Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, onken napisał:

A to banowanie jest dziwne szczególnie że Orange sprzedaje w abonamencie Xiaomi....

Nikomu się nie śpieszy. Jakbyś miał Mi9 SE, to by nie banowali. A tymczasem w T-mobile mój telefon Redmi Note 7 jest oficjalnie wspierany... super, szkoda tylko, że nie w prepaid.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange Flex nie banują.

Czytałeś wcześniejsze moje spostrzeżenia? To, że masz ikonkę przy zasięgu Volte albo Vowifi super fajnie tylko problem jest w tym, że nie działa to dobrze. Poczytaj kilkanaście postów wyżej.

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przedwczoraj napisałem do konsultantki na czacie w Orange (Abo), dostałem informację, że usługa zostanie włączona bla bla bla. Po resecie była ikonka VoLTE, działało to pięknie. Bardzo szybkie łączenie podczas dzwonienia, odbieranie to samo, czasem nie nadążałem przyłożyć telefonu do ucha a ktoś już nawijał po co dzwoni :D

Nacieszyłem się tym jeden dzień, po jakiejś rozmowie znów podczas rozmowy przeskoczyło na H+ podczas dzwonienia, znaczek też zniknął i tyle było po VoLTE.

Szkoda, naprawdę, bo taka usługa robi robotę a skoro działa przez ten dzień, to mogliby dać sobie spokój i po prostu włączyć obsługę każdemu kto to wspiera hardware'owo.

Na myśl nasunął mi się jeszcze pomysł edytowania build.prop w celu zmienienia identyfikacji modelu i zmiany na Mi 9 SE i zobaczyć czy wtedy by to działało poprawnie. :D

Edytowane przez pyth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pyth napisał:

Na myśl nasunął mi się jeszcze pomysł edytowania build.prop w celu zmienienia identyfikacji modelu i zmiany na Mi 9 SE i zobaczyć czy wtedy by to działało poprawnie. :D

To nic nie da, bo configi od Volte się liczą w telefonie a nie sam model telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mi 9 global miui 12.0.2 wszystko działa Volte i Vowifi i pełne id rozmówcy . 
W jakiej sieci?

Jeżeli chodzi o Orange, zarówno abonament firmowy jak i Flex, to niestety ale przy włączonych połączeniach oczekujących gdy ktoś do mnie dzwoni aktualny rozmówca przestaje mnie słyszeć. Jeżeli chcę kontynuować rozmowę z aktualnym rozmówcą to oprócz odrzucenia połączenia oczekującego muszę na chwilę zawiesić rozmowę i dopiero po tym aktualny rozmówca ponownie mnie słyszy.
W Orange odpisali mi, że wina leży po stronie aparatu telefonicznego. Na moje pytanie czy i kiedy Mi9 będzie prawidłowo obsługiwał VoLTE w Orange otrzymałem odpowiedź, "że zależy to od producenta aparatu, którego Państwo używają, kiedy urządzenia będą zachowywać się identycznie w naszej sieci. Pozdrawiamy. Orange Flex"

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzegorz1982 napisał:

Mam telefon w Play tak jak pisałem ani VoLTE ani VoWiFi mi nie działa, tak jak powinno. Volte jak ktoś dzwoni to wyświetla mi się numer nieznany a VoWiFi nie działa wogóle.

Zrób tak jak Ci pisał ozzbi i zadziała, trzeba zmienić ustawienia modemu na comersi Poland pl i identyfikacja numeru będzie działać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zoltan78 napisał:

Zrób tak jak Ci pisał ozzbi i zadziała, trzeba zmienić ustawienia modemu na comersi Poland pl i identyfikacja numeru będzie działać. 

Tylko jaka wersje mam ściągnąć aplikacji activity luncher? Bo w sklepie google jest tego trochę

Może jakiś krotki instruktaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grzegorz1982 napisał:

Tylko jaka wersje

Tą masz ściągnąć https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher ale w tym względzie nic nie pomoże. Prawdopodobnie nie masz w romie Modem config. To było, ale w romach z Androidem 9 i nie we wszystkich telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zoltan78 napisał:

Pobierz jaką kolwiek wersję, odszukaj aplikacje modem configuration i poszukaj w niej medemu dla Polski commercial. I już. Po zmianie rest I dział.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Udało mi się zmienić modem na Orange Polska (...eu/Orange/commerci/poland/mcfg...) innej wersji nie znalazłem z dopiskiem Polska.

Po tej zmianie VoLTE zadziałało ale VoWiFi już nie. Jak sprawdzam stan IMS to mam tylko aktywne: aktywacja IMS:zarejestrowana, VoLTE:dostępny, pozostałe trzy usługi tj. VoWiFi, połączenia wideo, interfejs UT "niedostępny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, radier napisał:

U mnie dziś w PLAY wskoczył RCS. Na Mi 8 już z miesiąc wcześniej.

U mnie wyskoczył, ale nie może przejść Konfiguracji.

 

U mnie identyfikacja na VoLTE nie działa, activity launcher nie znajduje Modem config. Jest modem test, ale woła o jakieś nadanie uprawnień. 

Próbowałem przez PDC, ale configi mają wyszarzoną opcję Activate.

Play, Mi10.

Volte i Wowifi działa.

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. A teraz pytanko. Co wam tak naprawdę daje to WiFicalling? Bo w playu nie ma Volte. W każdym bądź razie taką informację uzyskałem parę miesięcy temu jak mi tą opcję włączali na ichnim czacie. A drugie pytanko. Co wam daje ten czat? Poza rozrywką typu działa, nie działa, działo, ale znów nie działa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, brawo napisał:

 Bo w playu nie ma Volte.

Wierzysz we wszystko co mówią konsultanci? Jak działa to działa. Używam od prawie roku i poza jednym przypadkiem kiedy po jakiejś awarii wyłączyli prawie wszystkim, zero problemów. A czat to najszybsza i darmowa forma zgłaszania wszelkich nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, brawo napisał:

Ale pytałem też co to wam daje czy jest czy nie ma tego?

Volte: szybsze wybieranie, lepsza jakość i możliwość korzystania z danych mobilnych podczas rozmowy. Vowifi: możliwość dzwonienia w miejscach gdzie jest kiepski zasięg sieci, ale jest wifi. Tylko tyle i aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś się wysilił czytając internety. W praktyce to nie ma to większego znaczenia. "Szybsze wybieranie" :)  Albo jest zasięg i dzwonię albo go nie ma. Co to za określenie kiepski zasięg? Albo dzwonię albo korzystam z danych mobilnych. I teraz idź do lustra i zadaj sobie pytanie. Ile razy z tego korzystałeś w dublecie? Do czego? Co do jakości to ja kompletnie nie zauważam różnicy.

Mi nie o to chodzi, że jak komuś działa to ma nie korzystać. Śmiało.  Piszę to po to, aby uświadomić innym, że jak nie ma to nie ma co drzeć kotów i walczyć o pietruszkę. Tym bardziej po co się denerwować o to i ? No ale jak kto woli. Dla mnie różnicy w korzystaniu nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty się urwałeś? Czas zestawienia połączenia na VoLTE jest jakieś 3-4x krótszy. Jakość rozmowy jest również zauważalnie lepsza ze względu na wykorzystanie szerokopasmowego kodek dźwięku. Posiadanie telefonu lub sieci bez wsparcia dla VoLTE to strzał w stopę.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, brawo napisał:

No to żeś się wysilił czytając internety.

Oprócz czytania ze zrozumieniem, jeszcze używam. To co napisałem to praktyka. Nie zastanawialem się nad tym ile razy korzystałem z danych mobilnych i internetu, nie muszę. Co do szybszego wybierania, jest dużo szybciej. Sieć nie musi być zmieniona z LTE na 2G, 3G, a czasami potrafi to trwać dosyć długo. Idąc twoim tokiem rozumowania i innych częstych problemach telefonów Xiaomi, to po co ma działać taka automatyczna jasność, wygaszanie ekranu przy uchu itd. Da się bez tego żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd masz internet na tej wsi? 8-) Jakaś kablówka?

"Czas zestawienia połączenia na VoLTE jest jakieś 3-4x krótszy."

To podaj te czasy w realnych danych a nie znów jakiś niemierzalny bełkot: szybciej, wolniej, lepiej, gorzej, krótszy, dłuższy... Jakie praktyczne znaczenie ma szybkość wybierania numeru? :twisted:

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...