Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, brawo napisał:

 VoLTE uprzedzali na infolinii, że mieć nie będę. I się sprawdziło

Jak wyłączysz wifi przy włączonym volte w trakcie rozmowy nie masz znaczka LTE?

Jaki masz telefon? Możliwe że w twoim to nie działa, ale w Mi9Lite działają obie funkcje, ikony volte i vowifi nie zmieniają się, nie migają. Dodatkowo działają rozmowy video, na którą można się przełączyć w trakcie trwającego połączenia. Nie jest to Duo, nawet nie mam zainstalowanego.

IMG_20201007_212925.thumb.jpg.53964da0e8d3f7a8347ac762ce006925.jpg

Ikony volte nie widać bo się nie mieści, ale jest po rozwinięciu ekranu powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie mam takich opcji. Mam Mi9TPro. Ale jak możesz rozmawiać "po video" z kimś kto nie ma ani tej opcji, ani tej sieci, a np inną? Masz jakiś "znaczek", ale co on znaczy?

Dodam. Ja mam zmienione ustawienia modemu Laucherem. Zapomniałem pełnej nazwy. Może trzeba mieć ustawienia "fabryczne"? Nie wiem.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, brawo napisał:

Ale jak możesz rozmawiać "po video" z kimś kto nie ma ani tej opcji, ani tej sieci, a np inną?

Niestety mogę tylko z użytkownikiem który też to ma. Czyli użytkowo tylko ciekawostka, ale sprawdzone i z jakimś Samsungiem i innym Mi9Lite w Ply działa. Ikona jest cały czas, a jak druga strona nie ma video to po kliknięciu dostaję komunikat że opcja niedostępna.  

W Mi9T pro widziałem zgłoszenia, że nie ma id dzwoniącego z volte. Możliwe że  u Ciebie po zmianie modem config to volte nie działa (jakby działało prawdopodobnie nie było by id).

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. U ciebie działa na pewno WiFi Calling i jest to oficjalnie podane. Niekoniecznie działa VoLTE. Lista telefonów ogólnie powiększa się w Playu obsługujących te usługi. Pierwszy raz od jakiegoś czasu pojawiły się oficjalnie na liście obsługujących WiFi Calling 3 telefony Xiaomi serii Mi 10. A co ciekawe na liście telefonów z VoLTE nie ma żadnego Xiaomi :) Nawet tych trzech...

https://www.play.pl/uslugi/volte/

https://www.play.pl/uslugi/wifi-calling/

Edytowane przez brawo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też zakupiłem za 19,99 zł nową kartę. Aktywacja duplikatu trwała 3 godziny... Starą kartę miałem z jakieś 12 lat. Myślałem, że może na nowej technologii ruszy VoLTE (mam taką ikonkę jak dwa posty wyżej, ale to nie działa). Na szczęście po jakimś czasie ruszyło WiFi Calling bez cuda wianków. Ale do teraz (od południa) nie mam RCS i funkcji czatu. Za to ta nowa technologia zabrała maksymalną wiadomość z 105 MB na 50MB. Pewnie to dla mojego dobra żeby za dużo nie zeszło z transmisji danych :)  No i tak to wygląda ta przesiadka ze starego na nowe... Zysków nie widzę żadnych. A straty są :)

Dodam. Ta "stara" karta miała złocone styki i nigdy nie było problemów stykowych, a to "nowa" nie ma niestety i nie wiem jak będzie za... 12 lat ;)

Screenshot_2020-10-22-18-12-38-388_com.google.android.apps.messaging.jpg

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dogrzebalem się do ukrytej opcji. Zrobiłem zrzut. No i ewidentnie  nie mam VoLTE. Czy mógłby ktoś kto mówi, że ma tą usługę na Mi9TPro zrobić zrzut w takiej pozycji jak ja? Wchodzimy: ustawienia/o telefonie/wszystkie parametry i klikamy 5x w pamięć wewnętrzna. Później informacje o telefonie 1, bo ja mam tu kartę. Na samym dole jest ,więcej,. I tam jest stan ims.

Screenshot_2020-10-24-14-50-13-571_com.android.settings.jpg

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem uśmiszek w poście na telefonie i nie wiem jak go skasować? Nie mogę wysłać zrzutu. Dramat

Faktycznie po wyłączeniu wifi niby pokazuje, że mam VoLTE, ale... Nie mam ani tu ani tam rozmów video? Dlaczego? Nie mam też HD w trakcie rozmowy na guglowskim dialerze. Na True Phone pokazuje natomiast, że nie mam VoLTE przy próbie połączenia video, ale tu akurat ta opcja jest eksperymentalna to może dlatego... A jak masz te suwaczki ustawione? Tak jak ja na obu zrzutach? Ta samą preferowaną sieć masz? Też jest widoczna.

Screenshot_2020-10-24-16-02-27-562_com.android.settings.jpg

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy rom Mi10 12.0.6 dostał wsparcie volte i vowifi od Orange. Po aktualizacji wyskoczył komunikat z regulaminem Orange odnośnie vowifi i obydwie opcje pojawiły się w menu i działają (sprawdzone). Romy pojawiły się wczoraj, przy braku dostępności można zmienić region na Szwajcarię lub wgrać ręcznie rom poprzez menu aktualizacji (tylko EEA).

Edytowane przez Aligator71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, piterchmiel1 napisał:

Czy działa Volte na kartę w Plusie na fonach Xiaomi?

Włączyłem kodem ukryte opcję , włączyłem je ale nie działają, mam Redmi note 9 pro, włożona karta Orange i plus, stan IMS na obu jest że niezarejestrowane i przy każdym pisze " niedostępne" czyli chyba u operatora jednego i drugiego jest wyłączone systemowo dla tego telefonu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, piterchmiel1 napisał:

Dzwoniłem do plusa mówią że powinno działać. W Orange że Xiaomi ma inne softy i próbują się dogadać

Mam jeszcze drugi numer z Orange, w Samsungu J6 2017 i działa w nim Volte, sprawdzę moja kartę z plusa czy będzie działać w tym Samsungu Volte..

U Ciebie podczas rozmowy telefonicznej zwykłej przełącza z LTE na 3G a potem po zakończeniu rozmowy znowu przełącza na 3G ? bo u mnie tak jest na Orange i na plusie

Edytowane przez kawosz636
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, piterchmiel1 napisał:

Masz abo czy na kartę? Jestem w Play i działa Volte na kartę. Telefon Redmi Note 8 Pro ale chcę się przenieść. Wolałbym Orange niż Plusa 

Mam abo plus, i Orange abo i kartę , tak Orange lepszy będzie miał zasięg niż plus sam się właśnie przenoszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...