Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 15.09.2020 o 18:26, brawo napisał:

NAlbo jest zasięg i dzwonię albo go nie ma

Dla 2G musisz mieć połowę zasięgu by nie rwało połączeń. W 3G jest trochę lepiej i wystarczy słabszy zasięg. W 4G czyli Volte nie rwie połączenia nawet przy szczątkowym zasięgu, gdzie przy 2G i 3G rozmowa jest niemoźliwa. VoWifi to też super usługa, bo możesz rozmawiać, pisać, odbierać przez wifi. Wtedy gdy zasięgu nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bravo z Twoich wiadomości wynika, że nie masz VoLTE, ale ciśniesz, że to nic nie daje. Ciekawe.  Po co w ogóle o coś pytasz skoro masz swoje zdanie i nie chcesz go zmienić? To według Ciebie niepotrzebne szybkie wybieranie jest fajne, bo jest praktycznie natychmiastowe, szczegół a cieszy. Przy słabym zasięgu 4g (tak, jest takie coś) też nie ma problemów z rozmowami czy smsami jak ma to miejsce przy 3g czy 2g gdzie np trzeba czekać kilka/kilkanaście sekund na wysłanie głupiego smsa. Nie wiem w ogóle po co to pisałem skoro można to przeczytać w byle jakim artykule, a Ty i tak to zdementujesz :roll:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpalić VoWiFi i połączenia wideo? Zrobiłem tak jak mi podpowiedzieliście ale tylko zadziałało VoLTE (z identyfikacja dzwoniącego). Wcześniej przed zmiana modemu (programem activity luncher) udało raz mi się nawiązać połączenie wideo. Teraz po wybraniu operatora orange pl bo nic innego nie mam z dopiskiem polska nie działa mi nadal VoWiFi i Wideo połączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest "odpalenie" tych funkcji ;) To jedynie odkrywa to co jest ukryte w opcjach telefonu... Może być potrzebny kontakt z infolinią o włączenie tego w systemie. A masz Duo czy coś podobnego? Na czym chcesz odpalić te video? Sam fakt istnienia VoWiFi nie odpala video.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włoze kartę SIM do Samsunga DO to wszystko mi działa, Mi9 nie działa mi VoWiFi, parę razy zdazyło mi się że w wybieranych numerach mogłem nawiązać połączenie wideo (miałem trzy opcje sms, zielona słuchawka i zielona kamerka) raz mi się udało z samsungiem a raz miałem komunikat że odbiorca nie może i zostało zrealizowane jako zwykle połączenie. Dodam że w opcjach mam włączone VoLTE jak i VoWiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, grzegorz1982 napisał:

w wybieranych numerach mogłem nawiązać połączenie wideo

W Play? (chyba tak bo tylko w Play są rozmowy wideo, ale oficjalnie działają tylko na kilku Samsungach). Do wideo odbiorca też musi mieć to działające. A masz w systemie ten Modem config? Ktoś tu twierdził że w Mi9 miał nawet z Miui12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając Mi 10 z wolnego rynku niby rom jest EEA ale jak gadałem z gościem z infolinii to mi powiedział że oni i tak wgrywają jakaś modyfikację od siebie i miedzy innymi VoLTE nie działa.. uprzedzając komentarze, tak zrobiłem wszystko według każdego możliwego poradnika i nie działa, póki co bez odblokowanego BL... nie ma co przed reklamacją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szpieg15 napisał:

Mając Mi 10 z wolnego rynku niby rom jest EEA ale jak gadałem z gościem z infolinii

A z gościem z jakiej sieci? Według danych z tej strony (to nie wyrocznia, ale wiele danych się sprawdza) w t-mobile i Play powinno działać, w Orange niekoniecznie, o ile uruchomiłeś usługi przez BOK https://wificalling-volte.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FromWP napisał:

W Play? (chyba tak bo tylko w Play są rozmowy wideo, ale oficjalnie działają tylko na kilku Samsungach). Do wideo odbiorca też musi mieć to działające. A masz w systemie ten Modem config? Ktoś tu twierdził że w Mi9 miał nawet z Miui12.

Mam ustawiony jako modem Orange Poland

3 godziny temu, don_kamillo napisał:

A te rozmowy video w play to tylko przy aktywnym vowifi? Faktycznie, kilka razy pojawiła się u mnie (mi10, xiaomi.eu) ta opcja, podobnie jak u żony (mi9, global), ale nie zwróciłem uwagi, czy byłem w zasięgu vovifi, czy nie.

Mi wiedo rozmowy pokazały sie na VoLTE, na defaultowym modemie (wtedy nie działał mi brak id rozmówcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzegorz1982 napisał:

Mi wiedo rozmowy pokazały sie na VoLTE

Po włączeniu volte lub vowifi u mnie też pojawia się opcja rozmowy video. Niestety nie testowałem, ale może dzisiaj spróbuję (żeby zadziałało odbiorca musi być też w Play z volte lub vowifi w telefonie obsługującym rozmowy video).

IMG_20200921_161237.thumb.jpg.a3884f9f545c5c536171a5a5c3a39baf.jpg

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co upieracie się na tę funkcję, która kuleje, albo działa, albo nie działa...? Duo robi to samo i bez dodatkowych funkcjonalności. Ma dobre opinie. Po messengerze też może pogadać video ;) Ale lepiej uderzać głową w ścianę i szukać dziury :) 

A co do tego obrazka powyżej. Ta opcja "Rozmowa video" to nie Duo właśnie?

Oczywistym też jest, że zawsze obie strony muszą mieć te same aplikacje włączone, aktywne i obsługiwane.

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brawo napisał:

A co do tego obrazka powyżej. Ta opcja "Rozmowa video" to nie Duo właśnie?

Nie. Duo pojawia się w innym miejscu (o ile jest zainstalowane). Ten znaczek video przy numerze obok sms pojawia się tylko po włączeniu volte lub vowifi. Nie upieramy się, ot taka ciekawostka. A do rozmów video skype sprawdza się chyba trochę lepiej od duo. Szczególnie przy słabej przepustowości sieci działa wyraźnie płynniej. Niestety często używam bo mi się rodzina po świecie rozjechała.

Ps Sprawdziłem. Rozmowy video przez sieć komórkową w Play działają na Mi9Lite (z włączonym volte, lub vowifi). Niestety nie działają na Mi9T i Mi9SE. Może to kwestia dialera Miui, bo Mi9Lite ma googlowego.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
55 minut temu, warszawa12332167 napisał:

Sieć play, mi9t, pisałem na czacie play i usługa VoLTE na mojej karcie jest niby aktywna

Chyba Ci jednak nie włączyli. Uruchamiałem znajomemu na Mi9Lite, potem wymienił go na Mi9T i nadal mu działa, zarówno volte jak i vowifi. Z volte pokazuje ID dzwoniących, rom global Miui12.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

Chyba Ci jednak nie włączyli. Uruchamiałem znajomemu na Mi9Lite, potem wymienił go na Mi9T i nadal mu działa, zarówno volte jak i vowifi. Z volte pokazuje ID dzwoniących, rom global Miui12.

napisałem na czacie play i pani twierdziła że takowa usługa jest u mnie aktywna :) no nic jutro napisze jeszcze raz na czacie, trafiając na innego konsultanta spytam być może tym razem o możliwość zresetowania a nie aktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony Orange:

Cytat
  • Jak sprawdzić czy używasz VoLTE?
    -Wykonaj połączenie głosowe w zasięgu sieci 4G / LTE (na wyświetlaczu przy ikonie „Siły sygnału” aktywny symbol 4G lub LTE). Jeżeli w trakcie rozmowy nie nastąpi zmiana ikony na 2G lub 3G, masz pewność, że Twój telefon wykorzystuje VoLTE.

Czy to jest wystarczające potwierdzenie działania VoLTE? Jeśli nie to jak inaczej to zweryfikować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...