Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, nasluchowy1 napisał:

Nie powinien byc konieczny restart. Komunikat taki wlasnie ma byc.

Ok dzięki, działa, zrozumiałem że miałem włączone skoro po użyciu kodu jest "disabled" :). Teraz przy dzwonieniu zobaczę czy będzie ikonka czy nie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonę powinieneś mieć cały czas jak jesteś w zasięgu 4G czyli LTE, wtedy powinieneś mieć ikonę Volte i znak 4G lub LTE przy zasięgu. Podczas rozmowy nie przełączy Ci się z LTE na 3G to znaczy, że masz volte, jak spadnie z LTE do 3G nie masz Volte.
Po zrzucie widać, że nie masz obecnie Volte, ale nie wiem czy bo wcale nie masz dalej czy jestes w zasięgu 3/2G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W momencie robienia zrzutu byłem w zasięgu LTE (prawie w centrum miasta). Niestety volte nie działa u mnie. Za tydzień zmieniam operatora na Orange, dam znać czy to coś zmieni. Jakość rozmów OK, tak poza tematem - zasięg na Redmi 8 Pro lepszy niż na Galaxy S8 z tym samym operatorem.

Edytowane przez Morton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon Mi 9 Lite, custom Crdroid 6.6 (Android 10) firmware ostatnie dla Europe - V11.0.2.0.QFCEUXM, root, unlocked bootloader, sieć Play. 

Nie wiem dlaczego, ale działa mi tylko WifiCaling, przy połączeniach w historii połączeń dla odebranych i nieodebranych mój numer jest na końcu numeru dzwoniącego. 

Nie mogę wejść w PDC ani zainstalować apki do zmiany profilu. Ma ktoś jakiś pomysł? Próbowałem różne firmware, włączać i wyłączać wificaling i bez skutku.

Na Androidzie 9 (Lineage OS+ firmware dla europe) działało VoLte i wificaling bez żadnych problemów. 

Spoiler


pdc.jpg

Screenshot_20200614-234018.jpg

Screenshot_20200614-234057.jpg

Screenshot_20200614-234115.jpg

 

 

Edytowane przez bykjanuszowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale u mnie na Mi9 w Orange Flex występują problemy z VoLTE ale tylko w miejscu gdzie mieszkam (podwarszawska miejscowość). Objawia się to tym, że dość często przy próbie dzwonienia ikona zmienia się z VoLTE na H+, a ja słyszę w słuchawce, że numer odbiorcy jest zajęty pomimo, że jest dostępny i posiada włączone połączenia oczekujące. Natomiast odbiorca otrzymuje dosłownie dwa sygnały po czym połączenie zostaje zakończone. Ta sama sytuacja u odbiorcy występuje gdy dzwonię i u siebie słyszę, że numer jest niedostępny albo prowadzi aktualnie rozmowę (połączenie oczekujące) pomimo, że w rzeczywistości tak nie jest bo odbiorca otrzymuje 2 sygnały i koniec.

Co ciekawe w Warszawie gdzie pracuje i przybywam znaczną część dnia VoLTE działa prawidłowo.

Natomiast VoWiFi działa bez żadnych problemów.

Ktoś się spotkał z takim działaniem VoLTE w Orange Flex?

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tepek napisał:

Czy udalo sie komus uruchomic volte w mi note 10 (orange abonament)?

W jakim sensie? Bo w ustawieniach mam włączone. Dla obydwu kart SIM (Orange i Orange). Tyle tylko, że w pasku nie widać żadnych notyfikacji, poza zwykłymi ikonami zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy dziala volte w sieci orange (abonament) na telefonie mi note 10.
Jak masz taką możliwość to włóż kartę do Iphona, aktywuj vowifi i volte. Potem do Xiaomi i będzie działać jakiś czas potem Orange Ci wyłaczy. Sam tak robiłem przekładając do Iphone 8. Bez dzownienia do BOK itp poszło, a w Xiaomi nie chciało mimo kodów na volte, vowifi i ustawienia. Po tym zabiegu włączyło się i w Xiaomi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange Flex aby działo stabilnie VoLTE i VoWiFi trzeba zmienić modem na poniższy albo jakiś inny?

 

cd4c890d118b22b0a33c1ee07264a803.jpg

 

Pytam bo niestety ale przy włączonych połączeniach oczekujących gdy ktoś do mnie dzwoni aktualny rozmówca przestaje mnie słyszeć. Jeżeli chcę kontynuować rozmowę z aktualnym rozmówcą to oprócz odrzucenia połączenia oczekującego muszę na chwilę zawiesić rozmowę i dopiero po tym aktualny rozmówca ponownie mnie słyszy.

 

Tak przy okazji zgłosiłem to do Orange odpisali mi, że wina leży po stronie aparatu telefonicznego. Na moje pytanie czy i kiedy Mi9 będzie prawidłowo obsługiwał VoLTE w Orange otrzymałem odpowiedź, że "Cześć, wracamy z odpowiedzią na Twoje zgłoszenie numer xxxxx. Informujemy, że zależy to od producenta aparatu, którego Państwo używają, kiedy urządzenia będą zachowywać się identycznie w naszej sieci. Pozdrawiamy. Orange Flex"

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę się pobawiłem i stwierdzam, że na Mi9 z kartą Orange Flex VoLTE działa ale nie bez problemów i to niezależnie na jakim profilu. Co zaobserwowałęm u siebie...

  1. Przy włączonych połączeniach oczekujących i aktytwnym połączeniu gdy ktoś dzwoni i wisi na połączeniu oczekującym aktualnie prowadzona rozmowa zostaje wyciszona (rozmówca przestaje słyszeć). Aby przywrócić połączenie z głosem należy odrzucić połączenie oczekujące oraz na chwilę zawiesić i odwiesić rozmowę, dopiero po tym aktualny rozmówca ponownie będzie słyszał.
  2. Przy dwóch kartach SIM (ja posiadam Flex i Orange abo) z aktywnymi połączeniami oczekującymi i jednoczesnymi aktywnymi przekierowaniami rozmowów "Gdy niedostępny" z numeru SIM1 na numer SIM2 (i odwrotnie) z aktywnym VoLTE połączenia nie są przekierowywane. Natomiast przy wyłączonym VoLTE  przekierowanie działa poprawnie, tj. podczas rozmowy przez numer SIM1, numer SIM2 jest nieodstępny i przy próbie połączenia na numer SIM2 rozmowa jest prawidłowo przekierowywana, a dzwoniący słyszy komunikat, że numer aktualnie jest zajęty aby uzyskać połączenie pozostań na linii.
Podsumowując jeżeli komuś nie zależy na połączeniach oczekujących i nie korzysta z dual sim z jednoczesnym przekierowaniem rozmów pomiędzy tymi numerami podczas rozmowy na jednej z nich to jest ok. Dla mnie niestety ważniejsze są połączenia oczekujące i przekierowania.

Oczywiście mam prośbę abyście sprawdzili czy ww. zidentyfikowane u mnie problemy występują także u Was. Dzięki z góry.

Aha jeszcze jedno na Mi6 VoLTE działa identycznie jak na Mi9 jednak nie udało mi się uruchomić VoWiFi.

 

 

Edytowane przez emarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.06.2020 o 21:50, k120 napisał:

W Play Abo na Redmi Note 8 Global z Miui Global 11.0.8.0 mam zarówno VOLTE I VOWIFI.

Nie wiem, czy jak zainstaluje 11.0.9.0 dalej b3/będzie

Jak raz się uruchomiło, to zawsze będzie. To nie Samsungi, że co drugi update znika Volte. Ja Redmi 6 już 3 razy aktualizowałem i usługi działają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
54 minuty temu, radzi11 napisał:

Samo z siebie działało czy wpisałeś kody ?

Samo z siebie chyba nie ma szans na zadziałanie. Bez kodów opcje volte i vowifi nie będą dostępne w ustawieniach. Chyba że jest jakaś opcja włączenia tego zdalnie przez operatora, ale Play tego na pewno nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, FromWP napisał:

Samo z siebie chyba nie ma szans na zadziałanie. Bez kodów opcje volte i vowifi nie będą dostępne w ustawieniach. Chyba że jest jakaś opcja włączenia tego zdalnie przez operatora, ale Play tego na pewno nie robi.

W Play jest SMS "start na 282 wtedy uruchamia wifi calling. Do tego kody i powinno ruszyć ale są obawy że może mimo tego nie zadziałać xd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, radzi11 napisał:

W Play jest SMS "start na 282 wtedy uruchamia wifi calling. Do tego kody i powinno ruszyć ale są obawy że może mimo tego nie zadziałać xd 

SMS-em uruchomisz jak go wyślesz z oficjalnie wspieranego telefonu. Z Xiaomi zawsze dostaniesz odpowiedź, że nie wspiera. Na pewno nie zadziała. Można jeszcze przez BOK, albo najszybciej przez czat w aplikacji play24. Pytałeś czy po uruchomieniu usługi trzeba jeszcze kodami uruchamiać ustawienia, czy samo się zrobi. Samo się nie zrobi, trzeba kody wklepać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo z siebie chyba nie ma szans na zadziałanie. Bez kodów opcje volte i vowifi nie będą dostępne w ustawieniach. Chyba że jest jakaś opcja włączenia tego zdalnie przez operatora, ale Play tego na pewno nie robi.
Dokładnie. Kodami na telefonie włączyłem, dodatkowo karta sim została przerzucona do Iphone 8 aby aktywowało obie usługi, bo po smsie na numer 282 mialem na wielu telefonach, ze nie da rady aktywowac, bo albo nie mam tego w pakiecie albo zly telefon. W pakiecie mialem, wiec nerw i do iphone i działa od kopa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco F2 Pro, po zmianach w PDC volte i WiFi calling działa na Play, TMobile, w Orange kilka godzin dopóki nie "zbanują" usługi bo używam "Xiaomi"

Ktoś zna sposób by nie banowali ??

Edytowane przez onken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...