Skocz do zawartości

Czy działa u nas Volte i WiFi Calling?


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Dla potomnych : wifi calling / volte dezaktywuje się przy włączeniu dostępu do Roamingu krajowego w Play poprzez BOK Play.  O dziwo przy wyłączeniu RK przez bok, usługa wifi calling / volte nie zdezaktywowala się.

 

Ponowny kontakt do Bok, prośba o ponowne włączenie usługi wifi calling, po kilku sekundach pojawił się ikona HD. Po restarcie diwaisja pojawiła się ikona vowifi. 

Edytowane przez Pitero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2019 o 19:51, Pitero napisał:

Dla potomnych : wifi calling / volte dezaktywuje się przy włączeniu dostępu do Roamingu krajowego w Play poprzez BOK Play.  O dziwo przy wyłączeniu RK przez bok, usługa wifi calling / volte nie zdezaktywowala się.

 

Ponowny kontakt do Bok, prośba o ponowne włączenie usługi wifi calling, po kilku sekundach pojawił się ikona HD. Po restarcie diwaisja pojawiła się ikona vowifi. 

Przy roamingu w play nie powinno działać volte ale nie ma to wpływu na vowifi. Kurcze nigdy nie dzwoniłem do bok w tej sprawie i od czasu aktywacji(ręcznie) nigdy nie miałem kłopotów z tą usługą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy roamingu w play nie powinno działać volte ale nie ma to wpływu na vowifi. Kurcze nigdy nie dzwoniłem do bok w tej sprawie i od czasu aktywacji(ręcznie) nigdy nie miałem kłopotów z tą usługą. 
A jak ja nigdy w tej sprawie nie dzwoniłem, ano aby aktywować i dezaktywować, a działa? To jest domyślnie włączane? Jak mam tą usługę ale jestem w na nadajniku Play to też nie będzie volte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, VoLTE działa w znacznej wielkości urządzeń które mają taką funkcję oferowaną przez producenta telefonu fabrycznie. Praktycznie nie spptykam się z sytuacją, by telefon oferował VoLTE a funkcja nie działała. Dotychczas sprawdziłem to na 20, może 25 telefonach które przyszły do mnie na serwis i na każdym działa VoLTE po przełożeniu karty z mojego telefonu od ręki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba o to chodzi ale ja mimo wszystko musiałem uaktywnić obie funkcje kodami na Minote3 i działa parę miesięcy w play. Jak wcześniej pisałem o umidigi power miała obie funkcje aktywne od początku i działają bez problemu tak jakby ta komórka była wspierana i karta też nie była specjalnie aktywowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, VoLTE działa w znacznej wielkości urządzeń które mają taką funkcję oferowaną przez producenta telefonu fabrycznie. Praktycznie nie spptykam się z sytuacją, by telefon oferował VoLTE a funkcja nie działała. Dotychczas sprawdziłem to na 20, może 25 telefonach które przyszły do mnie na serwis i na każdym działa VoLTE po przełożeniu karty z mojego telefonu od ręki. 

Przecież telefony Xiaomi, które to wspierały czyli wspierały volte miały to odrazu w sofcie - miały przełącznik. Ukryto to dla Europy, Indii od któregoś romu z powodu błędów ale umożliwiono odkrycie na nowo volte/vowifi kodem jak ktoś chciał. A nowe telefony większość już ma to odkryte znowu. Tak wychodzi bałagan u Xiaomi. Więc Twoja teoria trochę się z tym gryzie. Sama ta opcja to nic, potrzebna konfiguracja od Xiaomi oraz od Sieci komórkowej w której masz kartę sim. Bez tego to tylko sam przełącznik który nic nie daje.Jak telefon nie wspiera volte to kod Ci tu nic nie da, nie pojawi Ci się ani dymek z komunikatem ani sam przełącznik volte.Sprawdź to na Redmi3, Mi4 itp.

Kod nie dodaje nagle wsparcia przez modem, nawet nie odkrywa tej opcji w systemie jak sam telefon nie wspiera tego.

 Tym bardziej taki Mi Note 3, trzeba użyć kodu a volte działa, więc Twoja teoria pada całkiem :-) a taki np Redmi Note 6 Pro Global miał volte od startu a nie działa mi w nju od początku.

http://en.miui.com/thread-951467-1-1.html

 

b49630d89d12bce27c29df6161a971f1.jpg

 

 

Nie mogę znaleść obecnie linku i screena gdzie zamknięcie Volte obejmowało także Polske i inne kraje UE etc. Ale na 100% też było tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas sprawdziłem to na 20, może 25 telefonach które przyszły do mnie na serwis i na każdym działa VoLTE po przełożeniu karty z mojego telefonu od ręki. 

 

I rozumiem, że każdy z tych 20/25 telefonów używałeś co najmniej przez 3 dni? No i jeszcze pytanie w jakiej sieci/sieciach te telefony sprawdzałeś może byś powiedział...

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=60307]k120[/mention] to dlaczego u mnie pomimo aktywacji kodem na Mi9 w Play przełącznik nie pojawia się w ustawieniach?
Tego to ja nie wiem, nie miałem i nie mam Mi9 ale być możw pojawia się ale głebiej w opcjach. Trudno odpowiedzieć, bardziej mi chodziło o obalenie teorii kolegi wyżej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emarcin napisał:

 

I rozumiem, że każdy z tych 20/25 telefonów używałeś co najmniej przez 3 dni? No i jeszcze pytanie w jakiej sieci/sieciach te telefony sprawdzałeś może byś powiedział...

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Play. No i trzy dni nie używałem ale nijak ma się to do mojego wpisu. Napisałem, że funkcja "działa od ręki na zdecydowanej większości telefonów od ręki po włożeniu karty". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując.

Orange blokuje volte I wifi calling zawsze po max 1-2 dobach ( jeśli nie jest to telefon wspierany przez nich )

Play dzieki Bogu nie, nie wiem jak T-Mobile.

Używam od dłuższego czasu w Play i sobie chwalę.

Szkoda że brak MMS po wifi calling ( w T-Mobile jest )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Orange Flex od jakiegoś miesiąca i od tego czasu nie mam żadnych problemów z VoLTE; ciągle włączony i nie musiałem ani raz pisać do BOK-u. ;) Czy ktoś może to jeszcze potwierdzić? Trochę dziwne, bo wcześniej miałem ofertę na kartę w Orange, zmieniłem jedynie na Flexa i takie cuda ;d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tpawel napisał:
17 godzin temu, filjusz napisał:
Wszystko pięknie fanie, tylko gdzie ja wspomniałem o Xiaomi? Ano nigdzie. emoji6.png 
@Z25: nie cytuj całego wpisu z obrazami jak masz go nad swoim

O jakiej sieci piszesz?

Play

12 godzin temu, emarcin napisał:

Właśnie się ma do Twojego wpisu jakbyś czytał uważnie temat.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Oświeć mnie. :)

Edytowane przez filjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Conrado da Vinci napisał:

Jestem w Orange Flex od jakiegoś miesiąca i od tego czasu nie mam żadnych problemów z VoLTE; ciągle włączony i nie musiałem ani raz pisać do BOK-u. ;) Czy ktoś może to jeszcze potwierdzić? Trochę dziwne, bo wcześniej miałem ofertę na kartę w Orange, zmieniłem jedynie na Flexa i takie cuda ;d 

No to dziwne, bo u mnie od dawna zawsze banują i volte i wifi calling.

Orange na kartę czy też nju na abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2019 o 19:35, igorlan napisał:

Odkąd podmieniłem profil w Mi9 VoLTE i VoWiFi w Play działają nieprzerwanie.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Mógłbyś napisać krok po kroku jak to zrobiłeś bo bardzo mi zależy na VoWifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zachęcam do odwiedzenia postu #747, wystarczy trochę uwagi oraz cierpliwości i na pewno dasz radę. To wszystko zostało już opisane tutaj więc nie będę przepisywał. Oczywiście warunkiem jest zrootowany telefon.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...