Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Włącz przez infolinię.
Naściemniaj że ma Samsunga czy coś.
Ale za góra 2-3 dni i tak Cie zbanują, niestety
Być może to wina Starego Stable Global EEA, na razie nie mam czasu uaktualniać a zmieniać na customy czy pełny Global nie potrzebuje, nie ma sensu, bo tracę czas a nic nie zyskuje tak naprawdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często ??
Mi od 4 miesięcy ( prawie ) nie chce jakoś wyłączyć samoistnie na Mi9
Podstawa: ustaw prawidłowy profil w pdc
Dzownilem na Play, niby był restart usług ale nic nie pomogło. Wydaje mi się, że to też wina softu, bo przed aktualizacją nawet LTE było, obecnie pokazuje LTE a zaraz 4G, tak wiem to tylko nazwa ale coś w modemie też może zmienili. Co do PDC, nie mogę grzebać tak w tym tel. Zresztą bardziej mi na vowifi by zależało niż na Volte bo i tak dźwięk mam super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange to Xiaomi skreślić, aplikacja natywna nie wspierana, oprogramowanie też nie dogaduje się z Orange, jak dla mnie te voLTE i volwifi zbędne, mam idealny sygnał w domu i na Śląsku, zresztą mam Play/ T-Mobile i Orange, jakaś sim-ka działa z tej 3-ki, 3 fony pod ręką więc luz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27

Nie wiem za bardzo o co chodzi, ale jest tak jak wcześniej, czyli jak mam zapisany kontakt np. "tata" to pokazuje się tata. Jak nie mam zapisanego numeru, no to pokazuje się numer.

Sam wcześniej nie widziałem sensu tego VoLTE i VoWIFI, ale w końcu nie muszę wstawać od komputera żeby było mnie słychać jak rozmawiam (najlepszy zasięg u mnie to 800 Mhz LTE, a jak dzwoniłem to przełączało na 3G, którego zasięg mam kiepski). Teraz jest świetnie, do tego rozmówcę słychać głośniej - muszę teraz ściszać telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant stwierdzil, ze moje urzadzenie nie jest wspierane przez Play i mi tego nie wlaczy :evil:
Czy automatyczna aktywacja vowifi i volte nastepuje od razu po wlozeniu karty do wspieraniego telefonu? Czy trzeba odczekac jakis czas?
Ja nie zgłaszałem i miałem Volte w Play, potem wyparowało i do tej pory nie mam. Już 3 razy zgłaszałem i 3 razy włączali/restartował i usługi i dalej nie mam. Olewam sprawę, bo szkoda nerwów. Na Volte mi nie zależy bo na Mi 9Se mam dźwięk jak brzytwa, mega głośno, czysto super. Nie zależy mi aby rozmowa była po 4G, skoro na 3G jest super. jedynie vowifi by mi się przydało w mojej głuszy, bo tam zasięg bardzo kiepski a wifi mam w domku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@onken

Z tego co wiem, to Orange Flex jest na innej platformie, oddzielnie od pozostałych usług Orange. Dlatego też nie można przejść z Flex do Free, tylko trzeba robić to drogą okrężną. Tak samo nie możesz się zalogować w Mój Orange. Może dlatego też nie obowiązuje lista wspieranych urządzeń ze strony Orange. Podobno działa VoLTE i VoWIFI na wszystkich urządzeniach, które obsługują to sprzętowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel

Też nad tym myślałem i pisałem o tym do konsultantów w apce Orange Flex... odpowiedzieli, że nic nie planują wyłączać, a jeśli będą jakieś zmiany to na pewno najpierw zostanę powiadomiony. Więc nie powinni bez mówienia wyłączyć mi VoLTE. :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedno pytanie , czy inni też tak mają, że nie mogą zmieniać przełacznikow w "panelu testowania "?? są one wyszarzone , jak widać i to teoretycznie w pozycji wyłączonej, a jak widać volte działa bez problemu tak samo vowifi , czy to normalne? W większości poradników aktywacji tych usług pisze że należy ustawic te przełączniki w pozycji aktywnej, u mnie się nie da a usługi działają bez problemu. A co do Play, to mimo aktywacji na BOK voLTE nie działało :-/

Screenshot_2019-09-20-15-12-35-300_com.android.settings.png

Screenshot_2019-09-20-15-11-13-534_com.android.settings.png

Edit, jednak to chyba coś z oprogramowaniem, bo teraz mam już aktywne , mam jednak inne pytanie , dzwoniłem na bok do playa aby aktywować wifi calling na ich karcie , niby zostało aktywowane, a jednak volte dalej nie dziala,  w "stan usługi IMS" widnieje coś takiego: jak na ostatnim załączniku. Po rozmowie na chwilę zerwało sieć, widać że się karta logowała jeszcze raz do sieci, a jednak dalej nie rejestruje się w Ims, natomiast aktywowało się "interfejsu UT" co to jest ?

Screenshot_2019-09-20-23-12-37-032_com.android.settings.png

Edytowane przez juzosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...