tez) że złapali VoLTE, tymczasem na moim Mi6 oraz też na Redmi 8 i Redmi 7a nie łapie tych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, krupniok200 napisał:

na moim Mi6 oraz też na Redmi 8 i Redmi 7a nie łapie tych usług.

Jakbyś miał telefony z serii Mi10 lub Redmi 9, to by ruszyło. Za stare masz urządzenia.

ps. Spróbuj T-mobile na kartę z taryfą GO! Ręcznie poproś o aktywacje Volte i Wifi Calling na infolinii. Może się załączy(Twój Redmi 7A jest wspierany w abonamencie, to może ruszy na karcie)

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wg info na nju powinny się uruchomić automatycznie, ale nawet po przełożeniu karty sim do starego telefonu (samsung) nie uruchomiły się ponownie. Ciekawe jak długo będą działać, u mnie w nju po przełożeniu karty do Mi10T lite działały... ze 2 godziny 


Długo się nie nacieszyłem działaniem usługi, cały jeden dzień. Reklamacja już poszła, ciekawe co mi odpowiedzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-mobile GO. Działa komplet usług Volte i Wifi calling na Redmi Note 7. Soft nie ma znaczenia chyba, bo mam Pixel Experience, Na Miui też działa i ogólnie na każdym romie z Androidem 10, który ma włączone te usługi domyślnie. Trzeba tylko na czacie lub podczas rozmowy w BOK uruchomić ręcznie te usługi. Należy prosić konsultantów do skutku, bo mają takie suwaki w ustawieniach konta :D

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem SMSy, które rzekomo uruchamiają te opcje, dostałem odpowiedź, że są aktywne, ale sugerując się tym tematem zadzwoniłem jeszcze do BOK to potwierdzić i potwierdzili. W opcjach jednak info o braku funkcji u operatora. Telefon Poco X3, operator TMobile. W czym rzecz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2021 o 12:00, Marrik napisał:

Długo się nie nacieszyłem działaniem usługi, cały jeden dzień. Reklamacja już poszła, ciekawe co mi odpowiedzą

 

Że masz niewspierany model (aktualnie tylko Mi 9 SE i Mi 10). Orange wyłącza systemowo, nju też. A na karcie flexa w starym Redmi 6A włączyłem z ciekawości i obie (volte i vowifi) działają już prawie od miesiąca... W BOK nju powiedzieli że któreś 4 modele z "10" w nazwie "są w trakcie testów"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Baczeekk napisał:

Telefon Poco X3, operator TMobile. W czym rzecz? 

Abonament? Telefonu nie ma na liście wspieranych. Spróbuj Play lub Plus, tam nie blokują telefonów. O Orange zapomnij bo blokują każdy telefon spoza listy. Jeśli chodzi o T-mobile to tez nie blokują obcych urządzeń, ale oni idą swoją drogą, więc trzeba czekać.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Sebastian_M napisał:

W nju mobile odpowiedzieli mi że każdy telefon z listy będzie mieć automatycznie włączone VoLTE i VoWiFi.

Dlatego mam rozumieć że skoro mam x3nfc to nie działa...

Napisałem wcześniej że nju / Orange A Flex to całkiem inne uprawnienia. 

Mam mi 9, po przejściu na Flex wszystko hula, a Pan na czacie mówił że nie będzie działać :).

Więc największe prawdopodobieństwo będzie na Flexie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...