Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

T-mobile oficjalnie dodało do listy telefonów obsługujących VoLTE:  Xiaomi Mi9 SE (D902) i Xiaomi Redmi 7A. Mam nadzieje, że Redmi 7, Redmi note 7 też dostanie. Tak samo nowsze Redmi. Nie mówię już o flagowcach Mi, bo obowiązkowo powinny wspierać.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam miałem problem z włączenie Volte i VoWIFI w Play xaomi mi 9 t i zrobiłem tak jak piszą niektórzy użytkownicy włożyłem najpierw użyłem słynnych kodów do uruchomienia o usług w swoim telefonie wtedy odblokowałem w ustawieniach przełączniki volte i VoWIFI lecz nie działały obie usługi . Przełożyłem kartę sim do telefonu Huawei p 10(tel musi wspierać vowifi w Play lista na ich stronie) i z tego telefonu wysłałem sms start na 282 żeby odpalić vowifi potem przełożyłem kartę do swojego xaomi i obie usługi zaczęły działać prawidłowo :-D

Screenshot_2020-02-16-08-52-26-942_com.android.settings.jpgScreenshot_2020-02-16-08-52-54-629_com.android.phone.jpgScreenshot_2020-02-16-08-53-06-924_com.android.phone.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia

karty sim i sieci komórkowe

klikasz w na ustawienia karty sim numer np1 (nie wiem ile ich masz) i zobaczysz to co na screenie. Na dole masz nawiązywanie przez wifi i we właściwościach sieci musisz zmienić z preferuj komórkowe na preferuj wifi. Ja chyba jutro będę do orange FLEXa szedł bo zwykły orange mnie za szybko wywalał :)

86800307_204224670978781_6484569089816657920_n.jpg

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witek_77 napisał:

klikasz w na ustawienia karty sim numer np1 (nie wiem ile ich masz) i zobaczysz to co na screenie. Na dole masz nawiązywanie przez wifi i we właściwościach sieci musisz zmienić z preferuj komórkowe na preferuj wifi. Ja chyba jutro będę do orange FLEXa szedł bo zwykły orange mnie za szybko wywalał :)

Wpisałem te dwa kody i pojawiło mi się to w ustawieniach. Kartę przełożyłem do drugiego tel co obsługuje VoWifi i aktywowałem. Kartę spowrotem wrzucam do mi9 no i nie ma ikonki przy baterii o połączeniach przez wifi a jak chce zadzwonić to jest napisane że nie ma sieci żeby połączyć się z wifi, a oczywiście jestem połączony przez wifi. Sieć to Play

Screenshot_2020-02-17-20-36-01-534_com.android.phone.jpg

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy bezmyślnie obrazków z cytowanej zawartości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

@Dwoorak a w tym telefonie w którym aktywowałeś działało? VoLTE w twoim działa?

VoLTE nie działa też chyba, niedawno dopiero to aktywowałem w sumie a w pracy nie mam zasięgu tylko wifi. Na poprzednim tel działało i w sumie z pół roku temu miałem Samsunga też ładnie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VoLTE nie działa też chyba, niedawno dopiero to aktywowałem w sumie a w pracy nie mam zasięgu tylko wifi. Na poprzednim tel działało i w sumie z pół roku temu miałem Samsunga też ładnie działało.

A czekałeś, żeby na tym innym telefonie z twoim numerem, usługi się aktywowały i wykonałeś połączenie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, akronix napisał:

planuje kupić XIAOMI MI NOTE 10

według specyfikacji obsługuje VoLTE  a co z VoWiFi ?

VoWiFi a Wi-Fi calling  to to samo ?

obecnie w play jestem

 

W skrócie działa w play na minote10 ale bez aktywacji i skrótów tego nie uruchomisz. tak to to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi zmigrował nareszcie z abonamentu na firmę na orange YES (na kartę) i ku mojemu zdziwieniu działa volt i vowifi. Ciekawe jak długo. Może nie będę musiał na flexa przechodzić :) niżej screeny (bez tapety bo po co się mam żoną chwalić) pierwsze było z załączonym domyślnie komórkowym, a drugie po przełączeniu na domyślne wifi

Screenshot_2020-02-18-15-04-41-897_com.android.settings.jpg Screenshot_2020-02-18-15-05-34-542_com.miui.home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, witek_77 said:

VoLTE działa non stop, a VoWifi czasami nie załapie po zaniku sygnału. Ogólnie nie jest źle. 

masakra z tym orange jest, bo nie chca wlaczyc tego recznie a na moim numerze wykryli wczesniej ze jest xiaomi i wylaczyli dzialajaca usluge :D jakis czas temu, jak orange zablokowalo telefony xiaomi z volte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie uruchomiłem VoLTE i Wifi Calling na Redmi 6, gdy go zaktualizowałem do Miui 11.0.2. Nie musiałem nic robić, oprócz włączenia wifi calling na czacie PLAY.

Na Redmi Note 7 nie działa. Przekładam numer do Redmi 6 i działa. Więc to wina softu, lub PLAY odblokował Redmi 6 a RN7 nie. Próbowałem różne Miui: Global, EEA, nowsze, starsze i nadal nic.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2020 o 13:59, w.swierk napisał:

Na stronie android-apk.org można pobrać modem config.

A jak go uruchomić? OK zainstalowałem Activity Launcher. W modem config mam tylko profil Comericial Config. List pusta :( Może to przez Androida? Mam 10tkę.  Na Pie Miui w ogóle nie idzie zainstalować modem config. Lipa

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mi9t (10.0.4 Global) aby ustawić / sprawdzić wybrany modem, wchodzimy w ustawienia - o telefonie - wszystkie parametry - klikamy 3 razy na wersję jądra (wchodzimy w ten sposób do diagnostyki) - 3 kropki u góry po prawej stronie - additional tools - modem test tools - mbn config loading.

Screenshot_2020-02-28-17-24-33-656_com_miui_cit.thumb.jpg.e54cf8c28fabfe6eba2905d49d405fce.jpg
Tam na wybranym profilu Poland Orange (który jest swoją drogą standardowo wybrany po ostatniej aktualizacji) volte i vowifi działało bez problemu przez 1 dzień po czym bez żadnych problemów zostało wyłączone przez Orange z góry. (na wcześniejszej wersji systemu, czasem volte sprawiało problemy typu połączenie przez 3g, rozłączanie itp, a potem i tak było wyłączane przez Orange z góry)

Skoro teraz xiaomi ma typowy profil modemu dla Orange w Polsce, to dlaczego wciąż orange wyłącza volte po kilku dniach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, luk159 napisał:

Na mi9t (10.0.4 Global) aby ustawić / sprawdzić wybrany modem, wchodzimy w ustawienia - o telefonie - wszystkie parametry - klikamy 3 razy na wersję jądra (wchodzimy w ten sposób do diagnostyki) - 3 kropki u góry po prawej stronie - additional tools - modem test tools - mbn config loading.

Niestety na swoim telefonie nie mam opcji additional tools. A Orange blokuje telefony Xiaomi, bo rzekomo generowały błędy na platformie bilingowej i były błędy rozliczeń. Dla mnie to kompletna bzdura, bo wczesniej chyba przez rok jak nie więcej nic nie blokowali. Jakby kasa uciekała, to by szybko blokowali.

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, 00raq00 napisał:

Tak, przełączniki włączone, na w Play niby uruchomione. No ale cóż może mi8 nie potrafi dogadać się z siecią odnośnie VoWiFi :-P

 

11 minut temu, radier napisał:

U mnie tak samo na nowym Mi8 nie działa wifi calling. Sprawdzone i aktywne na koncie. Za to VoLTE działa od ręki po odblokowaniu kodami.

 

Udało się na Mi8 i w Playu uruchomić obie usługi. Tu jest post klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2020 o 17:30, luk159 napisał:

Na mi9t (10.0.4 Global) aby ustawić / sprawdzić wybrany modem, wchodzimy w ustawienia - o telefonie - wszystkie parametry - klikamy 3 razy na wersję jądra (wchodzimy w ten sposób do diagnostyki) - 3 kropki u góry po prawej stronie - additional tools - modem test tools - mbn config loading.

Mi dalej nie udało się uruchomić ani VoLTE ani VoWiFi, jeśli wchodzę tu co Ty to po wejściu w mbn config loading mam NOT SUPPORT.

 

Jakieś jeszcze pomysły/ wskazówki?

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XIAOMI MI 9 LITE

Czy ten telefon obsługuje voLTE oraz voWiFi / wifi calling  ?
Mam w Play - potwierdzone że usługi włączone
na innym telefonie działa 

kody włączałem i dostałem potwierdzenie na ekranie że odblokowane, restartowałem  .. pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...