Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, eNse napisał:

Nie wiem z czym macie problem w tym Playu, ja po prostu ściągnąłem aplikację

Nie mamy, opisujemy w jaki sposób uruchomiliśmy. A jaka to magiczna aplikacja uruchomiła Ci VoWiFi i VoLTE w Play bez wpisywania kodów, aktywowania usługi? Bo to bardzo ciekawe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2020 o 21:03, zoltan78 napisał:

Piszę na swoim przykładzie, miałem włączone i aktywowane VoLTE. Działo przez jakiś czas póki byłem w miejscu zamieszkania i miałem dobry zasięg. Gdy wyjechałem a telefon przeszedł w roaming to po powrocie już nie działało. Musiał bym na nowo aktywować, szczerze do niczego mi to nie potrzebne więc dałem sobie z tym spokój. 

Widać Cię nie lubią. Ja mam już parę miesięcy (chyba niedługo będzie rok) na tej samej karcie działa usługa już na drugim xiaomi. Bez żadnej zmiany poza wpisaniem kodów w dialerze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mitu napisał:

No tak , niedostępna, udemrzam do Orange.

Zadziałało, pokazała się słuchawka pod znaczkiem wifi , w ims usługa zarejestrowana. Zadzwoniłem dla testu w trybie samolotowym- zadziałało.

No i to by było na tyle, bo po pół godzinie usługa niezarejestrowana. Teraz już wiem, że niebawem przechodzę do T-Mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Orange.

Mam mi 9 (11.0.7.0 QFAEUXM)

Dla Play jest:

6.Wybieramy DT_Commercial_Poland -  pl - /fimware/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generetic/eu/dt/commercial/pl/mcfg_sw.mbn

Jak jest dla Orange?

Znalazłem jeszcze dla Orange Polska.

(Załączam na obrazku)

 

Który wybrać jak będę podłączać się do Orange

 

IMG_20200115_211425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mój przykład wygląda tak na Mi 9T

1. Wprowadziłem kody i pojawiły się opcje VOLTE VoWifi

2. Za pośrednictwem BOK w Play a dokładnie czatu Play uruchomił mi opcje VoWifi wraz z Volte

Po około minucie pojawiła się ikonka koło stanu baterii że Volte działa i naprawdę działało, pojawiła sie ikonka HD podczas wykonywania rozmów w usłudze IMS Volte jest dostepne

Jednak wystąpił błąd polegający na tym że nie widzę kto do mnie dzwoni i jest tylko numer nieznany, czyli  telefon nie czyta ID kontaktó

Drugim problemem to nie działające Vowifi, nie pojawiła się żadna ikonka na ekranie i w stanie usługi IMS Vowifi jest niedostepne

Jak mogę naprawić te problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marcin102_5 napisał:

Jak mogę naprawić te problemy

A jaki rom? Chyba niewiele sam możesz zrobić poza sprawdzeniem, ewentualnie zmianą ustawień Modem config. Też jestem w Play i u mnie na Mi 9 Lite (global stable) działa identyfikacja ID przy VoLTE. Co do VoWiFi może nie działać z niektórymi routerami. Z moim działa, ale średnio stabilnie i potrafi chwilami znikać. Samo uruchomienie trwa zdecydowanie dłużej od VoLTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, FromWP napisał:

A jaki rom? Chyba niewiele sam możesz zrobić poza sprawdzeniem, ewentualnie zmianą ustawień Modem config. Też jestem w Play i u mnie na Mi 9 Lite (global stable) działa identyfikacja ID przy VoLTE. Co do VoWiFi może nie działać z niektórymi routerami. Z moim działa, ale średnio stabilnie i potrafi chwilami znikać. Samo uruchomienie trwa zdecydowanie dłużej od VoLTE.

MIUI Global 11.0.3 Stabilna

Jak zmienic ustawienia w Modem config

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcin102_5 napisał:

Jak zmienic ustawienia w Modem config

Nie wiem czy to Ci pomoże, ale żeby zmienić: ze sklepu play aplikacja Launcher aktywności (activity launcher), to znajduje wszystkie aktywności między innymi ustawienia Modem config. Tam powinieneś mieć kilka dla PL. U mnie działa prawidłowo na ogólnym PL, ale powinien tam być też dedykowany dla Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę na swoim przykładzie, miałem włączone i aktywowane VoLTE. Działo przez jakiś czas póki byłem w miejscu zamieszkania i miałem dobry zasięg. Gdy wyjechałem a telefon przeszedł w roaming to po powrocie już nie działało. Musiał bym na nowo aktywować, szczerze do niczego mi to nie potrzebne więc dałem sobie z tym spokój. 
A nie robiłeś w tym czasie aktualizacji Miui? Ja miałem w Play volte i vowifi na Mi9Se z romem Globale EEA, zrobiłem update miui i znikło, zrobiłem powrłt na starszy rom i zbowu było. Także raczej to Xiaomi miesza w ustawieniach i raz jest a raz nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zoltan78 napisał:

do niczego mi to nie jest potrzebne.

Jest jeden istotny plus. Jak masz LTE i używasz VoLTE, to połączenie z tobą jest dużo szybsze. Bez VoLTE trwa to czasami naprawdę długo, bo sieć musi zrzucić telefon do 3/2G żeby można było odebrać połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, FromWP napisał:

Nie wiem czy to Ci pomoże, ale żeby zmienić: ze sklepu play aplikacja Launcher aktywności (activity launcher), to znajduje wszystkie aktywności między innymi ustawienia Modem config. Tam powinieneś mieć kilka dla PL. U mnie działa prawidłowo na ogólnym PL, ale powinien tam być też dedykowany dla Play.

Po zainstalowaniu aplikacje i uruchomieniu nie mam takich ostawień jak modem config

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MIUI11.0.7 Android 10 te opcje są dostępne. Nawet uruchomiłem w Orange po wybraniu profilu Orange PL. Zobaczymy jak długo pośmiga.

[mention=65745]marcin102_5[/mention] a masz tą aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, emarcin napisał:

Na MIUI11.0.7 Android 10 te opcje są dostępne. Nawet uruchomiłem w Orange po wybraniu profilu Orange PL. Zobaczymy jak długo pośmiga.

[mention=65745]marcin102_5[/mention] a masz tą aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Tak mam tą aplikacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emarcin napisał:

Na MIUI11.0.7 Android 10 te opcje są dostępne. Nawet uruchomiłem w Orange po wybraniu profilu Orange PL. Zobaczymy jak długo pośmiga.

[mention=65745]marcin102_5[/mention] a masz tą aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher

ten profil jest dla orange:
modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generic/eu/orange/commerci/poland/mcfg_sw.mbn
czy tez ten:
modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generetic/eu/dt/commercial/pl/mcfg_sw.mbn

dla MI 9 (11.0.7.0 QFAEUXM)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś była próba na Global Beta na Pie na Mi 8 Lite i przekładka simki do Iphone 8.
Volte w nju działa, mimo, że w stan ims pokazuje, że nie ale znaczek volte kożo zasięgu mam i nie zrzuca mi do 3G. Także ten stan ims można sobie wsadzić w 4 litery.
Vowifi aktywowane w Iphone 8, w Mi8 Lite nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...