Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.11.2019 o 12:44, Pitero napisał:

Aktywacja VoWifi w Play na Mi 9 lite bez roota:

1. Aktywujemy usługe WIfi Calling na karcie sim -  poprzez BOK Play albo na certyfikowanym przez Play urządzeniu

2. Wyłączamy VoWifi i  VoLTE Carrier check *#*#86583#*#* dla VoLTE,    *#*#869434#*#* dla VoWIFI

3. Instalujemy aplikację Activity Launcher.  

4.Otwieramy ją i wyszukujemy pozycję Modem Config, wybieramy pozycję Modem Config.

5. Uruchomi nam się lista profili sieciowych,  podobnie jak w programie Advanced PDC Tool.

6.Wybieramy DT_Commercial_Poland -  pl - /fimware/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generetic/eu/dt/commercial/pl/mcfg_sw.mbn

7. Po chwili powinna połączyć nam z WIFI Calling (w menu telefonu w zakładce Ustawienia-Karty sim i sieci komórkowe-Karta sim-Nawiązuj połączenia za pomocą WI-FI ustawiamy na właczone i pozycja Właściwości sieci ustawiamy na Preferuj Wi-FI)

8. Może być wymagany restart słuchawki.

Video:

https://streamable.com/061na

 

Też nie mam opcji Modem Config, jaką masz wersje androida i miui ze masz coś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2019 o 12:44, Pitero napisał:

Aktywacja VoWifi w Play na Mi 9 lite bez roota:

Wszystko OK, tylko apka nie pozwala wyłączyć opcji "Commercial Config" na niektórych fonach, przez co nie idzie się przedostać do opcji DT.

15 godzin temu, eNse napisał:

działa bez zarzutu już od tygodnia na tej metodzie z activity launcher

Commercial Config miałeś od razu wyłączony, czy udało Ci się tę opcję wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.11.2019 o 12:44, Pitero napisał:

Aktywacja VoWifi w Play na Mi 9 lite bez roota:

Witam

Mam w rodzinie kilka telefonów Xiaomi. Kilka tygodni temu na Mi9T Pro udało się odpalić kodem *#*#86583#*#* szło i volte działało razem z wideorozmowami, ale do momentu przełączenia na roaming krajowy. Po powrocie przestawało. Olelismy to wtedy. Później była aktualizacja do MIUI 11 i padło całkiem. Po wykonaniu powyższej metody poszła zarówno volte jak i vowifi. Nie działają natomiast wideorozmowy. Mam jeszcze 2 pacjentów w których bardzo chciałbym dokonać przeróbki. Są to Redmi Note7 i Redmi 7. Na obu instaluje Activiti launcher i nie ma w nich opcji modem config. Jakieś pomysły? Kod *#*#86583#*#*  nie działa na obu. Na obu 7 jest najnowsze dostępne MIUI 11 i aktywna usluga. Wszystkie telefony są w PLAY.

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2019 o 20:19, radier napisał:

Na Redmi Note 8T w Play działa VoLTE. Standardowa procedura czyli kody, a potem telefon na infolinię i restart telefonu.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Co Ci powiedzieli na info Play? Bo ja dzwoniłem i mówią że nie można uruchomić indywidualne. Mam redmi note 8 pro. Czy uruchomił ktoś Volte na tym fonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu uruchomiłem VoLTE VoWIFI w Play, Mi 9 lite global stable. Kody żeby pokazały się opcje VoLTE i VoWiFI w ustawieniach, potem sarjfon znajomego i sms START na nr 282 (uruchamia VoWIFI dla karty o ile taryfa i telefon na to pozwala). Przyszedł sms że usługa aktywna, karta przełożona do Mi i działa. Nie musiałem zmieniać modemu w Modem config, a był jakiś ogólny Commerical Config. Sprawdziłem na dwóch innych, czyli pl/generic/eu/dt i poland/generic\eu\play, też działa. Wygląda na to że Play pod tym względem nie ma jakichś wyjątkowych wymagań, dlatego dziwi mnie że trzeba oszukiwać system iPhonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę na swoim przykładzie, miałem włączone i aktywowane VoLTE. Działo przez jakiś czas póki byłem w miejscu zamieszkania i miałem dobry zasięg. Gdy wyjechałem a telefon przeszedł w roaming to po powrocie już nie działało. Musiał bym na nowo aktywować, szczerze do niczego mi to nie potrzebne więc dałem sobie z tym spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FromWP napisał:

Nie musiałem zmieniać modemu w Modem config, a był jakiś ogólny Commerical Config. Sprawdziłem na dwóch innych, czyli pl/generic/eu/dt i poland/generic\eu\play, też działa.

Od Global Stable 11.3.4.0  ( i Global EEA) Xiaomi dodało w końcu profil Play_Poland_Commercial, dlatego w tej chwili po stronie urządzenia powinna wystarczyć dezaktywacja Carrier check kodami USSD, bez grzebania w ModemConfig, aby zadziałało VoWIFI. 

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pitero napisał:

powinna wystarczyć w tej chwili aktywacja kodami USSD

Jakimi konkretnie? Bo chyba nie chodzi Ci o  *#*#86583#*#* dla VoLTE,   *#*#869434#*#* dla VoWIFI bo to uruchamia pojawienie się w menu opcji wyboru. Nadal usługę w Play trzeba aktywować sms-em START na nr 282, a to wysłane z Mi 9 Lite kończy się odmową włączenia usługi, bo oferta, lub telefon tego nie obsługuje. Widzę że dodali też profile dla Orange i T-mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FromWP napisał:

Jakimi konkretnie? Bo chyba nie chodzi Ci o  *#*#86583#*#* dla VoLTE,   *#*#869434#*#* dla VoWIFI

O to mi chodzilo. Edytowalem poprzedniego posta, aby uniknąć niejasności. 

13 minut temu, FromWP napisał:

Widzę że dodali też profile dla Orange i T-mobile.

Te już są od dawna dostępne w Global Stable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, FromWP napisał:

Ale nadal aby zadziałało potrzebna aktywacja samej usługi VoWiFi w Play, czyli sms. Niemożliwa z poziomu urządzenia (chyba że urządzeniem jest iPhon).

No to chyba logiczne. Żaden diwajs Xiaomi póki co nie jest pobłogosławiony przez Play do oficjalnej obsługi Volte/VoWifi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czym macie problem w tym Playu, ja po prostu ściągnąłem aplikację i postąpiłem wg instrukcji kilka stron wcześniej i jak raz włączyłem volte i vowifi tak działa po dziś dzień bez żadnej kombinacji z kodami i innymi telefonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...