Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie o to chodzi że chcę ustawić LTE na sztywno bo w domu mam słaby zasięg i przełącza mi na 3g/H+ i Internet wtedy wolno działa i chodzi o to żeby działało w trybie sieci tylko LTE. Dlaczego VoLTE nie działa w trybie tylko LTE, tam zwłaszcza powinno działać we wszystkich innych opcjach połączenia głosowe działają bez VoLTE?

Edytowane przez karol3w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tryb tylko LTE. W domu mam słaby zasięg i w czasie korzystania z internetu przełącza mnie na 3g/H+. Szukałem po haśle VoLTE network type only LTE ale nie znalazłem odpowiedzi. Dziękuję @FromWP
za to że sprawdził u siebie. Pewnie na wszystkich telefonach wtedy VoLTE nie działa. Moją sprawę uważam za zakończoną. Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange już drugi rok rozmawia z Xiaomi... Pod tym względem, ta sieć to żart -,-

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/orange-z-xiaomi-pracuja-nad-uruchomieniem-volte-i-wifi-calling

 

Jak znam życie, to połowa użytkowników Orange nie ma dostępu do VoLTE i Wifi Calling - bo i po co Orange ma się starać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, browarmistrzPL napisał:

Mam kartę w NjuMobile (czyli Orange), posiadam działający VoLTE i Wifi Calling. Więc w czym jest problem?

Super. Wcale nie jesteś samolubny. Poza Tobą nikogo przecież innego nie ma na świecie... 

Czytałeś w ogóle artykuł? :( Znasz ceny serii Mi10? Znasz średnie zarobki Polaków? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Redmi 9 działa u mnie VoLTE i VoWiFi w Play, w Orange działa przez jakiś czas, a potem jest odłączane. Nie działa dopóki nie przełożę karty do Samsunga, wtedy znowu zaczyna działać. Orange pod względem technicznym to ogólnie porażka, do dzisiaj nie działają SMSy po WiFi, gdzie w Play i T nie ma z tym problemu.

Działa komuś RCS na Redmi w Play? W Plusie i Orange RCS działa bez problemu, ale na Redmi 9 pokazuje, że operator tego nie obsługuje. Po przełożeniu karty do Samsunga RCS działa. Czyżby Play blokował RCS dla Xiaomi, tak jak Orange to robi z VoLTE i VoWiFi?

Edytowane przez PawelG7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie dział RCS po wymianie karty na nową. Na starej karcie działało bez większych problemów. Więc jak komuś zależy na tej mało przydatnej usłudze i jako tako działa, to proponuję nie wymieniać karty. A kartę miałem chyba z 12 letnią... Co do VoWiFi i VoLTE, to u mnie ta pierwsza usługa działa, a druga nie. Upieram się przy tym niezmiennie.

Operatorowi "opłaca się" wpuścić rozmowy po WiFi, bo zwalniamy zasoby sieciowe 3G, 4G. W końcu rozmawiamy po własnym WiFi. Ale nie koniecznie "opłaca się" wpuścić rozmowy po VoLTE, bo jednak zabieramy na rozmowy jakieś tam pasmo internetowe na masztach. I to chyba o to chodzi. Silne marki pewnie wymuszają dostęp do tego, ale plebs ma to co ma...

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2020 o 19:38, PawelG7 napisał:

Działa komuś RCS na Redmi w Play?

Redmi Note 7 - nie działa.

Redmi Note 8t - nie działa

Redmi Note 9pro - działa

Redmi 7 - działa

Redmi 6 - nie działa

Oczywiście wszędzie aplikacja Google Wiadomości. Orange/T-mobile/Plus działa na każdym telefonie. Tylko Play ma problem.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2020 o 21:06, marcin19883 napisał:

Oczywiście wszędzie aplikacja Google Wiadomości. Orange/T-mobile/Plus działa na każdym telefonie. Tylko Play ma problem.

Ja na Redmi 9 próbowałem na Orange, Plus i Play, nie działa oczywiście tylko na tym ostatnim, więc Play chyba daje dostęp do RCSa losowym modelom telefonów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcin19883 napisał:

Jedynie T-mobile w abonamentach da radę

Czyli Plus ściemnia? Czy po prostu nie będzie działało na Redmi?

Bo usługę aktywowałem, przychodzi mi, że VoLTE_VoWIFI aktywne ale telefon twierdzi że operator nie wspiera technologii...

Nie będę przechodził do różowych bo mam złe doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, efazeti napisał:

Czyli Plus ściemnia? Czy po prostu nie będzie działało na Redmi?

Bo usługę aktywowałem, przychodzi mi, że VoLTE_VoWIFI aktywne ale telefon twierdzi że operator nie wspiera technologii...

Nie będę przechodził do różowych bo mam złe doświadczenia...

6 godzin temu, pkonrad napisał:

U mnie nie działa na żadnym Poco F2 Pro a mam dwa, jeden EEA a drugi Global. Na Mi 9T Pro z Globalem też nie działa. Oczywiście sieć Plus.

Jak nie działa to spróbuj wymusić bo jak wiemy z listy oficjalnie nie obsługuje jeszcze xiaomi ;-)

VoLTE *#*#86583#*#*
VoWIFI *#*#869434#*#*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...