Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Orange Flex działało VoLTE i VoWIFI na MI 9T (Xiaomi.eu/MIUI 11/Android 10), działa także teraz na Global EEA (MIUI 11/Android 9). ;) 

Widzę, że robimy ostrą reklamę tej ofercie tutaj... może jest dobra, gorzej jak Orange się skapnie, że zapomnieli zablokować VoLTE i VoWIFI. :lol: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2019 o 21:54, Zenderable napisał:

U mnie w Orange Flex działało VoLTE i VoWIFI na MI 9T (Xiaomi.eu/MIUI 11/Android 10), działa także teraz na Global EEA (MIUI 11/Android 9). ;) 

Widzę, że robimy ostrą reklamę tej ofercie tutaj... może jest dobra, gorzej jak Orange się skapnie, że zapomnieli zablokować VoLTE i VoWIFI. :lol: 

Mnie się wydaje że to błąd, którego szybko nie naprawią.

Podobno Flex jest na innej platformie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni tutaj mówią, że w Orange Flex im działa i VoLTE i VoWIFI bez większych problemów, więc nie wiem czy kontakt z operatorem będzie konieczny, lecz jeżeli nie znajdę rozwiązania to na pewno do nich napiszę. A co masz na myśli mówiąc, że lepszym wyjściem jest zmiana profilu? Co mam konkretnie zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bazyli456 napisał:

czy  w Play pomoże uruchomienie usługi poprzez Iphone?

czy trzeba z Magisk /voenabler?  a potem pdc i podmiana profilu? na jaki?

czy jest inna opcja na uruchomienie Vowifi w Play dla Mi8?

W play odpalasz z Iphone, potem do telefonu wpisujesz kody w dialerze.

 

W razie problemów zmieniasz profile przez PDC.

W każdym razie moduły magisk zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 10:29, bazyli456 napisał:

czy  w Play pomoże uruchomienie usługi poprzez Iphone?

czy trzeba z Magisk /voenabler?  a potem pdc i podmiana profilu? na jaki?

czy jest inna opcja na uruchomienie Vowifi w Play dla Mi8?

Tak pomoże uruchamiasz w ustawieniach iphona vowifi ja bym jeszcze dodatkowo wysłał z iphona sms aktywacyjny. Przynajmniej u mnie działa bez ustanku już parę miesięcy. Sieć mnie wykrywa jako minote3 sprawdzone na stronie play, wg mnie to świadczy o tym, że mimo wykrycia niekompatybilnej komórki liczy się w play aktywacja na iphonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2019 o 10:43, pawelt napisał:

Tak pomoże uruchamiasz w ustawieniach iphona vowifi ja bym jeszcze dodatkowo wysłał z iphona sms aktywacyjny. Przynajmniej u mnie działa bez ustanku już parę miesięcy. Sieć mnie wykrywa jako minote3 sprawdzone na stronie play, wg mnie to świadczy o tym, że mimo wykrycia niekompatybilnej komórki liczy się w play aktywacja na iphonie.

B dziękuję. jak dorwę apple - tak zrobię. dam update czy pomoglo :-)

Edytowane przez bazyli456
Niestety na moim mi 8 w Play sposób nie dziala.... Wszystko wlaczone i uruchomione na iPhone.Dziala wszystko bez zarzutu. Po przełożeniu karty sim do mi 8 wposaniu kodow... Restart.... I nadal nic. Nie połączy w trybie samolotowym i wlaczonym wifi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2019 o 23:02, juzosek napisał:

Zauważyłem ciekawy problem u siebie z wifi calling, aby zadziałało muszę zrestartować telefon, łączy się on z siecią wifi i wskakuje od razu ikonka wificalling, natomiast jak po całym dniu wracam do domu, to nigdy nie chce wskoczyć wifi calling, tak samo jest na innych sieciach wifi, dopiero po restarcie telefonu i podłączeniu do sieci wifi połączenia realizowane są za pomocą wifi calling.

Miał ktoś takie objawy?

Orange flex, telefon mi9

Mam podobnie, telefon dwie karty w T-Mobile, Xiaomi Pocophone F1 MIUI Global 10.3.8. Czasami pokazuje usługę WiFi Calling na jednej karcie, czasami na dwóch, a po dłuższym użytkowaniu potrzeba restartu telefonu, ma ktoś pomysł, jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktywacja VoWifi w Play na Mi 9 lite bez roota:

1. Aktywujemy usługe WIfi Calling na karcie sim -  poprzez BOK Play albo na certyfikowanym przez Play urządzeniu

2. Wyłączamy VoWifi i  VoLTE Carrier check *#*#86583#*#* dla VoLTE,    *#*#869434#*#* dla VoWIFI

3. Instalujemy aplikację Activity Launcher.  

4.Otwieramy ją i wyszukujemy pozycję Modem Config, wybieramy pozycję Modem Config.

5. Uruchomi nam się lista profili sieciowych,  podobnie jak w programie Advanced PDC Tool.

6.Wybieramy DT_Commercial_Poland -  pl - /fimware/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generetic/eu/dt/commercial/pl/mcfg_sw.mbn

7. Po chwili powinna połączyć nam z WIFI Calling (w menu telefonu w zakładce Ustawienia-Karty sim i sieci komórkowe-Karta sim-Nawiązuj połączenia za pomocą WI-FI ustawiamy na właczone i pozycja Właściwości sieci ustawiamy na Preferuj Wi-FI)

8. Może być wymagany restart słuchawki.

Video:

https://streamable.com/061na

 

Edytowane przez Pitero
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na POCOPHONE F1 po aktualizacji do MIUI Global 11.0.5 nie ma VoLTE, ani WiFi Calling, wcześniej przynajmniej czasem to działało. Obie karty w T-Mobile, konfiguracja przez Magisk Manager z dodatkiem VoEnable zmienione na DT_Poland_Commercial. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radier napisał:

W Play nic się nie zmieniło po aktualizacji. Było volte i nadal jest. Oczywiście kody wpisane od nowa bo robiłem wipe przy przejściu z beta na stable.

Sposób z activity launcher nie działa bo brak jest opcji modemu. Tak samo na RN5.

No niestety Activity Launcher nie wyświetla opcji modemu, ma ktoś jakiś pomysł na Pocophone F1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - idiotyczna sprawa. Usunąłem już dłuższy czas temu większość profili w PDC. Robiłem to z myślą o VoLTE i WiFi Calling a rezultat jest taki, że nie mam bardzo często w ogóle zasięgu. Wgrałem rom przez fastboot ale nie pomogło - przez pewien czas zdawało mi się że jest lepiej ale w rzeczywistości jest tak samo. Na custom romach też. Ma ktoś jakiś pomysł? :D

Dodam, że przed tymi kombinacjami z zasięgiem było wszystko w porządku - zaczął krzaczyć się dopiero po tych manewrach. Jeśli nic się nie da zrobić to trudno, ale trochę mi to wadzi. (Używałem poradnika do uruchomienia WiFi calling z jakiejś zagranicznej stronki i tam było żeby użyć opcji "remove". A że nie działało WiFi calling dalej to usuwałem profile jak idiota i nie mam pewnie z 2/3 w ogóle) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 dni użytkowania raportuję, że obie usługi w Orange Flex działają na Xiaomi mi 9 SE poprawnie, lecz nie idealnie.

 Zdarzyło się, że na WiFi calling rozmowa się rozłączyła bądź trzeba było uruchomić ponownie telefon, aby usługa była aktywna.

voLTE parę razy zrzucało do h+ mimo dobrego zasięgu LTE.

Tak czy inaczej warto było przenieść numer, bo mogę spokojnie rozmawiać przez telefon w domu, najlepiej jak mam włączony tryb samolotowy :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...